Tolga Karaçelik Haberleri

Tolga Karaçelik haber, Tolga Karaçelik son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Tolga Karaçelik - 11.03.2018
29. Ankara Uluslararası Film Festivali
Ön seçici kurulun değerlendirmesine göre Durmuş Akbulut'un yönettiği Bekçi, Banu Sıvacı'nın Güvercin, Murat Düzgünoğlu'nun Halef, Tolga Karaçelik'in Kelebekler, Onur Ünlü'nün Put Şeyler, Mehmet Ali Konar'ın Renksiz Rüya, Ümit Ünal'ın Sofra Sırları, Burak Çevik'in Tuzdan Kaide, Tayfun Pirselimoğlu'nun Yol Kenarı ve Ender Özkahraman'ın Zor Bir Karar filmleri ön elemeyi geçti.
Tolga Karaçelik - 05.03.2018
Salon'da Bu Hafta Yerlİ Projeler Sahneyİ Devraliyor
Alternatif müziK doğaçlama yeteneğiyle göz dolduran Gevende ile sahnede devleşiyor Türkiye alternatif müzik sahnesinin en önemli gruplarından Gevende, ülke genelinde ve dünyanın birçok kentinde önemli festivallere katıldı. St. Antuan kilisesinde verdikleri konser ve ardından yayımladıkları konserin canlı performans albümüyle takipçilerini büyülediler. Yıllardır sabırsızlıkla beklenen yeni albümleri "Kırınardı"yı bu yılın başında yayımladılar, Tolga Karaçelik'in Çıplak Ayaklar Kumpanyası'nda çektiği klipleri Vertigo ile bütün interneti salladılar.
Tolga Karaçelik - 29.01.2018
''Kelebekler''e Sundance'de Dünya Sineması Büyük Jüri Ödülü...
ABD'nin en önemli festivali olarak bilinen Sundance Film Festivali'nde bu yıl Dünya Sineması bölümünün en büyük ödülü olan Büyük Jüri Özel Ödülü, Tolga Karaçelik'in yönettiği "Kelebekler" filmine verildi.
Tolga Karaçelik - 29.01.2018
Türk Filmi "Kelebekler" Aldığı Ödül İle Twitter'da Da Çok Konuşuldu
Yönetmenliğini Tolga Karaçelik'in yaptığı 'Kelebekler' filmi, ABD'deki Sundance Film Festivali'nde, Dünya Sineması Büyük Jüri Özel Ödülü'ne layık görüldü.
Tolga Karaçelik - 25.01.2018
47. Uluslararası Rotterdam Film Festivali" Başladı
Emre Yeksan'ın yönetmenliğini yaptığı, 24. Uluslararası Adana Film Festivali'nde jüri özel ödülünü alan "Körfez", Gürcan Keltek'in yönettiği "Meteorlar" ve Tolga Karaçelik'in yönettiği "Kelebekler" adlı filmler festival kapsamında izleyiciye sunulacak.
Tolga Karaçelik - 27.09.2017
Antalya Film Forum Finalistleri Belli Oldu
Work in progress (yapım aşamasında) platformu Koç Doğdu, Balık Öldü (Yönetmen: Burak Çevik, Yapımcı: Arda Çiltepe), Kardeşler (Yönetmen: Ömür Atay, Yapımcı: Funda Ödemiş), Kelebekler (Yönetmen: Tolga Karaçelik, Yapımcı: Diloy Gülün), Siyah Atların Ölümü (Yönetmen ve Yapımcı: Ferit Karahan), Borç (Yönetmen ve Yapımcı: Vuslat Saraçoğlu), Ben de Buradayım (Yönetmen: Kıvılcım Akay, Yapımcı: Aslıhan Altuğ), Muhammed Ali (Yönetmen: Ümit Köreken, Yapımcı: Nursen Çetin Köreken), Son Çıkış (Yönetmen: Ramin Matin, Yapımcı: Emine Yıldırım), Güven (Yönetmen: Sefa Öztürk Çolak, Yapımcı: Serkan Acar, Dilek Aydın), Rüzgar Tayı (Yönetmen ve Yapımcı: Sidar İnan Erçelik), Kaos (Yönetmen: Yusuf Aslanyürek, Yapımcı: Semir Aslanyürek).
Tolga Karaçelik - 24.09.2017
24. Uluslararası Adana Film Festivali Yarın Başlıyor
Sinema salonlarında her zaman film izleme olanağı bulamayan görme ya da işitme engelli sinemaseverlere de beyaz perdenin büyülü atmosferinin yaşatılması amaçlanıyor. Bu kapsamda, festivalde engelliler için sesli ve alt yazılı betimlemelerle Tolga Karaçelik'in "Sarmaşık", Onur Ünlü'nün "İtirazım Var", Rıza Sönmez'in "Orhan Pamuk'a Söylemeyin Kars'ta Çektiğim Filmde Kar Romanı da Var" filmleri gösterilecek.
Tolga Karaçelik - 16.09.2017
Uluslararası Adana Film Festivali'nde Engellilere Özel Gösterim
Bunlar arasında bulunan Tolga Karaçelik'in "Sarmaşık" adlı filminde, iflas eden bir Türk armatörün Mısır açıklarında demirlenmek zorunda kalınan gemisinde geçen olaylar etrafında iktidar ilişkileri ele alınıyor.
Tolga Karaçelik - 10.05.2017
Türk Film Araştırmalarında Yeni Yönelimler Bu Yıl Sinemayı Ele Aldı
KADİR Has Üniversitesi tarafından 18'incisi düzenlenen "Türk Film Araştırmalarında Yeni Yönelimler" başlıklı konferansın bu yıl ki konusu "sinema" oldu. Üniversitenin Cibali Yerleşkesinde düzenlenen ve 3 gün boyunca devam eden konferansta, yönetmenlerin hayatlarından belgesele, Yeşilçam'dan Türk sinemasının son dönemdeki durumuna kadar pek çok konu masaya yatırıldı. Etkinlikte, Müjde Ar, Barış Pirhasan, Deniz Türkali, Mustafa Ziya Ülkenciler, Tolga Karaçelik gibi sektörün içindeki isimlerin ve akademisyenlerin yanı sıra yüksek lisans ve doktora öğrencileri de sunum yapma fırsatı buldu.
Tolga Karaçelik - 21.04.2017
Gevende
Türkiye genelinde ve dünyanın birçok kentinde önemli festivallere katıldılar. St. Antuan kilisesinde verdikleri konser ve akabinde yayımladıkları konserin canlı performans albümüyle takipçilerini büyülediler. "Monochrama" adlı video oyununun müziklerini yaptılar. Yıllardır sabırsızlıkla beklenen yeni albümleri "Kırınardı"yı sonunda tamamladılar, Tolga Karaçelik'in Çıplak Ayaklar Kumpanyası'nda çektiği klipleri Vertigo ile bütün interneti salladılar.
Tolga Karaçelik - 05.06.2016
Kırmızı Lale Film Festivali Sona Erdi
Hollanda'da düzenlenen Kırmızı Lale Film Festivali'nde Tolga Karaçelik'in yönettiği "Sarmaşık", "en iyi film" ödülüne layık görüldü.
Tolga Karaçelik - 29.05.2016
Ankara Engelsiz Filmler Festivali Ödül Töreni
Opera Sahnesinde düzenlenen törende, en iyi film ve en iyi yönetmen ödülünü Tolga Karaçelik'in "Sarmaşık", en iyi senaryo ödülünü Faruk Hacıhafızoğlu'nun "Kar Korsanları" filmi aldı.
Tolga Karaçelik - 28.05.2016
Türk Filmleri Hollanda'da Seyirciyle Buluştu
7 kişiden oluşan jürinin değerlendirmesi sonunda "En iyi Film", "En İyi Yönetmen", "Hayat Boyu Başarı" ve "Ustaya Saygı" alanlarında ödüllerin de dağıtılacağı festivalde, bu sene şu filmler yarışacak: Mavi Bisiklet (Yönetmen Ümit Köreken), Rauf (Yönetmen Soner Caner ile Barış Kaya), Kalandar Soğuğu (Yönetmen Mustafa Kara), Misafir (Yönetmen Mehmet Eryılmaz), Sarmaşık (Yönetmen Tolga Karaçelik), Dolanma (Yönetmen Tunç Davut) ve Saklı (Yönetmen Selim Evci).
Tolga Karaçelik - 18.05.2016
Ankara Engelsiz Filmler Festivali
Yerli yapımlardan oluşan "Engelsiz Yarışma"da Emin Alper'in "Abluka", Faruk Hacıhafızoğlu'nun "Kar Korsanları", Deniz Gamze Ergüven'in "Mustang", Emine Emel Balcı'nın "Nefesim Kesilene Kadar" ve Tolga Karaçelik'in "Sarmaşık" filmlerinin yarışacağını anlatan Yalınalp, yarışma sonunda "En İyi Film", "En İyi Yönetmen" ve "En İyi Senaryo" ödüllerinin 29 Mayıs'ta Opera Sahnesi'nde gerçekleştirilecek törenle sahiplerini bulacağını söyledi.
Tolga Karaçelik - 28.04.2016
Türk Filmleri Hollanda Seyircisiyle Buluşacak
27 Mayıs-4 Haziran tarihlerinde düzenlenecek festivalde yarışacak filmler ise şöyle: Mavi Bisiklet (Yönetmen Ümit Köreken), Rauf (Yönetmen Soner Caner ile Barış Kaya), Kalandar Soğuğu (Yönetmen Mustafa Kara), Misafir (Yönetmen Mehmet Eryılmaz), Sarmaşık (Yönetmen Tolga Karaçelik), Dolanma (Yönetmen Tunç Davut) ve Saklı (Yönetmen Selim Evci).
Tolga Karaçelik - 24.03.2016
Auff'ta Yarışacak Filmler Belli Oldu
Festival süresince izlenebilecek ve üç kategoride yarışacak filmlerden, jüri tarafından seçilenlere ödülleri, 8 Mayıs'ta Akün Sahnesi'nde yapılacak törende verilecek. Tören başarılı caz solisti Su İdil'in konseriyle tamamlanacak. - "Ulusal Uzun Film" kategorisinde yarışacak filmler Ali Karadoğan, Oğuz Onaran ve Seçil Büker'den oluşan ön jüri, "En İyi Film", "Mahmut Tali Öngören Özel Ödülü", "Onat Kutlar En İyi Senaryo Ödülü" gibi birçok ödül için yarışacak 10 uzun film seçti. Takipçilerine Türk sinemasının son dönem örneklerini izleme imkanı da sunacak festivalde yarışacak filmler ve yönetmenleri şunlar: Senem Tüzen'in "Ana Yurdu", Emre Konuk'un "Çırak", Mustafa Kara'nın "Kalandar Soğuğu", Cansel Elçin'in "Melekleri Taşıyan Adam", Murat Saraçoğlu'nun "Memleket", Mehmet Eryılmaz'ın "Misafir", Özcan Alper'in "Rüzgarın Hatıraları", Selim Evci'nin "Saklı", Tolga Karaçelik'in "Sarmaşık" ve Ahu Öztürk'ün "Toz bezi".
Tolga Karaçelik - 24.03.2016
15. Boston Türk Film Festivali'nde Yönetmen Irmak'a Ödül
Festival, yönetmen Tolga Karaçelik'in "Sarmaşık" adlı filminin gösterimi ile başladı.
Tolga Karaçelik - 15.03.2016
Boston'da Türk Filmleri Festivali
17 Mart'da Tolga Karaçelik'in "Sarmaşık" filminin gösterimiyle başlayacak olan festival bu yıl 15'inci yaşını kutluyor.
Tolga Karaçelik - 07.03.2016
12. Akbank Kısa Film Festivali Başladı
Festival'in KISADAN UZUNA bölümünde bu yıl ilk kısa filminden itibaren Akbank Film Festivali'nin müdavimi olan yönetmen Tolga Karaçelik yer alıyor.
Tolga Karaçelik - 07.03.2016
12. Akbank Kısa Film Festivali Başladı
Festival'in KISADAN UZUNA bölümünde bu yıl ilk kısa filminden itibaren Akbank Film Festivali'nin müdavimi olan yönetmen Tolga Karaçelik yer alıyor.
Tolga Karaçelik - 01.03.2016
Maltepe Bahara Kültür ve Sanatla Merhaba Diyecek
Maltepe Belediyesi Prof. Dr. Türkan Saylan kültür merkezi mart ayında, sevilen sanatçıların konserleri, tiyatro oyunları, ödüllü sinema filmlerinin gösterimleri, yönetmen ve oyuncularıyla yapılan söyleşiler, ünlü yazarların imza günleri, okuma günleri, sanat sohbetleri ve sergilere ev sahipliği yapacak. Maltepe Belediyesi açıklamasına göre, mart ayındaki sanat etkinlikleri, Şebnem Akyıldız ve Ayşegül İlhan'ın "Toprak ve Renkler" isimli resim ve seramik sergisiyle başlayacak. Geçtiğimiz yıl yaşamını yitiren sanatçı Arzu Kalkavan anısına retrospektif sergisi, ünlü illüstrasyon sanatçısı Prof. Nazan Erkmen'in "Efsanelerde Kadın ve Çocuk", Nuray Man Yakacık Resim Atölyesi'nin "Karma Bahar Sergisi", İlhan Kılınç'ın öğrencilerinin karma resim sergileri açılacak. Türkiye'nin ilk oda müziği gruplarından Çellistanbul ve Bülent Evcil'in "Dede Efendi'den Mozart'a", Erhan Birol, İnci Yakar Birol, Tekin Okcebe, Levent Marancı'nın "Duo Bir-Ol" isimli klasik müzik konseri, Ajda Ahu Giray'ın efsanevi Fransız şarkıcı Eidth Piaf'ın şarkılarını seslendireceği "Ajda Ahu Giray ile Edith Piaf Şarkıları", şair ve yazar Kahraman Tazeoğlu'nun şiir dinletisi Maltepeli müzikseverler ile buluşacak. Filiz İlkay "Damla Damla Karadeniz" adlı konserinde, tulumuyla Karadeniz ve Anadolu türkülerini seslendirecek. Buse Katılmış, Mercan Erzincan, Devrim Kaya'dan oluşan "Oyalı Yazma" grubu, Türk halk müziği konseriyle Maltepeli müzikseverler ile buluşacak. 69. Venedik Film Festivali'nde "Geleceğin Aslanı" ödülünü kazanan, yönetmenliğini Ali Aydın'ın yaptığı "Küf" isimli sinema filminin gösteriminin ardından, yönetmen ve oyuncularıyla söyleşi yapılacak. 52. Antalya Film Festivali'nde 4 ödül kazanan, yönetmenliğini Tolga Karaçelik'in üstlendiği "Sarmaşık" isimli film de, Maltepeli sinemaseverlerle buluşacak.
Tolga Karaçelik - 01.03.2016
Maltepe, Bahara Kültür ve Sanatla 'Merhaba' Diyecek
ÖDÜLLÜ FİLMLER 69. Venedik Film Festivali'nde "Geleceğin Aslanı" ödülünü kazanan, yönetmenliğini Ali Aydın'ın yaptığı "Küf" isimli sinema filminin gösteriminin ardından, yönetmen ve oyuncularıyla söyleşi yapılacak. 52. Antalya Film Festivali'nde 4 ödül kazanan, yönetmenliğini Tolga Karaçelik'in üstlendiği "Sarmaşık" isimli film de, Maltepeli sinemaseverlerle buluşacak.
Tolga Karaçelik - 29.01.2016
Altın Koza Ödülleri Sahiplerini Buldu
22. Uluslararası Altın Koza Film Festivali ödülleri Festival kapsamında düzenlenen Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması sonuçlarına göre en iyi film ödülünü "Abluka" filmi, Yılmaz Güney ödülünü "Kar Korsanları" filmi, Adana izleyici ödülünü "Abluka" filmi, en iyi yönetmen ödülünü "Sarmaşık" filmiyle Tolga Karaçelik, en iyi senaryo ödülünü "Ana Yurdu" filmiyle Senem Tüzen, en iyi kadın oyuncu ödülünü "Ana Yurdu"ndaki rolüyle Nihal Koldaş, en iyi erkek oyuncu ödülünü "Sarmaşık" filmindeki rolüyle Nadir Sarıbacak, en iyi müzik ödülünü "Kasap Havası" filmi müziğiyle Demircan Demir, en iyi görüntü yönetmeni ödülünü "Ana Yurdu" filmiyle Vedat Özdemir, "Kar Korsanları" filmiyle Türksoy Gölebeyi, en iyi sanat yönetmeni ödülünü "Abluka" filmiyle İsmail Durmaz, en iyi kurgu ödülünü "Abluka" filmiyle Osman Bayraktaroğlu, en iyi yardımcı kadın oyuncu ödülünü "Yarım" filmindeki rolüyle Hülya Böceklioğlu, en iyi yardımcı erkek oyuncu ödülünü "Eksik" filmindeki rolüyle Özgür Emre Yıldırım aldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Tolga Karaçelik Haberleri | Tolga Karaçelik Kimdir - Haberler - Sayfa 3 - Tolga Karaçelik haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Tolga Karaçelik kimdir, hayatı ve biyografisi. Çok Şey Etmemek Lâzım!.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 1.8.2021 07:27:36. #1.15#

title