Tolga Karaçelik Haberleri

Tolga Karaçelik haber, Tolga Karaçelik son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Tolga Karaçelik - 20.08.2015
Sarmaşık" ABD Yolcusu
Senaristliğini, yönetmenliğini ve yapımcılığını Tolga Karaçelik'in üstlendiği "Sarmaşık", ABD'de düzenlenecek Toronto Uluslararası Film Festivali'nde (TIFF) "Dünya Sineması" kategorisinde izleyici karşısına çıkacak.
Tolga Karaçelik - 15.07.2015
Tolga Karaçelik'in "SARMAŞIK"INA İngiltere'den En İyi Film Ödülü!
Tolga Karaçelik'in, dünya prömiyeri Sundance Film Festivali'nde yapılan ve büyük beğeni toplayan son filmi "Sarmaşık"; İngiltere'nin en önemli festivallerinden East End Film Festivali'nde "En İyi Film" ödülünü aldı!
Tolga Karaçelik - 27.06.2015
Moskova'dan Türkiye Geçti
Cinema of Turkey platformu ile T.C. Başbakanlık Tanıtma Fonu ve T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı katkılarıyla bu yıl ilk kez Uluslararası Moskova Film Festivali içinde Türkiye bölümü için seçilen filmler şöyleydi. Yavuz Turgul'un yazıp yönettiği "MUHSİN BEY". Uğur Yücel'in senaryosunu yazıp yönettiği "SOĞUK". Nuri Bilge Ceylan'ın yönetmenliğini yaptığı "UZAK". Tolga Karaçelik'in yönetmenliğini üstlendiği "GİŞE MEMURU".
Tolga Karaçelik - 17.06.2015
Türkiye Sineması Tarih Yazıyor:
Katılımcılar arasında Uğur Yücel, Tolga Karaçelik, Emre Tanyıldız, Ahmet Mümtaz Taylan, Mert Fırat ve Feyyaz Duman gibi önemli isimler de bulunuyor.
Tolga Karaçelik - 10.03.2015
4. İstanbul Film Festivali
Yarışmalar 34. İstanbul Film Festivali'nin Altın Lale Uluslararası Yarışma'sında yarışacak filmler ve yönetmenleri şöyle: "Gerçeklik-Quentin Dupieux, Neden Tarkovski Olamıyorum-Murat Düzgünoğlu, Altın Çağ-Ann Hui, Vahşi Yaşam-Cedric Kahn, Taşa Yazılmış Hatıralar-Shawkat Amin Korki, Itsi Bitsi-Ole Christian Madsen, Star-Anna Melikyan, Kara Ruhlar-Francesco Munzi, Yüzündeki Sır-Christian Petzold, Bana Bak Philip-Alex Ross Perry, Çılgın Kalabalıktan Uzak-Thomas Vinterberg, Fanusta Yaşayanlar-Baldvin Zophoniasson."  Şakir Eczacıbaşı anısına verilen Uluslararası Altın Lale Ödülü, Eczacıbaşı Topluluğu tarafından 25 bin avroluk para ödülüyle desteklenecek. Rolf de Heer başkanlığındaki Uluslararası Altın Lale jürisinde, yönetmen Bence Fliegauf, yapımcı Cedomir Kolar, senarist ve yönetmen George Ovashvili ve oyuncu Melisa Sözen yer alacak.  Altın Lale Ulusal Yarışma'da Ali Atay'ın "Limonata", Barış Atay'ın "Eksik", Emine Emel Balcı'nın "Nefesim Kesilene Kadar", Ufuk Bayraktar'ın "Kümes", Mehmet Eryılmaz'ın "Misafir", Caner Erzincan'ın "Yeni Dünya", Selim Evci'nin "Saklı", Faruk Hacıhafızoğlu'nun "Kar Korsanları", Tolga Karaçelik'in "Sarmaşık" ve Erden Kıral'ın "Gece" filmleri yarışacak.
Tolga Karaçelik - 04.12.2014
Sarmaşık" ABD Yolcusu
Yönetmen Tolga Karaçelik'in yeni filmi "Sarmaşık", 22 Ocak 1 Şubat'ta düzenlenecek Sundance Film Festivali'nde "En İyi Uluslararası Film" kategorisinde yarışacak.
Tolga Karaçelik - 20.10.2014
Antalya Film Forum Ödülleri Sahiplerini Buldu
Cannes Film Festivali Semaine de la Critique bölümünün koordinatörü Rémi Bonhomme, Fransız yapımcı ve dağıtımcı Alexandre Mallet-Guy ve Başka Sinema'nın direktörü olan İmre Tezel'den oluşan Work In Progress Platformu jürisi, yönetmenliğini Tolga Karaçelik, yapımcılığını Bilge Elif Turhan'ın yaptığı "Sarmaşık" filmine "Color-ist Post-Prodüksiyon Ödülü"nü verdi.
Tolga Karaçelik - 14.05.2013
Balkonda Kahvaltı Keyfi
Ünlü oyuncu Nurgül Yeşilçay, geçtiğimiz pazar sabahı aynı zamanda komşusu olan sevgilisi yönetmen Tolga Karaçelik'i evinde ağırladı.
Tolga Karaçelik - 09.05.2013
Nurgül Yeşilçay Estetik Yaptırdı
Yeşilçay, sevgilisi Tolga Karaçelik'in yöneteceği dizinin çekimleri öncesi, yıllardır kendisi için büyük sorun olan gözaltı torbalarından kurtuldu.
Tolga Karaçelik - 29.04.2013
Nurgül Yeşilçay Hayranları Bu Diziyi Bekliyor
İşler Güçler'inn yapımıcısı Limon Yapım'ın yeni dizisi 'Ben Buralarda Yeniyim'in senaryosunu Murat Gürvardar'ın yazacak. Yönetmen koltuğunda Nurgül Yeşilçay'ın sevgilisi Tolga Karaçelik'in oturacağı yeni dizide Nurgül Yeşilçay'a partner olacak oyuncu Timur Acar oldu.
Tolga Karaçelik - 06.04.2013
Houston Türk Filmleri Festivali ve Altın Koza'dan İşbirliği
Törende daha sonra festvalin ilk film gösterimi yapıldı. Mustafa Altıoklar'ın yönettiği "Beza'nın Kadınları" filminin gösterimine başrol oyuncusu Tamer Karadağlı da katıldı. Filmin sonunda Karadağlı kısa bir konuşma yaptı. Dünya sinema sektörünün merkezi olarak kabul edilen ABD'de böyle bir festival düzenlenmesinin çok önemli olduğuna işaret eden Karadağlı, ilk gösterimde kendisinin başrol oynadığı bir filme yer verilmesinin de kendisini ayrıca mutlu ettiğini söyledi. Karadağlı, daha sonra seyircilerden gelen soruları cevaplandırdı. Açılış programı, kokteyl programı ile sona erdi. Festival boyunca şu filmler gösterime sunulacak TOLL BOOTH (GİŞE MEMURU) Yönetmen Tolga Karaçelik (Türkiye, 2010, 96 dakika.
Tolga Karaçelik - 28.03.2013
Yeşilçay Köpekten Korktu
Sevgilisi Tolga Karaçelik ile yürürken güzel oyuncunun yanına sokak köpeği gitti.
Tolga Karaçelik - 26.03.2013
Daniel Radcliffe ile Nurgül Yanyana
Jameson Empire Awards Ödül Töreni'ne; Nurgül Yeşilçay, Tolga Karaçelik ve Fırat Çelik konuk olarak katıldı.
Tolga Karaçelik - 25.03.2013
''Sinema ve Psikiyatri" Tartışılacak
ÜNLÜ YÖNETMENLER ve OYUNCULAR "SİNEMA VE PSİKİYATRİ"Yİ TARTIŞACAK Ünlü yönetmenler ve oyuncular sadece vakit geçirmek için kullanılan bir eğlence tarzı olmaktan çıkarak kitleleri etkileyen bir iletişim aracına dönüşen sinemayı, "Sinema ve Psikiyatri" konulu Psikeart Günleri'nde tartışacak. Kadir Has Üniversitesi, Psikieart Dergisi ve Türk Psikiatri Derneği'nin ortaklaşa düzenlediği "Sinema ve Psikiyatri" konulu 2. Psikeart Günleri Sempozyumu 28-29-30 Mart 2013 tarihlerinde Kadir Has Üniversitesi Cibali Kampüsü'nde gerçekleşecek. Nurgül Yeşilçay, Mahir Günşıray, Mine Soley ve Kunt Tulgar gibi önemli sinema oyuncuları, Ezel Akay, Yağmur Taylan, Yüksel Aksu, Işıl Özgentürk, Zahit Atam, Tolga Karaçelik, Burçak Evren, Yılmaz Atadeniz, Korhan Yurtsever, Leyla Yılmaz, Can Evrenol, Semir Aslanyürek, Tan Tolga Demirci, Ömer Uğur gibi ünlü senarist ve yönetmenler, sinema eleştirmenleri, psikiyatristler ve öğretim üyeleri üç gün sürecek sempozyumda; sinemada psikiyatri, Cumhuriyet dönemi Türk sineması, sinemada imkânsız aşklar, korku sineması, fantastik sinema filmleri ve komedi filmleri gibi güncel konuları mercek altına alacak.
Tolga Karaçelik - 15.03.2013
Nurgül'e Aşığım
"İKİ DANSÇI GİBİ OYNADIK" Bugün vizyona giren 'Aşk Kırmızı'nın galasına katılan oyuncular ve konukların, filmin adına uygun olarak kırmızı tonlarında kıyafetler giydikleri görüldü. Filmi sevgilisi Tolga Karaçelik ile izleyen Nurgül Yeşilçay, sevişme sahneleri için "Ağlama sahneleri çok zordu, cüret ise çok zor değildi.
Tolga Karaçelik - 03.03.2013
Nurgül Yeşilçay Mutluluğun Sırrını Açıkladı
Nurgül Yeşilçay aşk hayatındaki mutluluğun sırrını açıkladı..
Tolga Karaçelik - 06.12.2012
Sinop 18. Gezici Film Festivali'ne Ev Sahipliği Yapacak
Sinop Valiliği, Sinop Belediyesi ve Sinop Kültür ve Turizm Derneği'nin katkılarıyla konuk olacak festivalin sinema sanatçıları ile yönetmenleri ağırlayacağını belirten Bostan, "Ev sahipliğini yapacağımız 18. Gezici Film Festivali'ne ünlü oyuncu Nurgül Yeşilçay'ın yanı sıra Yönetmen Tolga Karaçelik, Yönetmen Zeki Demirkubuz, Yönetmen Reis Çelik, tiyatro ve sinema oyuncusu Güven Kıraç, Oyuncu Erkan Can da davetli olarak katılacak" dedi.
Tolga Karaçelik - 07.10.2012
Mutluyuz Mutlu
Nurgül Yeşilçay, sevgilisi Tolga Karaçelik'i bir kadınla Beyoğlu'nda bir barda yakalamış, çift gırtlak gırtlağa kavga etmişti.
Tolga Karaçelik - 14.09.2012
"Eleştirin Ki Hata Olmasın"
Usta oyuncu Erkan Can'ın hem oyuncu hem de yapımcı olarak yer aldığı 'Toprağın Çocukları' isimli filmin galası önceki gece Beşiktaş'taki Mustafa Kemal Kültür Merkezi'nde yapıldı. Ali Adnan Özgür'ün yönettiği; Erkan Can, Ufuk Bayraktar, Şebnem Sönmez, Müge Boz, Türkü Turan ve Suzan Kardeş'in başrollerde oynadığı filmin galasına Kadir İnanır, Jülide Kural, Cem Davran, Şevval Sam ve yönetmen Tolga Karaçelik gibi ünlü isimler katıldı.
Tolga Karaçelik - 29.08.2012
Nurgül Yeşilçay'a Sevgili Dayağı
Sevgilisi Tolga Karaçelik, Nurgül Yeşilçay'ı sokak ortasında gırtlağını sarılıp tartakladı.
Tolga Karaçelik - 28.08.2012
Nurgül Yeşilçay'a 'Tokat' Gibi Kanıt
Nurgül Yeşilçay ile yönetmen sevgilisi Tolga Karaçelik'in Cihangir'deki sokak kavgasının görüntüleri ortaya çıktı.
Tolga Karaçelik - 28.08.2012
Kavga Etmedim Osman Nejat'ı Uyuttum
Önceki gün, rol aldığı 'Sultan' dizisinin çekimlerini tamamlayıp İstanbul'a dönünce evde bulamadığı sevgilisi Tolga Karaçelik'i Beyoğlu'nda arkadaşlarıyla....
Tolga Karaçelik - 17.07.2012
Mini Şortlu Sultan
Ekranların 'Sultanı' Nurgül Yeşilçay önceki akşam yönetmen sevgilisi Tolga Karaçelik ile Kanyon'daydı.
Tolga Karaçelik - 24.05.2012
İstanbul Film Festivali ve Köprüde Buluşmalar Kokteyli
İstanbul Film Festivali kapsamında bu yıl yedincisi düzenlenen Köprüde Buluşmalar, Avrupa ve Türkiye'den yapımcı, yönetmen, senarist ve kurum temsilcilerini bir araya getirip yeni uzun metraj filmlerin ve projelerin ilk uluslararası sunumlarının yapılması için olanaklar yaratmaya devam etti. Bu yıl Film Geliştirme Atölyesi'nde Senem Tüzen'in "Ana Yurdu", Ahu Öztürk'ün "Toz Bezi" ve Tolga Karaçelik'in "Yalnız Çocuk" isimli projeleri ödül alırken, Mizgin Müjde Arslan'ın "Büst" adlı projesi ise mansiyona layık görüldü.
Tolga Karaçelik - 03.05.2012
Liseli Aşıklar
Oyuncu Nurgül Yeşilçay, önceki gün yönetmen sevgilisi Tolga Karaçelik ile görüntülendi.
Tolga Karaçelik - 24.04.2012
Nurgül Yeşilçay'ın Balkon Fantezisi
Nurgül Yeşilçay baharı; Bebek'teki evinin balkonunda yönetmen sevgilisi Tolga Karaçelik'le böyle karşıladı.
Tolga Karaçelik - 13.04.2012
Köprüde Buluşmalar
İstanbul Film Festivali kapsamında bu yıl yedincisi düzenlenen Köprüde Buluşmalar, Avrupa ve Türkiye'den yapımcı, yönetmen, senarist ve kurum temsilcilerini bir araya getirip yeni uzun metraj projelerinin ilk uluslararası sunumunun yapılması için olanaklar yaratmaya devam etti. Köprüde Buluşmalar kapsamında düzenlenen Film Geliştirme ve Yapım Aşaması Atölyeleri'nde seçilen projelerin ödülleri, 12 Nisan Perşembe akşamı Hollanda Başkonsolosluğu'nda yapılan bir törenle takdim edildi. Film Projesi Geliştirme Atölyesi'nin Kazanan Projeleri İstanbul Film Festivali'ndeki Köprüde Buluşmalar kapsamında bu yıl beşincisi gerçekleştirilen Film Geliştirme Atölyesi'ne yapılan 113 başvuru arasından, Nilgün Öneş, Reis Çelik, Seyfi Teoman, Ahmet Boyacıoğlu ve Gülin Üstün'den oluşan seçici kurul tarafından değerlendirilerek atölyeye katılacak 12 proje belirlendi.   Bu yıl Köprüde Buluşmalar- Film Geliştirme Atölyesi'ne seçilen projeler şunlar oldu: Ana Yurdu (Senem Tüzen), Aksak Ritm (Denis Durul Metin), Büst (Mizgin Müjde Arslan), Güneye Bakan Duvar (Kutluğ Ataman), İyilik (Özgür Sevimli), Madımak (Kazım Öz), Mavi Bisiklet (Ümit Köreken), Sakız ve Benişt (Savaş Baykal), Siyah Kar (Zehra Derya Koç), Toz Bezi (Ahu Öztürk), Yalnız Çocuk (Tolga Karaçelik), Yitik Kuşlar (Aren Perdeci).
Tolga Karaçelik - 14.03.2012
Oyuncu Olmasın
Nurgül Yeşilçay, sevgilisi Tolga Karaçelik'le McCoy Tyner konserini izledi.
Tolga Karaçelik - 27.02.2012
Kısa Film Yarışması
Ön elemeyi geçen 10 film ise sinema, sanat ve akademi dünyasının önde gelen isimlerinden oluşan bir jüri tarafından izlenecek. Ahmet Hakan, Ali Çalışır, Aylin Aslım, Ergun Yolcu, Gül Ece Soyutemiz, Kanat Atkaya, Metin Işık, Nil Kural, Selen Uçer, Serdar Akbıyık, Tolga Karaçelik, Turan Sağer, Yekta Kopan ve Yeşim Ceren Bozoğlu'dan oluşan Kısa Film Jürisi'nin oylarıyla seçilecek "En İyi Kısa Film" 10.
Tolga Karaçelik - 17.02.2012
Bir Ankara Festivali
İHD 'Yaşam 8 Metrekareye Sığar mı? İnsan Hakları Derneği İstanbul Şubesi Cezaevi Komisyonunun 'Yaşam 8 Metrekareye Sığar mı?' başlıklı, Ahmet Ağaoğlu'nun fotoğraflarından oluşan F Tipi cezaevlerindeki insanlık dışı koşulları kamuoyunun gündemine taşımayı amaçlayan sergi festival kapsamında yer alacak. Sergide objektif karşısına geçenler; Yusuf Çetin, İlkay Akkaya, Mehmet Bekaroğlu, Gülay, Hakan Yeşilyurt, Orhan Alkaya, Jülide Kural, Hale Soygazi, Altan Erkekli, Şanar Yurdatapan, Vedat Türkali, Tektaş Ağaoğlu, Yetkin Dikiciler, Fırat Tanış, Sezgin Tanrıkulu, Akın Birdal, Akasya Aslıtürk, Ece Temelkuran, Erkan Can, Yasemin Göksu, Nur Sürer, Mesut Akusta, Lale Mansur, Derya Alabora, Hakan Pişkin, Pınar Sağ, Suavi, Burhan Berken, Cezmi Ersöz, Arzu Gamze Kılınç, Zuhal Olcay, Harun Tekin ( mor ve ötesi), Nurgül Yeşilçay, Tolga Karaçelik (yönetmen), Ahmet Ağaoğlu (fotoğraf sanatçısı), Tülin Özen.
Tolga Karaçelik - 17.02.2012
23. Ankara Film Festivali
15–22 Mart 2012 tarihleri arasında, Kültür Bakanlığı'nın desteği ile Dünya Kitle İletişimi ve Araştırma Vakfı tarafından düzenlenecek olan 23. Ankara Uluslararası Film Festivali kapsamında yer alacak etkinlikler programda yerini almaya başladı. Başlangıcından bugüne festivalin olmazsa olmazlarından biri haline gelen atölye çalışmalarına bu yıl, müzisyen Cahit Berkay, senarist-yazar Osman Şahin, görüntü yönetmeni Doğan Sarıgüzel gibi isimler renk katarken, Bahçeşehir Üniversitesi de 'Kısa Film Atölye çalışmalarını yürütecek. Bahçeşehir Üniversitesi Kısa Film Atölyesi ''Kendi medyanı kendin yarat fikrine'' dayanarak bağımsız bir inisiyatif olarak ilk kez 2010 yılı Ocak - Şubat aylarında Hopa Artvin'e gerçekleştirilen, Gezici İletişim Atölyeleri VYZ'nin küçük bir birimi, Ankara Uluslararası Film Festivali kapsamında görsel anlatım atölyesi gerçekleştirilecek. Atölye 3- 4 günlük bir zaman dilimi içinde tamamlanacak. Atölye çalışmalarını Z. Tül Akbal Süalp, Erkan Büker, Necla Algan ve Cüneyt Korkmaz'dan oluşan bir ekip yürütecek. (Alman Kültür Merkezi-Batı Sinemaları 17-18-19 Mart 2012) 'Cahit Berkay'la Geçmişten Günümüze Film Müziği Yapım Süreci ve Teknikleri' Türk Sinemasına yaptığı sayısız film müziği ile katkı sunan Cahit Berkay, geçmişten günümüze bu alanda yaşanan gelişmeleri de göz önünde tutarak örneklerle film müziği yapım sürecini atölye çalışmasıyla izleyiciye aktaracak. (Alman Kültür Merkezi - 16 Mart 2012 Saat: 14:00) Doğan Sarıgüzel 'Sinemada, Kamera, Teknikler ve Bunların Estetiğe Katkıları' Atölye çalışmasında, teknolojik bir aygıt olarak kameranın perspektifinden, sinemanın geçmişinden günümüze, estetik ve anlatım değişiklikleri, kısa görsel örneklerle teknolojik gelişmelerin sinema anlatımına getirdiği olanaklar ve yarattığı değişiklikler konu olacak. (Alman Kültür Merkezi - 19 Mart 2012 ) Osman Şahin 'Sinema Edebiyata Bakıyor: Uyarlama Senaryo Atölyesi'Türk sinema ve edebiyatında önemli bir yere sahip olan Osman Şahin; Türk ve Dünya sinemasından örneklerle uyarlama sinemasının senaryo aşamalarını, süreçlerini yapacağı örnek çalışmayla izleyiciyle paylaşacak. (Alman Kültür Merkezi 19 Mart 2012 Saat: 14:00) Festivalde ayrıca; Ahmet Ağaoğlu, Erkurt Onart ve İbrahim Demirel fotoğraf sergileri de yer alacak. İHD 'Yaşam 8 Metrekareye Sığar mı? İnsan Hakları Derneği İstanbul Şubesi Cezaevi Komisyonunun 'Yaşam 8 Metrekareye Sığar mı?' başlıklı, Ahmet Ağaoğlu'nun fotoğraflarından oluşan F Tipi cezaevlerindeki insanlık dışı koşulları kamuoyunun gündemine taşımayı amaçlayan sergi festival kapsamında yer alacak. Sergide objektif karşısına geçenler; Yusuf Çetin, İlkay Akkaya, Mehmet Bekaroğlu, Gülay, Hakan Yeşilyurt, Orhan Alkaya, Jülide Kural, Hale Soygazi, Altan Erkekli, Şanar Yurdatapan, Vedat Türkali, Tektaş Ağaoğlu, Yetkin Dikiciler, Fırat Tanış, Sezgin Tanrıkulu, Akın Birdal, Akasya Aslıtürk, Ece Temelkuran, Erkan Can, Yasemin Göksu, Nur Sürer, Mesut Akusta, Lale Mansur, Derya Alabora, Hakan Pişkin, Pınar Sağ, Suavi, Burhan Berken, Cezmi Ersöz, Arzu Gamze Kılınç, Zuhal Olcay, Harun Tekin ( mor ve ötesi), Nurgül Yeşilçay, Tolga Karaçelik (yönetmen), Ahmet Ağaoğlu (fotoğraf sanatçısı), Tülin Özen.
Tolga Karaçelik - 13.02.2012
Nurgül Düşman Çatlattı
Nurgül Yeşilçay ile sevgilisi Tolga Karaçelik, ayrıldıklarına dedikodulara inat geçtiğimiz akşam yemekte buluştu.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Tolga Karaçelik Haberleri | Tolga Karaçelik Kimdir - Haberler - Sayfa 5 - Tolga Karaçelik haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Tolga Karaçelik kimdir, hayatı ve biyografisi. TUZLU SU - Hayatta Kal! ve Kıyıdakiler.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 31.07.2021 07:51:31. #1.13#

title