"Toplum Yararına Çalışma Programı" Projesi

"Toplum Yararına Çalışma Programı" Projesi

İşkur'a kayıtlı işsiz vatandaşlara verilen eğitimler sonucu resmi kurum ve kuruluşlarla işbirliği yapılarak istihdam sağlamak amacıyla yapılan 'Toplum Yararına Çalışma Programı' çerçevesinde Antakya Belediyesi ve İşkur Hatay İl Müdürlüğü arasında...

İşkur'a kayıtlı işsiz vatandaşlara verilen eğitimler sonucu resmi kurum ve kuruluşlarla işbirliği yapılarak istihdam sağlamak amacıyla yapılan 'Toplum Yararına Çalışma Programı' çerçevesinde Antakya Belediyesi ve İşkur Hatay İl Müdürlüğü arasında 40 işçiye istihdam sağlanması ile ilgili protokol imzalandı.

Proje kapsamında Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş ile Hatay İşkur İl Müdürü Ahmet Bulanık 'Toplum Yararına Çalışma Programı' çerçevesinde iki kurum arasındaki anlaşmayı belirten işbirliği protokolüne imza attı.

'Toplum Yararına Çalışma Programı' kapsamında İşkur İl Müdürlüğü'nce düzenlenen proje kapsamında, eğitimlerini tamamlayan ve sertifikalarını alan 40 işçi, 1 Şubat 2012'den itibaren, 8 ay boyunca Antakya Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösterecek.

Antakya Belediyesi ve mücavir alan sınırları içerisindeki ağaçlandırma, yeşil alan bakım ve düzenlemesi, park ve bahçelerin çevre düzenlemesi, temizliği, çapalama, budama, park ve bahçelerdeki bozuk alanların gerekli dolgularının yapılması, refüj, kaldırım ve meydanların ağaçlandırılması gibi iş kollarında görev yapacak 40 işçi personelin çalıştıkları 8 aylık süre zarfındaki maaş ve sosyal güvenlik hakları 'Toplum Yararına Çalışma Programı' kapsamında Hatay İşkur İl Müdürlüğü tarafından karşılanacak.

Protokol imza töreninde konuşan Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş "Proje kapsamında belediyemiz bünyesinde daha önce de faaliyet gösteren işçi kardeşlerimiz kalıcı hizmetler gerçekleştirmişlerdi. Büyük çoğunluğuna farklı alanlarda iş imkanı sağladık. Toplum Yararına Çalışma Programı çerçevesinde 8 ay boyunca belediyemiz bünyesinde çalışacak 40 işçi kardeşimizin de aynı şevk ve heyecanla görev yapacaklarına ve memleketimize yapılan hizmetlere katkı sağlayacaklarına inanıyorum. İnsanlarımıza istihdam sağlayan, AŞ ve iş imkanı veren bu projeye emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.

İşkur Hatay İl Müdürü Ahmet Bulanık ise "İnsanlarımıza istihdam imkanı sağlayan Toplum Yararına Çalışma Programı'na verdiği destekten ötürü ayrıca proje kapsamında Antakya Belediyesi bünyesinde insanlarımıza istihdam olanağı sağladığı için Belediye Başkanımız Sayın Savaş'a teşekkür ediyorum. Belediyemizle daha önce de benzer uygulamalarımız olmuştu, bundan sonraki süreçte de olmaya devam edecek. Ortak amacımız işsiz insanlarımıza AŞ ve iş imkanı sağlamaktır. Ayrıca bu insanlarımızın meslek edinmelerine katkı sağlayıp, bundan sonraki çalışma hayatlarına destek olmaktır" diye konuştu. - HATAY