Topbaş: "İş Yavaşlatma Eylemi Olmayacak"

Topbaş: "İş Yavaşlatma Eylemi Olmayacak"

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İett Şoförlerinin Okulların Açıldığı Gün İş Yavaşlatma Eylemi Kararı ile İlgili Olarak "Gereken Yapıldı, İş Yavaşlatma Eylemi Olmayacak" Dedi.

Topbaş:

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İETT şoförlerinin okulların açıldığı gün iş yavaşlatma eylemi kararı ile ilgili olarak ''Gereken yapıldı, iş yavaşlatma eylemi olmayacak'' dedi.

Topbaş, Uluslararası Şehir ve Bölge Plancıları Birliği (ISOCARP) tarafından düzenlenen 42. Dünya Planlama Kongresi'ndeki konuşmasının ardından basın mensuplarının ''İETT şoförlerinin okulların açılacağı gün iş yavaşlatma eylemi yapma kararına'' ilişkin sorularını yanıtladı.

Okulların açıldığı zaman trafikte sorun çıkmaması için bir dizi önlem alınırken, iş yavaşlatma kararı almanın yanlış olduğunu ifade eden Topbaş, ''Toplu sözleşme farkından kaynaklanan bin 700 kişinin alacakları var. Önceki akşam itibariyle 6,5 milyon YTL hesaplara yatırıldı, diğer kısım Kasım-Aralık'ta yatacak'' diye konuştu.

İETT'de çalışan işçilerin memurlardan daha yüksek ücret aldığını söyleyen Topbaş, pazartesi günü iş yavaşlatma eylemi olmayacağını kaydetti.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Basın Danışmanlığınca yapılan yazılı açıklamada ise eylem yapanlar hakkında yasal işlem yapılacağı bildirildi.

Kaynak: AA