Toplantı sırasında kalp krizi geçiren Ufuk Uras'ın babası Hasip Uras, hayatını kaybetti (2)

Toplantı sırasında kalp krizi geçiren Ufuk Uras'ın babası Hasip Uras, hayatını kaybetti (2)

Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP) Genel Başkanı Ufuk Uras'ın Babası Hasip Uras, Kadıköy Belediyesi'nde gönüllülerin katıldığı bir sohbet toplantısında kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti.

Toplantı sırasında kalp krizi geçiren Ufuk Uras'ın babası Hasip Uras, hayatını kaybetti (2)

Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP) Genel Başkanı Ufuk Uras'ın Babası Hasip Uras, Kadıköy Belediyesi'nde gönüllülerin katıldığı bir sohbet toplantısında kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti. Eşinin de katıldığı toplantıda sohbete katılıp bir konuşma yapan Uras, konuşmasının sonunda oturduğu yerde fenalaştı. Eşi Nevin Uras, daha önce by-pass ameliyatı geçiren Hasip Uras'a dil altı hapını verdi. Belediyenin doktorlarının müdahalesiyle hemen ambulansla hastaneye kaldırılmak istenen baba Uras, ambulansta hayatını kaybetti.

Kadıköy'de oturan ve Gazete Kadıköy'de yazılar yazıp, gönüllü muhabirlik yapan Hasip Uras, her pazartesi Kadıköy Belediyesi Sağlık Dayanışma Vakfı'nın düzenlediği "Sevgi ile Yaşlanmak" konulu sohbete katıldı. Sabah eşi ile belediyede bulunan brifing salonuna gelen Uras, diğer katılımcılarla sohbet etti. İnal Aydınoğlu'nun konuşmacı olduğu toplantıda söz alan Uras, öğleden sonra katılacağı bir toplantı ile Perşembe günü konuşmacı olduğu başka bir toplantıya arkadaşlarını davet etti. İnal Aydınoğlu'na bir soru sordu. Uras, "Hafta sonu camide namaz kılarken eski bir öğrencimle karşılaştım. Bana 'Kur'an neden Türkçe değil' diye bir soru sordu. Bu konuda siz neler söylersiniz ?" diyerek yerine oturdu. Ancak Uras, sorusuna yanıt alamadan fenalaşarak titremeye başladı. Eşinin kalp krizi geçirdiğini fark eden Nevin Uras, hemen dilaltı hapını ağzına koydu. Belediyenin doktoru ve ambulans çağırıldı. Uras, ambulansla Göztepe SSK Hastanesi'ne kaldırılmak istenirken yolda öldü.

Her pazartesi günü katıldığı sohbet toplantılarında sürekli fıkraları, anıları ve anekdotlarını diğer arkadaşlarıyla paylaşan Uras'ın ani ölümü diğer gönüllüleri gözyaşlarına boğdu. Başka bir toplantıda olan Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk de salona gelerek gönüllüler ile konuştu. Hasip Uras'ın ölümünden büyük üzüntü duyduğunu belirten Öztürk, "Kendisini yıllardır tanırım. Çok mükemmel bir insandı. Üreten, çevresindekilere yaşadığı kente katkıda bulanan birisiydi. Ölüm haberini aldığımda inanamadım ve çok üzüldüm. Kadıköy için büyük bir kayıp. Hepimizin başı sağ olsun" dedi.