Topektaş Et Kombinası ve Et Parçalama Tesisi' Projesi - Haberler
Haberi Paylaş

Topektaş Et Kombinası ve Et Parçalama Tesisi" Projesi

AA - Haberler | Yerel
Topektaş Et Kombinası ve Et Parçalama Tesisi

Tokat Valiliği ve Tokat Belediyesince hazırlanan "Topektaş Et Kombinası ve Et Parçalama Tesisi" projesi sözleşmesi düzenlenen törenle imzalandı.

Tokat Valiliği ve Tokat Belediyesince hazırlanan "Topektaş Et Kombinası ve Et Parçalama Tesisi" projesi sözleşmesi düzenlenen törenle imzalandı.

Gaziosmanpaşa Üniversitesi (GOÜ) konferans salonunda gerçekleştirilen törende konuşan Tokat Valisi Cevdet Can, tesisin Tokat için çok büyük bir adım olduğunu söyledi.

Bu tür projelerin arkasının geleceğini belirten Can, "Bunun arkasının geleceğinin işareti Tokat'ta var. Tokat'ta kültür ırkı hayvancılık 10 yıl sonra 3 katına yüzde 30'a, meracılık iki katına çıktı, yerli yüzde 25'lere düştü. İşte bu tesis aslında 10 yıllık çalışmanın eseridir. Artık Tokat için hiç kimse öküzün altına buzağı aramasın. Hiç kimse yapılan bir işe burun kıvırmasın. Güzel yapılan işte herkes bir ve beraber olsun" dedi.

Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu da Tokat'ın geçmişte de gücüyle, enerjisiyle her zaman tarihte kendisine yer edinmiş bir şehir olduğunu kaydetti.

Tokat'ı Selçuklu ve Osmanlı'daki gibi güçlü bir şehir haline getirmek için gayret içerisinde olduklarını dile getiren Eroğlu, şöyle devam etti:

"Bu manada gerçekten son bir yıldır yerel yöneticilerimizle, vatandaşlarımızla, valimizle, sivil toplum örgütlerimizle şehrimizin değerlerini ortaya koyup bu şehir nasıl ilerlemeli, hangi alanlarda bu şehri bizler geliştirmeliyiz bunları ortaya koyarak ve tesbitlerimizi noktasal yaptık. Bunlarla ilgili kararlar alarak ve bunları uygulayarak aldığımız  bu kararlarda halkımızı da bu işe dahil ederek bir vizyonla şu anda yolumuza devam ediyoruz. Uluslararası Hal Birliği'mizle oluşturacağımız tarımsal çalışmalarla da biz Tokat'ın önümüzdeki 40 yılının 50 yılının çalışmalarını birlikte yapacağız. Tokat, tarım alanında, hayvancılık alanında, turizm alanında gelişmeyi kendine hedef koymalıdır."

Konuşmaların ardından Vali Can ve Başkan Eroğlu, projenin sözleşmesini imzaladı.

Törene, GOÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin, AK Parti Tokat İl Başkanı Metin Polat, AK Parti Tokat milletvekili adayları Coşkun Çakır, Celil Göçer, Fatma Gaye Güler, Mustafa Arslan, ilçe kaymakamları, belediye başkanları, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

AA - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500