Toplum Liderleri Teşkilatlanıyor

Toplum Liderleri Teşkilatlanıyor

Türk Kızılayı, İçişleri Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Diyanet İşleri Başkanlığı'nın ortaklaşa yürüttükleri ve Afet Zararlarını Azaltma Projesi olan Toplum Liderlerini Teşkilatlandırma Projesi'nin ilk ayağı Milli Eğitim Müdürlüğü Rehberlik...

Toplum Liderleri Teşkilatlanıyor

Türk Kızılayı, İçişleri Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Diyanet İşleri Başkanlığı'nın ortaklaşa yürüttükleri ve Afet Zararlarını Azaltma Projesi olan Toplum Liderlerini Teşkilatlandırma Projesi'nin ilk ayağı Milli Eğitim Müdürlüğü Rehberlik Merkezi'nde gerçekleştirildi.

Merkez ve tüm ilçelerdeki Eğitim ve Emniyet teşkilatları mensuplarına yönelik projenin açılış törenine Vali Yardımcısı Milli Eğitim Müdürü Bekir Aksoy, İl AFAD Müdürü Ekrem Küçükbayram, Kızılay Şube Başkanı Muhsin Emeksizoğlu ve ilköğretim okulu öğretmenleri katıldılar.

Verilen bilgiye göre, proje kapsamında topluma yön veren liderler olarak öğretmenler, muhtarlar ve din görevlileri hedef kitle olarak belirlendi. Projenin amacı olası afet zararlarını azaltmak için Kızılay şubeleri aracılığı ile yerelde kurumlar arası iş birliğinin geliştirilmesini sağlamak, toplum liderleri aracılığı ile toplumda afetlere karşı hazırlıklı olmak ve sosyal sorumluluk bilincini oluşturmak şeklinde belirtildi. Program, eğitimciler Bilgi Kabakçı ve Abdullah Gökçe'nin anlatımları ile sona erdi.

Kaynak: CHA