Tolga Karaçelik Haberleri

Tolga Karaçelik haber, Tolga Karaçelik son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Tolga Karaçelik - 27.01.2016
Altın Koza Ödülleri İstanbul'da Sahiplerine Teslim Edilecek
Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması'nın kazananları: En İyi Film - Abluka (Yön: Emin Alper / Yapımcı: Nadir Öperli, Enis Köstepen, Cem Doruk) Adana İzleyici Ödülü - Abluka (Yön: Emin Alper ) Yılmaz Güney Ödülü - Kar Korsanları (Yönetmen ve Yapımcı: Faruk Hacıhafızoğlu ) En İyi Yönetmen - Tolga Karaçelik (Sarmaşık) En İyi Senaryo - Senem Tüzen (Ana Yurdu) - Oy çokluğuyla En İyi Kadın Oyuncu - Nihal Koldaş (Ana Yurdu) En İyi Erkek Oyuncu - Nadir Sarıbacak (Sarmaşık) En İyi Müzik - Demircan Demir (Kasap Havası) - Oy çokluğuyla En İyi Görüntü Yönetmeni - Vedat Özdemir (Ana Yurdu) - Türksoy Gölebeyi (Kar Korsanları) En İyi Sanat Yönetmeni - İsmail Durmaz (Abluka) En İyi Kurgu - Osman Bayraktaroğlu (Abluka) En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu - Hülya Böceklioğlu (Yarım) En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu - Özgür Emre Yıldırım (Eksik) Türkan Şoray Umut Veren Genç Kadın Oyuncu - Ece Yüksel (Nefesim Kesilene Kadar) Umut Veren Genç Erkek Oyuncu - Berkay Ateş (Abluka) Jüri Özel Mansiyon Ödülü - Ece Atay (Yarım) SİYAD En İyi Film Ödülü - Ana Yurdu - Senem Tüzen Film - Yön En İyi Yönetmen Ödülü - Senem Tüzen - Ana Yurdu Ulusal Öğrenci Filmleri Yarışması kazananları: En İyi Kurmaca Film "Cemalettin Was Here" Yön: Mert Özel (Istanbul Üniversitesi) En İyi Belgesel Film "Godesbana" Yön: Nursena Şimşek (Akdeniz Üniversitesi) En İyi Canlandırma Film "Kök" Yön: Osman Çubukçu, Önder Menken (Anadolu Üniversitesi) En İyi Deneysel Film "Renklerin Düşüşü" Yön: Karis Deniz Kara (Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üni.
Tolga Karaçelik - 19.12.2015
Palto Film Günleri 9. Kez Eskişehir'de
9. Palto Film Günleri, 21 Aralık Pazartesi günü Anadolu Üniversitesi Sinema Anadolu’da Tolga Karaçelik’in katılımıyla açılacak.
Tolga Karaçelik - 12.12.2015
21. Yolculuğun Ardından Yönetmenlerden Gezici Festival Yorumları
GEZİCİ FESTİVAL KASTAMONU'DA YOĞUN İLGİYLE KARŞILANDI Kastamonuluların büyük ilgi gösterdiği ve seyircilerin yer bulmakta zorlandığı festivalde Zeki Demirkubuz, gösterimler başlamadan bir gün önce İletişim Fakültesi'nde öğrencilerle bir araya gelerek soruları yanıtladı. Festivalin ilk gününde ise bol ödüllü Sarmaşık filminin yönetmeni Tolga Karaçelik seyircilerle buluştu.
Tolga Karaçelik - 07.12.2015
Gezici Festival Sinemaseverleri Filmlerle Buluşturdu
Bursa seyircisinin konuya oldukça hakim olduğunu ve çok can alıcı noktalardan, mesleki ve teknik anlamda sorularla karşılaştığını anlatan Mehmet Özgür, şunları ifade etti: “Bu durum beni çok mutlu etti. Birçok ilde bu sorularla değil, daha çok magazinsel sorularla karşılaşıyoruz. Bursa seyircisini tebrik ediyorum. Bursa, ciddi entelektüel bir seviyenin üzerinde bir sinema seyircisine sahip diye düşünüyorum.” Festival, Türkiye 2015 Bölümü kapsamında film ekipleriyle seyirciyi bir araya getirmeye de devam edecek. İlk gösterimini Berlin Film Festivali’nde yapan Emine Emel Balcı’nın ilk uzun metrajlı filmi Nefesim Kesilene Kadar, 6 Aralık Pazar günü izleyicisiyle buluşacak. Emine Emel Balcı festival seyircisinin sorularını yanıtlayacak. 7 Aralık pazartesi günü ise ilk gösterimi Sundance Film Festivali’nde yapılan, Britanya’nın en büyük festivallerinden biri olan East End Film Festivali’nde En İyi Film ödülüne layık görülen ve Altın Koza’da En İyi Yönetmen ile En İyi Erkek oyuncu ödüllerini alan Tolga Karaçelik’in ikinci uzun metrajlı filmi Sarmaşık’ın gösterimi yapılacak.
Tolga Karaçelik - 07.12.2015
Antalya Film Festivali Gündeme Damga Vurdu
"Uluslararası Antalya Film Festivali'nde aldığı dört ödülle zirvede yer alan "Sarmaşık" filmi yılbaşından bu yana 647 haberle gündeme gelirken, son bir haftada ise 136 habere konu olduğu belirlendi. Ödül alan bir diğer film "Kalandar Soğuğu" filmi hakkında Ocak ayından bu güne kadar 249 haber yapılırken, son bir haftada 117 haberle yazılı mecralara yansıdığı tespit edildi. Festival'de "Sarmaşık" filmiyle En İyi Yönetmen Ödülünü alan Tolga Karaçelik 100'den fazla haberle yazılı basına yansırken, aynı filmdeki oyunculuğu ile En İyi Erkek Oyuncu Ödülünü alan Nadir Sarıbacak ile "Kalandar Soğuğu" filmindeki rolüyle En İyi Kadın Oyuncu Ödülünü alan Nuray Yeşilaraz hakkında da toplam 100'e yakın haber çıktığı tespit edildi.
Tolga Karaçelik - 07.12.2015
Altın Portakal'da Ödül Gecesi (3)
Sarıbacak'ın YAYINLANMAYAN KONUŞMALARI 52'nci Uluslararası Antalya Film Festivali'nde Sarmaşık filmindeki rolüyle En İyi Erkek Oyuncu ödülüne uzanan Nadir Sarıbacak'ın bir kısmı canlı yayına yansımayan ödül konuşmasında şu ifadelere yer verdi: "Bir 60 saniyenizi alacağım. Tolga (Karaçelik) sağol böyle bir rolü bana teklif ettiğin için. Bütün ekibe, jüri üyelerine teşekkür ediyorum. Sağolun. Çok kısa bir hasbihal etmek istiyorum. Çok kısa, 30 saniye. Memlekette ilgili dertlerim var. Bu filmden de hareketle çok güzel arkadaşlarım var. Farklı dinden, dilden, ırktan, meşrepten, mezhepten. Hepsini aşk derecesinde seviyorum. Bizi ancak kardeşlik ve muhabbetin kurtaracağına inanıyorum. Muhabbet gerçekten. Belki bir duble rakıyla ya da bir demlik çay. Sadece muhabbet etmek kurtaracak bizim dertlerimizi. Buna inanıyorum. Çünkü vücudun organları gibiyiz. Kulağın ağza, elin ayağa nasıl muhalif olmayacağına göre bizi kesildiği zaman bütün vücut acıyacağına göre kader bağımız var memlekette. Bütün kardeşlerimi seviyorum ve onların destlerimizi kurtaracağımıza inanıyorum. Her duygudan düşünceden, ortak birlik. Çok teşekkür ediyorum sağolun." Gecenin ardından Sarıbacak, konuşmasının canlı yanında kesilip yerine gecenin yapıldığı Cam Piramit Fuar ve Kongre Merkezi'nin havadan çekilen görüntülerinin verilmesine ilişkin sadece, "Keşke olmasaydı. Bir şey söylersem yaptığım konuşmayla ters düşerim" dedi. Altın Portakal ödüllü Sarıbacak, kendisinden sonra 'En İyi Yönetmen' ödülünü almak için sahneye çıkan Tolga Karaçelik'in "Kötü bir şey söylemeyeceğim kesmenize gerek yok" çıkışının ise yerinde olduğunu söyledi.
Tolga Karaçelik - 06.12.2015
52. Uluslararası Antalya Film Festivali
52. Uluslararası Antalya Film Festivali'nde, Tolga Karaçelik'in yönetmenliğini üstlendiği "Sarmaşık" filmi ile Mustafa Kara'nın yönettiği "Kalandar Soğuğu" adlı film dörder ödül aldı.
Tolga Karaçelik - 06.12.2015
52. Uluslararası Antalya Film Festivali
Uluslararası Yarışmada En İyi Yönetmen ödülü Hany Abu Assad'a, Ulusal Uzun Metrajda En İyi Yönetmen ödülü de Tolga Karaçelik'e verildi.
Tolga Karaçelik - 05.12.2015
Altın Portakal'ın İlk Sahipleri Belli Oldu
'TAKIM' ÜÇLEDİ  'Takım: Mahalle Aşkına' gecede ikinci ödülüne 'En İyi Sanat Yönetmeni' kategorisinde uzanırken film 'En İyi Kurgu' dalında da ödüle layık görüldü. Festivalin 'En İyi Görüntü Yönetmeni' ödülü 'Rüzgarın Hatıraları' filminin oldu.  'En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu' Muna'daki rolüyle Kaan Çakır'ın oldu. Ödülünü oyuncu Nursel Köse'den alan Çakır, "20 yıldır bu kadını bekliyordum. Benim üzerimde emeği olan herkese, hepsine çok teşekkür ederim" dedi.  'En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu' Çırak filmindeki rolüyle Çiğdem Selışık Onat'ın oldu. Onat, "Türkiye dönüşümün bir hoşgeldini gibi bir anı veriyor bana" dedi.  Film-Yön En İyi Yönetmen Ödülü 'Saklı' filmiyle Selim Evci'nin oldu.  'En İyi İlk Film Ödülü' ise 'Çırak'la ilk kez yönetmen koltuğuna oturan Emre Konuk'un oldu. Ödülünü Ulusal Jüri Başkanı Ömer Vargı'dan alan Konuk, filmin sadece kendisinin değil bütün ekibin ilk filmi olduğunu belirterek "Bu ödül hepimizin. İki gün önce eşim bana 'Baba' olacağımı söyledi. Onlar için alıyorum" dedi.  52'NCİ ANTALYA FİLM FESTİVALİ ÖDÜLLERİ  En İyi İlk Film: Emre Konuk (Çırak) En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu: Kaan Çakır (Muna)  En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu: Çiğdem Selışık Onat (Çırak)  En İyi Sanat Yönetmeni: Takım: Mahalle Aşkına  En İyi Kurgu: Takım: Mahalle Aşkına  En İyi Görüntü Yönetmeni: Rüzgarın Hatıraları  Behlül Dal Jüri Özel Ödülü: Takım: Mahalle Aşkına  Avni Tolunay Jüri Özel Ödülü: Kalandar Soğuğu  Film-Yön En İyi Yönetmen Ödülü: Selim Evci (Saklı)  Belgesel İzleyici Ödülü: Zerk  Kısa Film İzleyici Ödülü: Zilan ANTALYA FİLM FORUM ÖDÜLLERİ  Digiflame Renklendirme ve Görsel Efekt Ödülü: İyilik (Yön: Özgür Sevimli)  Villa Kult Berlin Artistik Destek Ödülü: Yurt (Yön: Nehir Tuna)  WorkInProgress: Rauf (Yön: Barış Kaya ve Soner Caner)  Kurmaca Pitching Platformu: Kelebekler (Yön: Tolga Karaçelik) ve Yatılı Okul (Yön: Rezzan Yeşilbaş)  Kurmaca Pitching Platformu Jüri Özel Ödülü: Siyah Atların Ölümü (Yön: Ferit Karahan)  Belgesel Pitching Platformu: Mr.
Tolga Karaçelik - 05.12.2015
Gezici Festival" Bursa'da
Festival, 7 Aralık'ta ilk gösterimi "Sundance Film Festivali"nde yapılan, İngiltere'nin "en büyük" festivallerinden biri "East End Film Festivali"nde "En İyi Film Ödülü"ne layık görülen ve "Altın Koza Film Festivali"nde "En İyi Yönetmen Ödülü" ile "En İyi Erkek Oyuncu Ödülü"nü alan Tolga Karaçelik'in ikinci uzun metrajlı filmi "Sarmaşık"ın gösterimi ve söyleşinin ardından sona erecek.
Tolga Karaçelik - 05.12.2015
Gezici Festival'in Bursa Yolculuğu Başladı
Bursalı seyirciyle yaptıkları söyleşiden çok keyif aldığını belirten Tüzen, "Salonda; entelektüel, dürüst, filmin üreticisiyle eşit seviyeden iletişim kuran, oldukça aktif iyi bir seyirci vardı" diye konuştu. Bursalı sinemaseverlerle gerçekleştirdikleri sohbetin kendisini çok mutlu ettiğini söyleyen Nihal Koldaş da "Bu kadar etkin ve yetkin bir seyirciyle karşılaştığımızı görmek beni sevindirdi, çok güzel bir söyleşi oldu. Filmin geri dönüşü bakımından çok verimliydi. Gezici Festival'in bu açıdan yararı çok büyük çünkü gerçek sinema seyircisini filmlerle buluşturuyor. Keşke bütün şehirlere gidebilse, bütün emek verenlere güç diliyorum" şeklinde konuştu. Festival, Türkiye 2015 Bölümü kapsamında film ekipleriyle seyirciyi bir araya getirmeye de devam edecek. İlk gösterimi Venedik Film Festivali'nde yapılan ve Jüri Özel Ödülü'nü alan, Adana Altın Koza'da da En İyi Film dahil beş ödül kazanan Emin Alper imzalı Abluka'nın oyuncusu Mehmet Özgür, 5 Aralık Cumartesi günü Bursalılarla birlikte olacak. İlk gösterimini Berlin Film Festivali'nde yapan Emine Emel Balcı'nın ilk uzun metrajlı filmi Nefesim Kesilene Kadar, 6 Aralık Pazar günü izleyicisiyle buluşacak. Emine Emel Balcı festival seyircisinin sorularını yanıtlayacak. Aynı gün Zeki Demirkubuz imzalı Bulantı'nın ardından, filmin oyuncusu Ercan Kesal Bursalı seyirciyle bir araya gelecek. 7 Aralık pazartesi günü ise ilk gösterimi Sundance Film Festivali'nde yapılan, Britanya'nın en büyük festivallerinden biri olan East End Film Festivali'nde En İyi Film ödülüne layık görülen ve Adana Altın Koza'da En İyi Yönetmen ile En İyi Erkek oyuncu ödüllerini alan Tolga Karaçelik'in ikinci uzun metrajlı filmi Sarmaşık'ın gösterimi yapılacak.
Tolga Karaçelik - 05.12.2015
Festivalde Dün
Film Söyleşileri Festivalde dün Ulusal Yarışma filmleri de sona erdi. Son filmlerse Tolga Karaçelik'in yönettiği "Sarmaşık" ve başarılı oyunculuğuyla tanınan Ufuk Bayraktar'ın ilk yönetmenlik tecrübesi olan "Kümes"ti.
Tolga Karaçelik - 04.12.2015
52. Uluslararası Antalya Film Festivali
Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 52'ncisi gerçekleştirilen festival kapsamında yönetmenliğini Tolga Karaçelik'in yaptığı "Sarmaşık" filminin gösterimi, Antalya Kültür Merkezi Aspendos Salonu'nda gerçekleştirildi.
Tolga Karaçelik - 03.12.2015
Bu Hafta 6 Film Vizyona Girecek
"Sarmaşık" Tolga Karaçelik'in yönettiği filmde Nadir Sarıbacak, Kadir Çetin, Hakan Karsak ile Osman Alkaş başrolde oynuyor.
Tolga Karaçelik - 26.11.2015
Gezici Festival "Sarmaşık" ile Başladı
Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi'nde gerçekleşen başkent gösteriminde ödüllü film "Sarmaşık" sinemaseverlerin beğenisine sunuldu. Filmin yönetmeni Tolga Karaçelik de festivalin açılışına katıldı.
Tolga Karaçelik - 25.11.2015
Türk Resepsiyonuna Ünlü Akını!
"Turkish Waves", BAPFF'in resmi programı kapsamında, klasikleşmiş Türk filmlerinden yeni akım filmlere uzanan 9 filmlik çok özel bir seçkiyi sinemaseverlerle buluşturuyor. Programda; 9. Asya-Pasifik Film Ödülleri'nde aday olan "Abluka" (Emin Alper), "Anayurdu" (Senem Tüzen) ve "Mustang"in (Deniz Gamze Ergüven) yanı sıra "Umut" (Yılmaz Güney), "Gelin" (Ömer Lütfi Akad), "Kasaba" (Nuri Bilge Ceylan), "Kuzu" (Kutluğ Ataman), "Nefesim Kesilene Kadar" (Emine Emel Balcı) ve "Sarmaşık" (Tolga Karaçelik) filmleri yer alıyor.
Tolga Karaçelik - 13.11.2015
Antalya Film Festivali'nde Yarışacak Ulusal Filmler Açıklandı
Antalya Film Festivali’nde ulusal film dalında yarışacak 12 film belli oldu.
Tolga Karaçelik - 13.11.2015
52. Uluslararası Antalya Film Festivali'ne Doğru
Festivalin Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması bölümünde yer alan 12 film, belli oldu. Yönetmenliğini sinemanın usta isimlerinin yanı sıra ilk filmine imza atan genç sinemacıların da yaptığı yarışma filmleri şöyle: "Arama Moturu (Atalay Taşdiken), Artık Hayallerim Var (Nefin Dinç), Çırak (Emre Konuk), Kalandar Soğuğu (Mustafa Kara), Kümes (Ufuk Bayraktar), Misafir (Mehmet Eryılmaz), Muna (Serdar Gözelekli), Pia (Erdal Rahmi Hanay), Rüzgarın Hatıraları (Özcan Alper), Saklı (Selim Evci), Sarmaşık (Tolga Karaçelik), Takım: Mahalle Aşkına (Emre Şahin)" Festival, 29 Kasım-6 Aralık'ta gerçekleştirilecek.
Tolga Karaçelik - 13.11.2015
Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması'nda Yarışacak Filmler Belli Oldu
52. Uluslararası Antalya Film Festivali Ulusal Yarışma Filmleri: ARAMA MOTURU (Yön: Atalay Taşdiken) Dünya Prömiyeri ARTIK HAYALLERİM VAR (Yön: Nefin Dinç)Belgesel ÇIRAK (Yön: Emre Konuk) İlk Film, Dünya Prömiyeri KALANDAR SOĞUĞU (Yön: Mustafa Kara) Türkiye Prömiyeri KÜMES (Yön: Ufuk Bayraktar) İlk Film MİSAFİR (Yön: Mehmet Eryılmaz) MUNA (Yön: Serdar Gözelekli) PİA (Yön: Erdal Rahmi Hanay) Dünya Prömiyeri RÜZGARIN HATIRALARI (Yön: Özcan Alper) Türkiye Prömiyeri SAKLI (Yön: Selim Evci) SARMAŞIK (Yön: Tolga Karaçelik) TAKIM: MAHALLE AŞKINA (Yön: Emre Şahin) - Uluslararası alanda 15 ödül kazanan "Mommo - Kız Kardeşim" ve "Meryem" filmleriyle tanınan Atalay Taşdiken bu kez ARAMA MOTURU ile Uluslararası Antalya Film Festivali'nde.
Tolga Karaçelik - 05.11.2015
Festival Heyecanı Başlıyor
"En İyi Film" seçilecek eserin 75 bin liralık ödülün sahibi olacağı yarışmada, şu yönetmen ve filmler yer alıyor: "Abluka (Emin Alper), Sarmaşık (Tolga Karaçelik), Kar Korsanları (Faruk Hacıhafızoğlu), Nefesim Kesilene Kadar (E.
Tolga Karaçelik - 19.09.2015
22. Uluslararası Altın Koza Film Festivali
En İyi Film Ödülü:  Abluka (Emin Alper) Yılmaz Güney Ödülü: Kar Korsanları (Faruk Hacıhafızoğlu) Adana İzleyici Ödülü: Abluka (Emin Alper) En İyi Yönetmen Ödülü: Tolga Karaçelik (Sarmaşık) En İyi Senaryo Ödülü: Senem Tüzen (Ana Yurdu) En İyi Kadın Oyuncu Ödülü: Nihal Koldaş (Ana Yurdu) En İyi Erkek Oyuncu Ödülü:  Nadir Sarıbacak (Sarmaşık) En İyi Müzik Ödülü: Demircan Demir (Kasap Havası) En İyi Görüntü Yönetmeni Ödülü: Vedat Özdemir (Ana Yurdu) - Türksoy Gölebeyi (Kar Korsanları) En İyi Sanat Yönetmeni Ödülü: İsmail Durmaz (Abluka) En İyi Kurgu Ödülü:  Osman Bayraktaroğlu (Abluka) En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Ödülü: Hülya Böceklioğlu (Yarım) En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülü: Özgür Emre Yıldırım (Eksik) Türkan Şoray Umut Genç Veren Kadın Oyuncu Ödülü: Ece Yüksel (Nefesim Kesilene Kadar) Umut Veren Genç Erkek Oyuncu Ödülü: Berkay Ateş (Abluka) Jüri Özel Mansiyon Ödülü - Ece Atay (Yarım) Sinema Yazarları Derneği (SİYAD) En İyi Film Ödülü:  Ana Yurdu (Senem Tüzen) Film Yönetmenleri Derneği İyi Yönetmen Ödülü: Senem Tüzen (Ana Yurdu) Jüri Özel Mansiyon Ödülü - Ece Atay (Yarım) "Bu ülkede sanat gelişmeli, büyümeli, yücelmeli" Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, yaptığı konuşmada, etkinliğin 1969'dan bu yana oluşan geleneğiyle bir festival havasında yapıldığını söyledi.
Tolga Karaçelik - 03.09.2015
22. Uluslararası Altın Koza Film Festivali"
  Festivalin En İyi Film'i 350 bin lira ödül kazanacak Festivalde yarışan filmler arasında Emin Alper'in "Abluka", Senem Tüzen'in "Anayurdu", Nesli Çölgeçen'in "Çalsın Sazlar", Tunç Davut'un "Dolanma", Faruk Hacıhafızoğlu'nun "Kar Korsanları", Çiğdem Sezgin'in "Kasap Havası", Mehmet Eryılmaz'ın "Misafir", Emine Emel Balcı'nın "Nefesim Kesilene Kadar", Selim Evci'nin "Saklı", Tolga Karaçelik'in "Sarmaşık", Ahu Öztürk'ün "Toz Bezi", Çağıl Nurhak Aydoğdu'nun "Yarım", Görkem Yeltan'ın "Yemekteydik ve Karar Verdim", Barış Atay'ın "Eksik" ve Erden Kıral'ın "Gece" yer alıyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Tolga Karaçelik Haberleri | Tolga Karaçelik Kimdir - Haberler - Sayfa 4 - Tolga Karaçelik haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Tolga Karaçelik kimdir, hayatı ve biyografisi. 12. Akbank Kısa Film Festivali Başladı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 6.8.2021 06:11:20. #1.15#

title