Tommy Hılfıger'ın Anıları Kitaplaştırılıyor - Haberler
Haberi Paylaş

Tommy Hılfıger'ın Anıları Kitaplaştırılıyor

Bültenler - Haberler | Güncel
Tommy Hılfıger'ın Anıları Kitaplaştırılıyor

Tommy Hilfiger ve Random House markası olan Ballantine Books, Hilfiger'ın anılarının toplanacağı bir projeye imza attı.

Tommy Hilfiger anıları bir kitapta toplandı. Bu çok özel kitabın yayın hakkını dünyanın en büyük İngiliz yayınevi Random House'un bir markası olan Ballantine Books üstlendi.

Ballantine'nın Edebiyat Dışı Editoryel Direktörü ve Başkan Yardımcısı Jennifer Tung, yayınevi editörlerinden Alina Cho ve GISPC'den Jon Ehrlich ile yapılan görüşmeler sonucunda kitabın dünya çapında yayın hakları Ballentine Books'a verildi. Kitapta Hilfiger'ın çocukluk yılları ve yetişme çağındaki kişisel öyküleri, moda sektörüne nasıl adım attığı, milyarlarca dolarlık bir lifestyle markası inşa etme yolunda yaşadığı engellerin yanı sıra başarıları ve onu motive eden kararlılığı da anlatılıyor. Bu özel kitabın Tommy Hilfiger markasının 30. yıldönümünün kutladığı 2015 sonbaharında raflarda yerini alması bekleniyor.

63 yaşındaki Tommy Hilfiger, pop kültürle Doğu Yakasının preppy stilini harmanlayan klasik Amerikan tarzıyla tanınıyor. New York'un kuzeyindeki Elmira kasabasında 9 çocuklu bir ailenin ikinci çocuğu olarak doğan ve büyüyen Hilfiger, 1969 yılında henüz lisedeyken küçük bir mağazalar zinciri açtı. Kendi adını taşıyan markasını 1985 yılında kurdu ve marka hızla büyüyerek kadın giyimi, Hilfiger Denim, çocuk giyimi, aksesuar, parfüm, ev tekstili gibi kategorileri de bünyesine kattı. 1990'larda ünlüleri modayla buluşturan ilk tasarımcılardan biri oldu; The Rolling Stones gibi rock efsanelerinin turlarına sponsorluk yaptı. Lenny Kravitz, David Bowie ve Beyoncé gibi müzisyenlere, ikonik reklam kampanyalarında yer verdi. 2012 yılında Amerikan Moda Tasarımcıları Konseyi tarafından Geoffrey Beene Yaşam Boyu Başarı Ödülü'ne layık görüldü.

Tommy Hilfiger kitabı hakkında duygularını; "Moda sektöründeki otuz yılı aşkın deneyimime baktığımda hem kariyerimi, hem de kişisel hayatımı tanımlayan kilometre taşlarıyla dolu, çılgın bir yolculuk olduğunu görüyorum. Her zaman geleceğin daha iyilerini getireceğine inanırım ama şimdiye kadar ki kısmı muhteşem bir macera oldu." sözleriyle dile getirdi.

"Tommy'nin kişisel öyküsünü yayınlayacağımız için çok mutluyum," diyen Jennifer Tung şu şekilde devam etti: "Bu sektörde otuz yılı geride bıraktığı halde merakını veya girişimci ruhunu hiç kaybetmemiş. Şimdi de markanın arkasındaki insanı gözler önüne sermeye ve bilgilerini her nesilden okuyucuyla paylaşmaya hazır."

Bültenler - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500