Toplu Konut Projeleri Kiraları Düşürdü

Toplu Konut Projeleri Kiraları Düşürdü

Eskişehir'in Odunpazarı Belediye Başkanı Burhan Sakallı, Toplu Konut Projelerinin Kira ve Konut Fiyatlarını Düşürdüğünü Söyledi.

Toplu Konut Projeleri Kiraları Düşürdü

Eskişehir'in Odunpazarı Belediye Başkanı Burhan Sakallı, toplu konut projelerinin kira ve konut fiyatlarını düşürdüğünü söyledi.

Sakallı, Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ile birlikte hayata geçirdikleri 2 bin 118 konutluk "Ihlamurkent" ve 2 bin 500 konutluk "Vadişehir" konutları ile kente yeni büyüme alanları kazandırdıklarını belirterek, "Planlı şehirleşme ve sağlıklı kentleşme çalışmaları ile modern, çağdaş ve sosyal hayat alanları ile donatılmış deprem riski olmayan yeni şehirler oluşturduk. Biz toplu konut projelerimizi hayata geçirirken, hedefimiz vatandaşlarımızı yüksek kira ve gayrimenkul fiyatları altında ezdirmemekti. Bunda da önemli başarılar elde ettik" dedi.

2005 yılında inşasına başlanan Ihlamurkent Konutları ve 2006 senesinde hayata geçirilen Vadişehir Konutları ile kira oranlarının dengeli hale geldiğini ve yüzde 10 oranında azaldığını kaydeden Başkan Burhan Sakallı, kiraların bu yıl yüzde 20 oranında azalmasını hedeflediklerini sözlerine ekledi.

(HÖ) 05.03.2008 21:30 TSİ

Kaynak: İHA