HABER: "Toprağa gömülmek istemiyorum" diyen Cenk Eren: Vücudumu üniversiteye bağışlayabilirim

"Toprağa gömülmek istemiyorum" diyen Cenk Eren: Vücudumu üniversiteye bağışlayabilirim

14 Temmuz 2020 13:03
'Toprağa gömülmek istemiyorum' diyen Cenk Eren: Vücudumu üniversiteye bağışlayabilirim

Ünlü şarkıcı Cenk Eren, bir takipçisinin üniversitelerin kadavra eksikliğinden bahsettiğini görünce "Ölümden korkmuyorum ama gömülmek istemiyorum. Kadavra olarak tıp fakültesine vücudumu bağışlayabilirim" dedi.

Haber Yorumları (95)
BÜDÜ: N''oooldu gülüm, elestirim hosuna gitmedi mi. . . Hahhh, iste sen o hakkaniyetli Edi degilsin demektir yani. . .
KELALOĞLU: Unutma; Aradığın her şeyde seni arıyor. . . .
SEVO: Tabikide günahtır. Beden ruhun acı çekmesine engel değildir lakin meftanın gömülmesi uygun olandır. inançlı olan biri bunu sormaz bilir.
TUĞÇE: Yaşayana hayat verebilmek için de kadavra üzerinde çalışma şarttır zorunluluktur. İslam alimleri açısından da bir tereddüt yoktur. Kadavra bağışı dinen caizdir, uygundur; dinen hiçbir sakıncası yoktur. Dileyen, kadavra olarak bedenini bağışlayabilir.
SERA: Ölsende bedenin acıyı hisseder
ADALET: Zebaniler seni bekliyor
GÜL: Topraka dönecegiz ister gül ister agla!
GÜL: Tipda o ceset lime lime ediliyor sonra o küflenen et parcalari kemikleri yakiliyor. Daha hosuna gidiyorsa? Yoksa hristiyanlar mumyalayip kiyafet ve makyac yapiyor , veya hindular kulak burun delikletini tikaxip yakiyor? Ama en önemli soru: ahirette dirilip cevap vermek, ahiretini dünya icin sartanlara eyvahlar olsun!
BÜDÜ: Anlat doktorcugum, neler neler gördün kadavralarda? Hepsi bagyan miydi yoksa errkek de var miydi iclerinde?
VATANDAS: Toprakdan geldik, topraga gidecez ..Denyo Zaten toprak, herkeze nasip olmazmis.. Bir de unluymus...ba ba ba bakk..kim unlu yapmis ki bunu ? Allah olumun de Hayirlisini versin Insallah..
ZEKİ: Çinliler bağışla onlar pişirip yiyor
MUSTAFA: Kadavra olsan ne kadar olacak bu sonra g3ne gara torpah
MERAK ETTIM: Ölü beden neden yıkanıyor, gerekçesi ne , o bedenle mı gidiyor ruh , gidiyorsa neden çürüyor beden??? Bilen varsa cevaplayabilir mı???
NET61 OSMAN: O Toraga herkes nasip olamaz istesende istemesnde nasibinde ne vasa o olur sen isdedigin kadar cirpin
ANONYM: Yakilmakta ne sacmalik, Sen öldükten sonra neyin hesabini yapiyorsun daha? Topraktan geldin topraga döneceksin, gerisi yanlisdir elhamdulillah
YİLANLARİN OCU: oyle herkestopragagiremez cunki toprak herkesi kabul edermi sormaklaxim
HACI DAYI: Toprak kabul etmez zaten, iyi karar.
HAK YOLCUSU: Adam sende öldükten sonra gomuldugund
YK: Kadar aya ıhtıyac. Var
NEVA: Ömer Seyfettin şekerden ölünce kimsesiz zannetmisler bedenini kadavra olarak kullanmışlar.Hatta kafasını gövdesinden ayirmislar.Bomba hikayesindeki gibi.
EEE: sonra
NEVA: Sonrası yok işte,Yalnız Efe hikayesindeki gibi yalnız ölmüş edebiyatımızın güzide ismi.
SAYKO: Huzursuz adam sendromu, yani hasa tutulmuş. Allah şifa versin...
OSURAKİ: Dostoğru namaz kılıp oruç tutup Allaha ibadet et.yalan söyleme durüst ve iyiliksever olursan o toprak o cukur sana cennet olur.ama bunlari yapmiyorsan korkarsin o cukurdan
KIÇARAKİ MEGALOMAN: Önce Türkceyi ''Dostoğru'' ve ''durüst'' yazmayi, sonra da burada ''oruç'' ve burada ''cukur'' oldugu gibi klavyende bulunan harfleri yerlerine yerlestirmeyi ögren, en sonunda bilgiclik taslarsin. Nefret ediyorum Türkceyi katledenlerden.
ÖĞRETMEN: Insan ölünce beden zaten topraktır. Tıp fakultesine cesedini bağıslaman güzel lakin yakılmak fikri ölümden e kadar korktugunu ortaya koyuyor.
UZAKLAR: Ölüler konuşamıyorlar..Belki ölmüş bedenler de acıyı ızdırabı hissedebiliyordur,bunu bilemeyiz..Konuşabilselerdi söylerlerdi yada biz sorardık onlar cevaplarlardı..Cesedini yaktırmak,bilim için bağışlamak acaba acı hissettirmeyen bişey mi,mesela kadavra olunca oranı buranı kesecekler devamlı yada çekiştirecekler,belki her kesilme her çekiştirmeyi hissedeceksin..Ölünün bedeninin acı hissetmediği nerden biliniyor,bunu tecrübe eden biri var mı ki
YAKINLARDA: Ya sen ne yaşıyorsun?
LFC: sen ve senin yorumunu beğenenler eğer hayatlarında bi kere biyoloji okumuş olsalardı ölülerin acı çekmeyeceğini bilirlerdi. ama bu yazdığım bu coğrafya için çok fazla. deve idrarından medet umanlara ölü hücreyi anlatmak imkansız. mutlu yaşayın zaten çok mutlusunuz çünkü cehalet mutluluktur.
SÜMBÜLLÜ: Beyin bedava. Fişin çekilince elektrik akımın da olmıyor acı duyma yok
YORUMCU: Lfc gibi ateistler ancak keyifleri için bir yaratıcıyı inkar ederler kendilerine sınır konulmasını istemedikleri için reddederler olum yaklasincada duanın en babasini bunlar ederler bide coğrafya için fazla diyor yazdığım şeyler cofrayayi beğenmeyen varsa sitroen ..go.goo.goo
LFC: yorumcu nickli malum kitlenin elemanı. . . depremi yaşamış biriyim, tek dua etmedim. . . coğrafya için fazla diyorum çünkü sen bunun çok açık ispatısın. . . yurtdışına gideceğim zaten, şuan proje hazırlıyorum, sen boşver bunları mutlu mutlu yaşa pamuğunla. .
ÜZGÜNÜM: keşke olsaydı ama yokkk
MEGALOMAN: LFC, beni güldürmek zorunda miydin yahu, hay cok yasa sen e mi. . .
ABDULLAH: Çok iyi olur, vücudu bir işe yaramış olur böylece. . .
LFC: yaw her haltı eleştirip durmayın ne cahil ne yobaz bi kitlesiniz siz. . . sizene yaw. . gömülmek istiyorum dese sizin için ne değişirdi ki. . . bende gömülmeyeceğim ve yurtdışında yakılacağım. . sizene bundan. . pamuğunuzu tıkatıp yatın zıbarın. .
COSMOS: toprak seni zaten istemiyor
6.FİLO: COSMOS seni zerre kadar sevmem bilirsin. hatta senin babanı da sevmezdim.
ATSIZ: ölmekten değilde Allahtan korkarsak ve ona göre yaşarsak sorun kalmaz. . .
BİLİGO: allahtan korkulmaz sevilir ve tapilir.
FRKSYLR: İNANÇLI BİR İNSAN OLMADIĞINI ANLADIK. İNANÇLIYIM DİYE BOŞ YAPMA. YA DA NEYE İNANIYORSUN Kİ BU DÜŞÜNCEYE GİRMİŞSİN. ORGANLARINI BAĞIŞLA BİRİLERİNE HAYAT VER . SONRA PAMUĞU TIKAYIP TOPRAĞA GÖMSÜNLER. FALANA FİLANA DA GEREK YOK
TAVŞANİ: AMAN AMAN , LAZIM DEĞİL PARÇALARIN ..!!...
ÜLEN MUSK-A: kardeş sen yinede bizim üniversitelere bağışlama bedenini, Allah esirgesin torpil koyup patlatırlar neyim, tövbeler olsun, biliyorsun ki torpil heryerde var.
IBRAHİM: Kabir nedir: Ölen kişinin cesedi bırakılan yerdir isterse yerin altında isterse balığın karnında isterse denizin dibinde olsun fark etmez insan cesedinin olduğu mekan onun için bir kabirdir. Kabire kabir denilmesin sebebi genel olara insanların ölüsü gömmüldügünden bu ismi almıştır. Insan oğlunu yaratan Allah elbette ikinci bir defada onun cesedini bir araya getirip sorgulamaya kadirdir. Evet, bizim onun parmak uçlarını bile aynen eski haline getirmeye gücümüz yeter. (Kıyamet, 74)
TR: yaw he he
IBRAHİM: Acı ama gercek ??
BU NE LAN: arkadaşlar en iyisi elon maskın roketiyle mars a gönderelim. orada rahat eder.
CAN DEP: Ruh ciktimi bedenin hic bir anlami kalmaz..
TURK: ruhu görmüş gibisin xD
AYŞE KURT: gömülünce toprağa ruh bedene iade edilecek ve sorgu başlayacak. o beden toprağın altında her türlü yılan çayanlara besin olacak ancak bu durumu mefta hissedecek mi onu bilemiyoruz. ancak gidince göreceğiz. kabir dehşeti diye bir şey var. ALLAH kabir azabından korusun cümlemizi ancak bende çok korkuyorum.
ADSSQD: gündemde kalabilmek için bi bunu yapmadığınız kalmıştır. gereksiz bi haber olmuş.
DADAŞ: Kabir azabından kaçıyorsan bu o değil :)
KILÇIK: Nerede yazıyor kabir azabı. Ruh çıktıktan sonra beden leş ten ibarettir. Öyle ki ölü insan bedeni canlı mahlukat içinde en pis kokan leştir. Hesabı ruh verecek. İster gömül ister yakıl. Tekrar diriltilip hesap verecek beden giydirilip cennet ve cehennemi tadacaksınız. İnananlar için bu böyle.
EROL MEHMET YILDIZ: Ruhumuz yanacak, bedenimiz değil Cengo kaçış yok. Beden bir elbise sadece. Çıkardıktan sonra nereye attığının bir önemi yok.
KIYAMET 74: 3? İnsan, kemiklerini toplayıp birleştiremeyeceğimizi mi sanıyor??4? Evet, parmaklarına varıncaya kadar yeniden yapmaya gücümüz yeter.
TC: uyduruk sümer mitolojisi. yok kemik birleştircekmiş. . 200 parçaya böler 200 farklı hayvana yediririm. kimse birleştiremez xD
ORD: Önce kendi dilini öğren, sonra bilime katkıyı düşünürsün.
TURK: öğrendim ve deist oldum
GERÇEKÇİ: Dünya da sekiz milyar insan var herkesin düşüncesi farklı bırakın herkesin dünyası farklı
SELDA: Toprakta seni kabul etmez zaten
İNSAF: Nerden biliyon?
CAN CAN: Bu kafa sende olduğu müddetçe bir karış yol kat edemesin be Seldamısın nesin
ASYA: Toprak kabul etmedi diye bir şey gördün mü cahil.
HRİSTİYAN: Güzel kadınlar bağışlasın bunlar bağışlayınca midem bulanıyor.
HOCA: Merak etmesin sonunda gömülecek.
FARAOĞLU: Demekki börtü böcek,yılan çıyan yiyecegine kesilip bicilsin diyor. Töbe töbe sonu yine böceklere kurtçuklara bakterilere yem olmak. Birde manevi cezasi var bu işin
VEHBİ: Etrafımda 80 milyon Müslüman var hepsi cebine tapıyor. Kendinden başka kimseye faydası yok. Ayrıca ölünce ruh çıkıyor diyorlar , ohalde neden ölenleri yıkıyorlar. Beden gökyüzüne gitmiuorki ,ruh gidiyor ve hemen ölür ölmez gidiyor.
FİKRET KÜÇÜKKUZU: Bence pamuktan korkuyor.
HANS MERKEL: dirin ne işe yaradıki ölün işe yarasın
HAKAN: SEN NE ISE YARADIN KI O ADAMI SORGULUYORSUN. . . SEN ALLAH MISIN SORGULUYORSUN SANANE HANS. . GIT BIRANI IC HAYATINI YASA
AHMET: gömülünce en azından gübre oluyorsun, bitkilere faydalı oluyorsun yani. ama yakılırsan bütün vitamin uçuyor, CO2 gazına dönüşüyorsun, pek iyi değil yani. .
OZAN M.TÜRKOĞLU: YAHU BIRAK BU İŞLERİ CENK TIRSIYON NE HALT EDECEGİNİ ŞAŞRIDIN SEN.
DSA: Gelecğe ışık tutmak gömülmekten daha hayırlı
REF: bende toprağa gömülmek istemiyorum doğrusu yanmak istiyorum müslümanb dinine uygun gitmek istemiyorum etrafımda ne kadar müslüman var kimseden bir iyilik görmedimv yaksınlar eğer böyle bir birim varsa ölmeden önce müracat edeceğim yaksınlar yüzüme gülmeyen arkamdan kuyumu kazan hısım akrabanın yalandan cenazeme gelmesinide istemem çerkeşli sezerler
ENGİN: birader , senin etrafin pismis sen dogru yola gir temiz insanlar zaten seni bulur. . .
MECZUP: Ölüm denen mefhum büyük bir muamma nefes alan vücudu sıcak olan bedenler her ne kadar hazır olduklarını söylesede asla anlamaz ölümü. bu dünyada ölümü hasretle bekleyen sadece sevdikleri zamanla teker teker yanından ayrılmış yaşıtları kalmamış yaşlılardır hiç merak etmeyin eğer ömrünüz yeterse o gün geldiğinde sizde bunu anlayacaksınız o zamana kadar ne yapabilirim diyorsanız en azından yaşlılara hürmet edin son anlarında kendilerini yalnız hissetmesinler
1 2
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: "Toprağa gömülmek istemiyorum" diyen Cenk Eren: Vücudumu üniversiteye bağışlayabilirim Haber Yorumla
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 25.9.2020 08:00:29. #1.15#
title