Toprak Mahsulleri Ofisi Haberleri

Toprak Mahsulleri Ofisi haber, Toprak Mahsulleri Ofisi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Toprak Mahsulleri Ofisi - 03.09.2020
TMO çeltik alım fiyatlarını açıkladı Açıklaması
Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO), 2020 dönemi 55 randımanlı Baldo çeşidi çeltik alım fiyatını ton başına 4 bin 500 lira, 60 randımanlı Osmancık çeşidi çeltik alım fiyatını ton başına 3 bin 600 lira ve 65 randımanlı Luna çeşidi çeltik alım fiyatını ton başına 3 bin 200 lira olarak belirledi.
Toprak Mahsulleri Ofisi - 31.08.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Dereli'de halka hitap etti: (1)
"AFAD ve çeşitli bakanlıklarımız, yürütülen çalışmalar için Giresun'a 73,5 milyon lira ödenek göndermiştir." diyen Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: "Dün gece imzaladığım bir kararla tek seferde 20 milyon liralık kaynağı AFAD'a aktardık. İlçe kaymakamlıklarımıza ve belediye başkanlıklarımıza 13 milyon lira kaynak tahsis ettik. Hazine ve Maliye Bakanlığımız, afetten zarar gören yerlerde mücbir durum ilan etmiş, beyannameleri ve ödemeleri ertelemiştir. Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatiflerinin çiftçilere, Halk Bankası'nın esnaflara kullandırdığı Hazine destekli kredilerin ödemeleri de ötelenmiştir. Sel felaketine maruz kalan esnaflarımıza, burası esnaflarımız için çok önemli, tüm esnaflarımıza yapılan çalışmayla 50 bin liraya kadar olan zararlarının tamamı bu rakamı aşanların da 50 bin liralık kısmı Tez-Koop aracılığıyla hibe olarak verilecektir. Yani bu ne demektir, Tez-Koop bu parayı esnaf kardeşlerimin hesabına yatırıyor ve esnaf kardeşlerimiz de bütün ihtiyaçlarını vesaire bununla karşılama imkanını bulacak. Bunun ödemesi yok." Ekonomik ve sosyal hayatın süratle normale dönmesi için afetten zarar gören KOBİ'ler için 100 bin liraya kadar faizsiz kredi desteğinin ayrıca devreye sokulduğunu bildiren Erdoğan, şunları kaydetti: "Belediyelerin İlbank'a olan borçlarının ödemeleri 6 ay süreyle tehir edilmiştir. Afetten zarar gören tüm belediyeler altyapı çalışmaları için İlbank tarafından 25 milyon lira hibe desteği sağlanmıştır. Üreticilerimize verilecek tarımsal destekleme ödemeleri erkene alınarak 8 milyon lira ödeme yapılmıştır. Toprak Mahsulleri Ofisi fındık alım tarihini bir hafta öne çekmiş ve alım noktası sayısını artırmıştır.
Toprak Mahsulleri Ofisi - 31.08.2020
İFMİB Başkanı Gören: "5 kıtaya Türk fındığı yedireceğiz"
Gören, 2020-2021 sezonu fındığın piyasaya inmesi ve ihracata başlamasıyla birlikte rekabetin kızışacağını aktararak, ihracatçıların zor şartlarda dahi pazar çalışmalarını sürdürdüğünü, yeni pazar imkanlarını zorladığını, üretim tarafında desteklenmesi halinde Türkiye'nin, liderliğini uzun yıllar kimseye kaptırmayacağını belirtti. Türkiye'nin, 2019-2020 sezonunu tüm zamanların rekor ihracatını gerçekleştirerek kapattığını hatırlatan Gören, "Geçtiğimiz sezon tüm rakiplerimizde fındık üretimi azalırken, ülkemizde artarak 880 bin ton civarında üretim gerçekleşmişti. Biz ihracatçılar da bunu iyi değerlendirdik ve 344 bin ton gibi rekor sayılacak miktardaki ürünü ihraç ederek 2,3 milyar dolar döviz girdisi sağladık. Ancak bu yıl olay biraz tersine döndü. Rakip ülkelerde üretim artarken, bizde az da olsa bir gerileme yaşandı." değerlendirmesinde bulundu. Gören, Toprak Mahsulleri Ofisi'nin (TMO) açıkladığı ve kendi tahminlerine de yakın olan 665 bin tonluk kabuklu fındık elde edeceklerini belirterek, "Belki bu ilk başta dünya pazarındaki pazar payımızın azalacağı şeklinde yorumlanabilir.
Toprak Mahsulleri Ofisi - 27.08.2020
Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli, kuru üzüm fiyatını açıkladı Açıklaması
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Toprak Mahsulleri Ofisi'nin (TMO) 2020 yılı kuru üzüm alım fiyatını, 9 numara için kilogramı 12,5 lira olarak açıkladı.
Toprak Mahsulleri Ofisi - 27.08.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 7
Bakan Pakdemirli kuru üzüm fiyatını 12.50 TL olarak açıkladıTARIM ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Giresun'da Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) 2020 Yılı Fındık Alım törenine katıldı, TMO 2020 yılı kuru üzümde 9 numara için kilogram fiyatı, 12.50 TL olarak açıkladı.
Toprak Mahsulleri Ofisi - 27.08.2020
Son dakika haberi... flaş
Son dakika haberi... BAKAN PAKDEMİRLİ KURU ÜZÜM ALIM FİYATINI AÇIKLADIGiresun'da, Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) 2020 Yılı Fındık Alım Törenine katılan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, kuru üzüm alım fiyatını açıkladı.
Toprak Mahsulleri Ofisi - 26.08.2020
GÜNDEM ÖZETİ / 27 Ağustos 2020
(Ankara/11.00) 2- Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Toprak Mahsulleri Ofisi Fındık Alım Töreni'ne katılacak, Giresun'dan Manisa'ya bağlanarak Sultani çekirdeksiz üzüm üretiminde sezon açılışını yapacak, üzüm alım fiyatlarını açıklayacak.
Toprak Mahsulleri Ofisi - 26.08.2020
"Üzümün başkenti" Manisa'da gözler rekolte ve taban fiyat açıklamasında
Türkiye'de çekirdeksiz üzümün merkezi olan Manisa'da üreticilerin gözü, kuru üzüm rekoltesi ve Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) aracılığıyla yapılacak alımlarda belirlenen taban fiyata çevrildi.
Toprak Mahsulleri Ofisi - 25.08.2020
TMO fındık alımlarına başladı
Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Genel Müdürü Ahmet Güldal, kurum olarak 2020 fındık alım sezonunu açtıklarını belirterek, ürün alım bedellerini üreticiye 10 gün içinde ödemeyi planladıklarını bildirdi.
Toprak Mahsulleri Ofisi - 21.08.2020
TMO, fındık alımlarında Kovid-19 tedbirlerini tam uygulayacak
Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) 24 Ağustos itibarıyla başlayacak fındık alımlarında, yeni tip koronavirüse (Kovid-19) yönelik tedbirlerin tam olarak uygulanacağını bildirdi.
Toprak Mahsulleri Ofisi - 21.08.2020
Venezuela menşeli bazı tarım ürünlerinin ithalatında tarife kontenjanı düzenlemesi
Et ve Süt Kurumu Genel Müdürlüğü, Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürlüğü, Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifleri Birlikleri, Türkiye Şeker Fabrikaları AŞ Genel Müdürlüğü ve Türkiye Tarım Kredi Kooperatiflerinin tarife kontenjanında tahsisat önceliği olacak.
Toprak Mahsulleri Ofisi - 19.08.2020
TMO Genel Müdürü Güldal : "Hububat rekoltesi geçen yıla göre daha yüksek"
Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Genel Müdürü Ahmet Güldal, tarımda iyi bir üretim dönemi geçirildiğini ve 2020'nin geçen yıldan daha iyi bir dönem olacağını belirterek, "2020'de bir önceki yıla göre hububat rekoltemiz ürünlere göre değişmek üzere yüzde 5-8 daha yüksek.
Toprak Mahsulleri Ofisi - 15.08.2020
TMO gıdada stokçulara fırsat vermiyor
Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) hububatta spekülatif kaynaklı fiyat artışlarının gıda enflasyonunu tetikleyici etkilerini önlemek ve hububatta fiyat stokçuluğunun önüne geçmek amacıyla 500 bin ton buğday ile 60 bin ton arpa ithalatı için 25 Ağustos'ta ihaleye çıkacak.
Toprak Mahsulleri Ofisi - 13.08.2020
Barış Pınarı Harekatı bölgesinde hayvancılık çalışmaları
Yöre çiftçisi tarafından hasat edilen buğday ve arpa, Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) aracılığıyla alınırken, üreticilere ödemeleri ise peşin olarak yapılıyor.
Toprak Mahsulleri Ofisi - 13.08.2020
Gümüşhacıköy'de haşhaş kapsülü alımları başladı
Gümüşhacıköy ilçesinde, Havza Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) tarafından, çevre ilçe ve köylerdeki üreticilerden haşhaş kapsülleri alımı başlandı.
Toprak Mahsulleri Ofisi - 09.08.2020
TMO Genel Müdürü Güldal'dan buğdayda stokçuluk girişimlerine yönelik uyarı Açıklaması
Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Genel Müdürü Ahmet Güldal, sektörün dışındaki kişilerin buğday alımları gerçekleştirdiğini gördüklerini belirterek, "Bu eylemler stoklama mantığıyla yapılıyorsa, TMO geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yıl da piyasa regülasyonunu keskin ve ciddi şekilde sağlayacaktır.
Toprak Mahsulleri Ofisi - 30.07.2020
İhracatçılardan fındık taban fiyatına destek
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Giresun kalite kabuklu fındık için Toprak Mahsulleri Ofisi'nin (TMO) kilogram alış fiyatını 22,5 lira, levant kalite fındık için alım fiyatını 22 lira olarak açıkladığını anımsatan Gören, geçen yıl olduğu gibi bu sene da hasat dönemi öncesinde fiyatların açıklanmasının yerinde bir karar olduğunu vurguladı.
Toprak Mahsulleri Ofisi - 30.07.2020
TMO'nun mısır alım şartları belirlendi
Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) mısır alımını, Türkiye genelinde 260'ı iş yeri, 156'sı protokol imzalanan lisanslı depo olmak üzere toplam 416 noktada gerçekleştirecek.
Toprak Mahsulleri Ofisi - 29.07.2020
Ordu Ticaret Borsası Başkanı Kahraman'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a "fındık fiyatı" teşekkürü
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, yüzde 50 sağlam iç esasına göre Giresun kalite kabuklu fındık için Toprak Mahsulleri Ofisi'nin (TMO) kilogram alış fiyatını 22,5 lira, levant kalite fındık için alım fiyatını 22 lira olarak açıkladığını belirten Kahraman, geçmiş sezonlarda olduğu gibi bu sezon da TMO eliyle fındık alımı yapılacağını ifade etti.
Toprak Mahsulleri Ofisi - 28.07.2020
AK Partili Karaaslan'dan "fındık fiyatı" açıklaması Açıklaması
Vatandaşların taleplerini en iyi bilen, milletin sesine kulak veren AK Parti iktidarlarının daima üreticinin yanında durduğunu ifade eden Karaaslan, şöyle devam etti: "Çiftçilerimizin yazın sıcağına, kışın soğuğuna aldırmadan ortaya koyduğu emeğin ve alın terinin hakkını vermek için destekleme ödemelerini hız kesmeden sürdürüyoruz. Tüm dünyanın etkilendiği bu zorlu süreçte yeni yatırımları hizmete alan devletimiz her yeni gün açıklanan müjdelerle milletimizin yanında olmuştur. Uzun zamandır Karadeniz Bölgemizin ve genelde ülkemizin gündeminde önemli bir yer tutan ve siyasi tartışmalara da konu olan fındık meselesinde üreticileri sevindiren haberi Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan verdi. Cumhurbaşkanımız yaptığı açıklamayla, fındık fiyatları üzerinden siyaset yapma çabası içinde olanlara en net cevabı vermiş ve belirlenen fiyatlarla da tartışmalara son noktayı koymuştur." Karaaslan, 2020 yılında yüzde 50 sağlam iç esasına göre Giresun kalite kabuklu fındık için Toprak Mahsulleri Ofisi'nin kilogram alış fiyatı 22,5 lira, levant kalite kabuklu fındık için ise kilogram fiyatının 22 lira olarak belirlendiğini hatırlattı.
Toprak Mahsulleri Ofisi - 28.07.2020
Milletvekili Çalık kayısı üreticileriyle buluştu
AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, "Türkiye Cumhuriyeti tarihinde ilk kez Toprak Mahsulleri Ofisi kuru kayısı alacak, bunu sürdürülebilir hale getirmeliyiz.
Toprak Mahsulleri Ofisi - 28.07.2020
TBMM Fındık Çalışma Grubu: Üreticilerimiz açıklanan fiyattan çok memnun
AK Parti Giresun Milletvekili Cemal Öztürk, fındık üretilen Giresun, Trabzon, Ordu, Samsun, Düzce, Zonguldak, Bolu, Sakarya ve Kocaeli illerinin milletvekillerinden oluşturulan TBMM Fındık Çalışma Grubu adına açıklama yaptı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dün, 2020 yılı fındık alım fiyatlarını açıkladığını hatırlatan Öztürk, 50 randıman Giresun kalite kabuklu fındık için 22,5 lira, 50 randıman levant kalite kabuklu fındık için ise 22 lira ücret belirlendiğini aktardı. Fındık alım fiyatına mazot, gübre desteği, tarım sigortası, iyi tarım desteği ve alan bazlı destekler de ilave edildiğinde 2 liranın üzerinde bir fiyatın daha eklendiğini, böylece fındık fiyatlarının 25 lirayı bulduğunu dile getiren Öztürk, TBMM Fındık Çalışma Grubu olarak açıklanan fiyat ve destekler için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a minnet ve şükranlarını sunduklarını söyledi. Hükümetin, her yıl olduğu gibi bu yıl da beklentileri karşıladığını ve gereğini yaptığını vurgulayan Öztürk, şöyle dedi: " "Fındık üreticilerimiz açıklanan fiyattan çok memnun, adeta çifte bayram sevinci yaşamaktadır. Şimdi sıra üreticimizdedir. Üreticimiz de fındığı erkenden yani tam olarak olgunlaşmadan toplamayarak, iyi kurutarak, mecbur kalmadıkça emanete vermeyerek fındığına sahip çıkmalı ve açıklanan fiyatların üzerinde bir fiyatla ürününü değerlendirmelidir. Böylece fındıktan hem üreticimiz hem de Türkiye kazançlı çıkacaktır. Bir kere daha fındık üretilen illerin milletvekilleri olarak üreticilerimize her zaman destek olan Cumhurbaşkanımıza, Tarım Bakanımıza, Toprak Mahsulleri Ofisi çalışanlarına teşekkürlerimizi sunuyorum.
Toprak Mahsulleri Ofisi - 28.07.2020
İhracatçılardan fındık fiyatı değerlendirmesi
Sevinç, AA muhabirine, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, yüzde 50 sağlam iç esasına göre Giresun kalite kabuklu fındık için Toprak Mahsulleri Ofisi'nin (TMO) kilogram alış fiyatını 22,5 lira, levant kalite fındık için alım fiyatını 22 lira olarak açıkladığını anımsattı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Toprak Mahsulleri Ofisi Haberleri | Toprak Mahsulleri Ofisi Haber - Haberler - Sayfa 7 - Toprak Mahsulleri Ofisi haberleri, son dakika toprak mahsulleri ofisi haber ve gelişmeleri burada. Lisanslı kuru kayısı deposu kayısıya değer katacak.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 29.7.2021 22:18:37. #1.15#

title