Tophane Haberleri

Tophane haber, Tophane son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Tophane - 06.02.2020
'Gizli hazine' ortak akılla gün yüzüne çıkıyor
Çekim merkezi olacak Bu proje alanının hemen karşısındaki Hisar Bölgesi ve Tophane'de de çalışmalarının olduğunu hatırlatan Başkan Aktaş, "Bu arada inşallah Orduevi'ni de alacağız.
Tophane - 05.02.2020
Araştırmacı Mehmet Dilbaz, Beyoğlu'nun oluşum hikayesini anlattı
"Üzerinden geçtiğimiz yerlerde atalarımız yatıyor" Dilbaz, Beyoğlu'nun Tophane'den Dolmabahçe Sarayı'na kadar olan bölgesinde de fetihten sonra birçok Müslüman mahallesinin olduğunu, hatta Kanuni Sultan Süleyman'ın şehzadesi için yaptırdığı Cihangir Camisi'nin bulunduğu çevreye işaret ederek, şunları kaydetti: "Bu bölgelerde yaşayan insanlar acaba öldüklerinde nereye defnediliyorlar.
Tophane - 30.01.2020
Aykut Cömert'in doğum günü onun senaryolarıyla kutlanıyor
Kariyeri boyunca yurt içi ve yurt dışında pek çok farklı konuda ses getiren sergiler düzenleyen; video, belgesel ve atölye çalışmaları yapan Cömert'in kaleme alıp çekme şansı bulamadığı senaryolar ve kreatif direktörlüğünü üstlendiği fakat tamamlayamadığı sosyal sorumluluk projesi, 5 yönetmenin yorumuyla hayat buluyor. Cömert'in çalışmalarının; Ali Bilgin, Ali Yorgancıoğlu, Hilal Saral, Murathan Özbek ve Pelin Kacar'ın çekeceği 5 farklı video çalışması olarak sunulacağı sergi, 4 Şubat Salı günü itibariyle Maslak'ta Galeri Siyah Beyaz'da randevu ile ziyaret edilebilecek. Çalışmalarında beden, cinsiyet, kimlik çatışması, kültür, güzellik miti ve kusursuzluk gibi konuları işleyen, işleriyle hep soru soran ve düşündüren Aykut'un düşlerini 5 farklı yönetmenin gözünden izlemek için bu sergiyi mutlaka ajandanıza ekleyin! Aykut Cömert kimdir? Aykut Cömert, 1982 yılında Ankara'da doğdu. İletişim Fakültesi Radyo, TV ve Sinema bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında kısa filmler çekti, fotoğraf ve videolarıyla çeşitli karma sergilerde yer aldı. 2009 yılında Türkiye'de hazin bir şekilde öldürülen, İtalyan sanatçı ve aktivist Pippa Bacca anısına çekilen videonun yönetmenliğini gerçekleştirdi. Aralarında New York Film Akademisi'nin de bulunduğu yurt içi ve yurt dışında birçok sinema ve video workshoplarına katıldı. 2011 yılında Avrupa'da yaşayan Türk gençlerinin Türkiye'deki kültür ve tarih buluşmasını konu alan iki uzun metraj belgeselin yönetmenliğini yaptı. Mardin Film Festivali ve Uluslararası Boğaziçi Film Festivali gibi etkinliklerde izleyiciye sunduğu video, belgesel ve atölyeleriyle beğeni topladı. Tophane-­-i Amire'de gerçekleşen kişisel sergisinde "100-­-5=Cahide" videosuyla, 2014 yılında Türk Sinemasının 100 Yılı'na göndermeler yaptı.
Tophane - 29.01.2020
"36. Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması" sergisi açıldı
Fetvacı, karikatürün yanı sıra çizgi sanatlarını gençlere sevdirmek adına bu çizim festivali yapacaklarına dikkati çekerek, "Karikatür yarışmasına çocuk kitabı ödülü ve çizgi roman ödülü ekledik. Bunların da ön seçimi yapıldı. Hepsinin ödül töreni Tophane-i Amire'de yapılacak.
Tophane - 25.01.2020
BEYOĞLU'NDA İKİ KATLI BİNADA ÇÖKME
Olay dün akşam saat 21.00 sıralarında meydana geldi. Karaköy, Kemeraltı Caddesi üzerinde bulunan 2 katlı bir binanın 2. katının zemininde çökme meydana geldi. Giriş bölümündeki berber dükkanı molozların altında kalırken çevredekilerin haber vermesi üzerine olay yerine polis, itfaiye ve sağlık ekipleri gönderildi. İtfaiye ekipleri yaptıkları çalışmada göçük altında kimsenin bulunmadığını tespit etti.  Olayın iş yeri sahibinin dükkanı kapatıp çıktıktan yarım saat sonra yaşandığı anlaşıldı. Binanın etrafını kapatarak önlem alan belediye ekiplerinin olay yerindeki çalışmaları sürüyor. Öte yandan polis ekipleri de Kemeraltı Caddesi Tophane yönünü araç  trafiğine kapatarak önlem aldı.
Tophane - 18.01.2020
Gayrettepe-İstanbul Havalimanı Metro Projesi İlk Ray Kaynağı Töreni
Erdoğan, Gayrettepe-İstanbul Havalimanı Metro Projesinin İlk Ray Kaynak Törenindeki konuşmasında, Tophane'deki Galaport Projesi'ni incelediğini söyledi.
Tophane - 07.01.2020
Beyoğlu Tophane'de iki katlı metruk binanın dış cephesinde çökme meydana geldi.
Beyoğlu Tophane'de iki katlı metruk binanın dış cephesinde çökme meydana geldi.
Tophane - 04.01.2020
Yerli otomobile nitelikli iş gücü desteği
BAKAN SELÇUK: ÇOK SAYIDA YENİ PROJE UYGULADIK Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Bakanlık olarak mesleki ve teknik eğitimi yeniden yapılandırırken ülkenin ihtiyaçlarını göz önünde bulundurduklarını belirterek, "Bu kapsamda çok sayıda yeni projeyi son bir yılda başarılı bir şekilde uygulamaya koyduk. Örneğin, savunma sanayii alanında ihtiyaç duyulan teknik eleman ihtiyacını karşılamak üzere ASELSAN ile Ankara'da istihdam garantili ASELSAN Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini kurduk, mesleki ve teknik eğitimde ilk kez yüzde 1'lik dilimden öğrenci aldık. Benzer şekilde otomotiv, endüstri, biyoteknoloji, uzay-havacılık ve saatçilik sektörü gibi pek çok alanda kullanılan ve ileri teknolojinin temelini oluşturan mikromekanik alanında istihdam garantili mesleki eğitim vermeye ilk kez 150 yıllık Bursa Tophane Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde başladık.
Tophane - 04.01.2020
Yerli otomobile nitelikli iş gücü desteği
BAKAN SELÇUK: ÇOK SAYIDA YENİ PROJE UYGULADIK Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Bakanlık olarak mesleki ve teknik eğitimi yeniden yapılandırırken ülkenin ihtiyaçlarını göz önünde bulundurduklarını belirterek, "Bu kapsamda çok sayıda yeni projeyi son bir yılda başarılı bir şekilde uygulamaya koyduk. Örneğin, savunma sanayii alanında ihtiyaç duyulan teknik eleman ihtiyacını karşılamak üzere ASELSAN ile Ankara'da istihdam garantili ASELSAN Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini kurduk, mesleki ve teknik eğitimde ilk kez yüzde 1'lik dilimden öğrenci aldık. Benzer şekilde otomotiv, endüstri, biyoteknoloji, uzay-havacılık ve saatçilik sektörü gibi pek çok alanda kullanılan ve ileri teknolojinin temelini oluşturan mikromekanik alanında istihdam garantili mesleki eğitim vermeye ilk kez 150 yıllık Bursa Tophane Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde başladık.
Tophane - 28.12.2019
DHA İSTANBUL BÜLTENİ-2
James Le Mesurier'in 11 Kasım 2019 tarihinde Tophane'de ofisinin bulunduğu sokakta ölü bulunması üzerine eşi Emma Winberg hakkında yurt dışına çıkış yasağı konulmuştu.
Tophane - 28.12.2019
Eski İngiliz istihbaraçının eşinin yurt dışına çıkış yasağı kaldırıldı
James Le Mesurier'in 11 Kasım 2019 tarihinde Tophane'de ofisinin bulunduğu sokakta ölü bulunması üzerine eşi Emma Winberg hakkında yurt dışına çıkış yasağı konulmuştu.
Tophane - 28.12.2019
ESKİ İNGİLİZ İSTİHBARAÇININ EŞİNİN YURT DIŞINA ÇIKIŞ YASAĞI KALDIRILDI
James Le Mesurier'in 11 Kasım 2019 tarihinde Tophane'de ofisinin bulunduğu sokakta ölü bulunması üzerine eşi Emma Winberg hakkında yurt dışına çıkış yasağı konulmuştu.
Tophane - 25.12.2019
Jolly Tur'dan gelecek nesiller için "Mirasım Türkiye" projesi
Turizm sektöründe 33 yıldır faaliyet gösteren Jolly Tur, Türkiye'nin önemli doğal ve kültürel miraslarını tanıttı. Jolly Tur'un Tophane i Amire? de gerçekleştirdiği etkinlikle; Türkiye'nin zengin mirasını gelecek nesillere bırakmak için 'Mirasım Türkiye' anlayışıyla yürüttüğü çalışmalar kamuoyuna duyuruldu.
Tophane - 19.12.2019
Hisar'ın Geleceğine Yön Verecek Toplantılar Devam Ediyor
"Fetih Müzesi'ndeki Sanal Dünyayı Gerçeğe Dönüştüreceğiz" Osmangazi Belediyesi olarak 136 mahallede çeşitli çalışmalar yürüttüklerini ifade eden Başkan Dündar, "Tarihi mirasla ilgili yaptığımız projeler markalaşarak öncü oldu. Bununla ilgili ödüllerimiz var. Bizler, modern şehir inşa ederken tarihi dokuyu ayağa kaldırıyoruz. Belediye olarak Bursa'yı tanıtma noktasında Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi'ni hayata geçirdik. Müzemize sonuç olarak baktığımızda çok doğru bir proje ortaya çıktı. 1 Kasım 2018 itibariyle 99 ülkeden 700 bine yakın ziyaretçi ağırladık. Panorama 1326 Bursa'da sanal ortamda 1326 yılı Bursa'sını resmettik. O bölgeden hanlar bölgesine gelirken bir sürü tarihi doku var. Hanlar bölgesinin de yüzde 80'ini restore ettik. Şimdi ise Hisar'a girerek Fetih Müzesi'nin içerisindeki sanal dünyayı, gerçeğe dönüştürmeyi hedefliyoruz" dedi. "Hisar'a Ruh Katmak İstiyoruz" Hisar'daki çalışmalarda 5 odak noktası belirlediklerinin altını çizen Dündar, "Tarihçilerimizin yapmış olduğu araştırmalar sonucunda Hisar'da 5 sur kapısı, 16 cami ve mescit, 17 türbe ve mezar, 4 medrese, 6 tarihi çeşme,3 hamam, 167 SMÖ yapı olduğunu öğrendik. 58 yapının da kaybolduğunu biliyoruz. Bizler; Tophane, Üftade Cami ve Türbesi, Arkeopark, Aladdin Cami ile Muradiye Devlet Hastanesi'nin bulunduğu bölgeleri odak noktası olarak belirledik.
Tophane - 17.12.2019
Bursa'da parkta arkadaşını bıçakla öldüren sanığa müebbet hapis
Bursa'nın merkez Osmangazi ilçesi Çakırhamam Mahallesi Tophane Yokuşu mevkisindeki parkta geçen yıl ocak ayında Celil Tükenmez (58) ile arkadaşı Yılmaz Koçak arasında tartışma çıkmıştı.
Tophane - 06.12.2019
Hisar'a Ortak Akılla Yön Verilecek
"5 ODAK NOKTASI BELİRLEDİK" Hisar'daki çalışmalarda 5 odak noktası belirlediklerini belirten Başkan Dündar, "Bu odak notları, Tophane, Üftade Cami ve Türbesi, Arkeopark, Aladdin Cami ve Muradiye Devlet Hastanesi'nin bulunduğu bölge.
Tophane - 05.12.2019
Eski kız arkadaşını bayıltana kadar döven sanığın tahliye talebine ret
?Olay, 25 Temmuz'da, Tophane Mahallesi Atatürk Caddesi'nde meydana geldi.
Tophane - 05.12.2019
DHA YURT BÜLTENİ-8
Olay, 25 Temmuz'da, Tophane Mahallesi Atatürk Caddesi'nde meydana geldi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Tophane Haberleri | Tophane Haber - Haberler - Sayfa 5 - Tophane haberleri, son dakika tophane haber ve gelişmeleri burada. Arzum Onan'ın 'Kadın' sergisi Muratpaşa'da.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 9.3.2021 02:22:30. #1.14#
title