Toprak Mahsulleri Ofisi Haberleri

Toprak Mahsulleri Ofisi haber, Toprak Mahsulleri Ofisi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Toprak Mahsulleri Ofisi - 08.04.2021
TMO çeltik alım fiyatlarında revizyona gitti
Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) çeltik alım fiyatlarında güncelleme yaparak artışa gitti.
Toprak Mahsulleri Ofisi - 31.03.2021
KİT ve özelleştirilecek kuruluşların borcu yaklaşık 126 milyar lira
Söz konusu dönemde en çok görev zararı oluşan kuruluş, 1 milyar 101 milyon lirayla Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu olurken, bu kuruluşu 447 milyon lirayla Toprak Mahsulleri Ofisi izledi.
Toprak Mahsulleri Ofisi - 31.03.2021
TMO, 12 bin ton kapasiteli depo ile kapasiteyi arttıracak
ANKARA (İHA) – Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Biga Ajans Amirliği tesislerine ilave 12 bin ton kapasiteli depo yaptırmayı planlıyor.
Toprak Mahsulleri Ofisi - 30.03.2021
Malatya kayısısının tüketimi ve değeri TMO ve Tarım Kredi Kooperatifleriyle artacak
Avrupa Birliği nezdinde tescilli Malatya kayısısı, Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) ve Tarım Kredi Kooperatiflerinin satış noktalarında tüketiciye sunuluyor.
Toprak Mahsulleri Ofisi - 27.03.2021
Son dakika haber... Giresun'a tarım ve ormancılık alanında 4,4 milyar lira yatırım desteği sağlandı
Giresun'da tarımsal destek ödemelerinin 23 kat artış göstererek 2020 yılında 230 milyon lirayı aştığına dikkati çeken Öztürk, şunları kaydetti: "Son 18 yılda Giresun'da çiftçilerimize 97,3 milyon lira mazot, 61,7 milyon lira gübre, 182 bin lira toprak analizi, 44,3 milyon lira prim desteği verilmiştir. Fındık üreticilerimize alan bazlı gelir desteği kapsamında toplam 1,75 milyar lira destek verildi. Toprak Mahsulleri Ofisi fındık üreticimizin alın terini ziyan etmeyerek yüzünü güldürdü.
Toprak Mahsulleri Ofisi - 09.03.2021
Kamuda şeffaflık ve hesap verilebilirlik için işletme faaliyetlerini "etkin izleme" adımları güçlendiriliyor
Tebliğ kapsamındaki kamu işletmeleri KİT'ler ve bağlı ortaklıkları kapsayan birinci grup kamu işletmelerinin listesi şöyle: "Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü, Türkiye Taşkömürü Kurumu, Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu, Elektrik Üretim AŞ, Türkiye Petrolleri AO, Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ, Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürlüğü, Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü, Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü, Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü, Türkiye Elektrik İletim AŞ, Türkiye Elektrik Dağıtım AŞ, Türkiye Elektromekanik Sanayi AŞ, Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu, Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü, Devlet Malzeme Ofisi Genel Müdürlüğü, Et ve Süt Kurumu Genel Müdürlüğü, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü, Türkiye Raylı Sistem Araçları Sanayii AŞ, TCDD Taşımacılık AŞ, Türk Sudan Uluslararası Tarım ve Hayvancılık AŞ.
Toprak Mahsulleri Ofisi - 03.03.2021
CHP'li Sarıbal: "Çiftçinin elinde kalan ürünleri, Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri marketleri alabilir"
Çiftçinin ürettiklerinin, depolarda çürüdüğünü iddia eden Sarıbal, 1982 yılında alınan kararla Türkiye Tarım Kredi Kooperatiflerinin, çiftçinin elinde kalan soğanı aldığını anımsatarak, bugün de Toprak Mahsulleri Ofisi ve Tarım Kredi Kooperatifleri marketleri üzerinden bunun yapılabileceğini dile getirdi.
Toprak Mahsulleri Ofisi - 11.02.2021
CHP'li Gürer: "Çiftçiler 'Ay'a kim gitsin' sorusuna 'Tarım Bakanı gitsin' diyor"
Çiftçinin kulağının Cumhurbaşkanı'nın yaptığı açıklamalarda olduğunu belirten Gürer, üreticinin karamsar olduğunu savundu. Gürer, patatesin yüzde 15-17'sinin Niğde'de üretildiğini ve 1 liraya üretilen ancak 60 kuruşa satılamayan ürünün depolarda beklediğini, çimlenme sıkıntısı yaşanabileceğini dile getirerek bu konuda Toprak Mahsulleri Ofisi ve Tarım Kredi Kooperatifinin devreye sokulması gerektiğini bildirdi.
Toprak Mahsulleri Ofisi - 10.02.2021
CHP'li Sarıbal, 2B arazilerinin satış bedelinin çiftçinin gelirine göre değerlendirilmesini önerdi
Toprak Mahsulleri Ofisi'nin bugün 25 bin ton ayçiçek yağı ithalatı kararı aldığını dile getiren Sarıbal, "Toprak Mahsulleri Ofisi, gıda krizini yönetemedi.
Toprak Mahsulleri Ofisi - 09.02.2021
TMO: Ocakta yağan kar buğdaya can suyu oldu
Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Genel Müdürlüğü, kurak geçen 2020'nin ekim, kasım ve aralık aylarının ardından geçen ay meydana gelen kar yağışının İç Anadolu, Ege, Karadeniz ve Güneydoğu Anadolu bölgelerindeki kıraç alanlarda hububata can suyu olduğunu bildirdi.
Toprak Mahsulleri Ofisi - 04.02.2021
TMO, ana tarım ürünlerinde fiyat artışı olması halinde devreye girecek
Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Genel Müdürü Ahmet Güldal, hasat dönemine kadar ana tarım ürünlerinde herhangi bir arz eksikliği olmayacağını ve fiyatlarda da çok ciddi artışlar yaşanmayacağını belirterek, "Fiyat artışı söz konusu olabilecek ürünlerde TMO olarak gerekli müdahale yapabilecek...
Toprak Mahsulleri Ofisi - 04.02.2021
TMO: "Fındık üreticilerimizin, ürünlerini TMO öncelikli satmaları menfaatlerine olacaktır"
Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Genel Müdürlüğü, fındık üreticilerinin, 30 Nisan'a kadar devam edecek kurumun kabuklu fındık alım süresini dikkate alarak, ürünlerini TMO öncelikli satmalarının menfaatlerine olacağını bildirdi.
Toprak Mahsulleri Ofisi - 31.01.2021
PTT AŞ Genel Müdürü Gülten: "PttAVM kurulduğundan bu yana uygun fiyatla hizmet veriyor"
PTT AŞ Genel Müdürü Hakan Gülten, PttAVM'nin kurulduğundan bu yana uygun fiyatla hizmet verdiğini belirterek, "Özellikle temel gıda ihtiyaçlarının karşılanması için Tarım Kredi Kooperatifleri, Toprak Mahsulleri Ofisi ve Atatürk Orman Çiftliği ürünlerini her zaman olduğu gibi indirimli...
Toprak Mahsulleri Ofisi - 26.01.2021
TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: "Ülkemizde lisanslı depo kapasitesi 7 milyon tonu geçmiştir"
Hisarcıklıoğlu, Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Genel Müdürlüğü koordinasyonunda düzenlenen "Lisanslı Depoculuk Değerlendirme Toplantısı"na video konferans yoluyla katıldı.
Toprak Mahsulleri Ofisi - 23.01.2021
TMO yeni sezona kadar ekmeklik buğday stokunun yeterli olduğunu açıkladı Açıklaması
Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Genel Müdürlüğü, dün gerçekleştirilen ekmeklik buğday ithalatı ihalesinde 400 bin tonluk tekliflerin yalnızca dörtte biri kadar bir miktarın satın alındığını belirterek, "TMO'nun yeni sezona kadar rahatlıkla yetecek miktarda stoku mevcuttur.
Toprak Mahsulleri Ofisi - 17.01.2021
Bakan Pakdemirli EMD üyelerini kabul etti Açıklaması
Yağış oranlarına da değinen Pakdemirli, geçen yılki yağışların normal yağış rejiminin yüzde 30 gerisinde olduğuna dikkati çekerek şu bilgileri verdi: "Geçen yıl yine bir kuraklıkla karşı karşıya kaldık. Bu sene yağış rejiminde azalma var ama inşallah bundan sonra toparlıyor olacak. Bundan da bitkisel üretimin en az etkilenmesi konusunda gayret gösteriyoruz. Konuyu takip ediyoruz. Genel itibarıyla emtia fiyatlarında yükselme trendine yol açabilecek bir gidişat var. Önlemler alınıyor. Dikkatle izliyoruz. Müdahale alımları hasat öncesi açıklandı. Üreticiyi koruyoruz, tüketiciyi kolluyoruz. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile beraber hem destek veriyoruz hem de müdahale alımı yapıyoruz. Turbo destek haline getirdik." Pakdemirli, müdahale alımları konusunda fındık örneğini vererek, fındık müstahsillerinin Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) ile 3 sezondur yüzlerinin güldüğünü ifade etti.
Toprak Mahsulleri Ofisi - 16.01.2021
Son dakika haber | Doğal gaz keşfi sayesinde 2021'in en yatırımcı KİT'i TPAO olacak
2021 yılında KİT yatırımlarının dağılımı şöyle: Kuruluşlar Tutar (bin lira) TPAO 13.421.000 TCDD 12.600.000 BOTAŞ 6.100.000 TEİAŞ 5.500.000 EÜAŞ 1.746.500 TCDD Taşımacılık AŞ 950.000 TEDAŞ 750.000 DHMİ 635.862 ETİ Maden İşletmeleri 595.680 MKEK 393.650 TİGEM 183.289 Kıyı Emniyeti 159.135 Türkiye Taşkömürü Kurumu 155.787 Et ve Süt Kurumu 78.800 Türkiye Kömür İşletmeleri 72.980 TÜRASAŞ 47.665 Toprak Mahsulleri Ofisi 39.
Toprak Mahsulleri Ofisi - 09.01.2021
Son dakika! Cumhurbaşkanı Atama kararları Resmi Gazete'de
Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan Atama Kararlarına göre bazı bakanlık, kurum ve kuruluşlara ilişkin atama ve görevden alma kararları yer aldı.
Toprak Mahsulleri Ofisi - 06.01.2021
Bayraktar Fiyatı en fazla artan ürün portakal, en fazla düşen soğan oldu
'KIŞLIK SEBZELERDE TALEBİN İYİ OLMASI FİYATA YANSIDI' 2020 yılında üretici fiyatlarına bakıldığında genel olarak görülen artışta en önemli etkenin artan üretim maliyetleri olduğuna değinen Bayraktar, şunları söyledi Ürün bazında ise, en fazla fiyat artışı portakalda görüldü. Mayıs ayında meydana gelen aşırı sıcaklıkların rekoltede düşüşe yol açması fiyatlarda artışa yol açtı. Lahana, ıspanak, pırasa, karnabahar gibi kışlık sebzelerde talebin iyi olması fiyata yansıdı. Kuru kayısı, kuru üzüm ve fındıkta Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) tarafından fiyat açıklanması ve alım yapılması fiyatı etkiledi.
Toprak Mahsulleri Ofisi - 06.01.2021
Toprak Mahsulleri Ofisi: "Hiçbir dönem nohut ithal etmedik"
Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO), yurt dışından nohut ithal edildiği iddialarının gerçeği yansıtmadığını açıkladı.
Toprak Mahsulleri Ofisi - 16.12.2020
TMO'nun fındık alım süresini 30 Nisan 2021'e uzatması
AK Parti Giresun Milletvekili Cemal Öztürk, Toprak Mahsulleri Ofisinin (TMO) fındık alım süresini 30 Nisan 2021'e kadar uzatmasının, fiyatların aşağı düşmesini engelleyeceğini belirtti.
Toprak Mahsulleri Ofisi - 15.12.2020
TBMM Genel Kurulu'nda Tarım ve Orman, Gençlik ve Spor ile Dışişleri bakanlıklarının bütçeleri görüşülüyor
Toprak Mahsulleri Ofisi'nin, 31 Aralık'ta fındık alımını durduracağı hatırlatılarak, "Bu süreyi mart veya mayıs ayına uzatmayı, fındık fiyatlarını 24 lira olarak revize etmeyi düşünüyor musunuz?" sorusu üzerine Pakdemirli, "Tüm müstahsilimizin yanında olduğumuz gibi fındık müstahsilimizin de yanındayız, emrindeyiz.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Toprak Mahsulleri Ofisi Haberleri | Toprak Mahsulleri Ofisi Haber - Haberler - Sayfa 4 - Toprak Mahsulleri Ofisi haberleri, son dakika toprak mahsulleri ofisi haber ve gelişmeleri burada. Başkan Erdoğan'dan çiftçiye müjde.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 28.7.2021 04:53:26. #1.15#

title