TOKİ: 'Konu Hoşgörüyle Noktalandı'

TOKİ: 'Konu Hoşgörüyle Noktalandı'

TOKİ'den Yapılan Açıklamada, Bugün Niğde'de Jandarma Üsteğmen Türker Soylu'nun TOKİ Basın Danışmanı Uğur Dülekalp Tarafından Yumruklanması Olayının 'Hoşgörü Çerçevesinde Noktalandığı' Belirtildi.

TOKİ: 'Konu Hoşgörüyle Noktalandı'

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada, anahtar teslimi töreni sırasında yaşanan yumruklama olayının hoşgörü çerçevesinde noktalandığı kaydedildi.

TOKİ tarafından yapılan yazılı açıklama şöyle:

"Bugün Niğde'deki TOKİ konutlarının anahtar teslim töreninin yapılacağı alanda; bazı televizyon kanallarının da canlı yayına hazırlandığı sırada; tören alanında güvenliği sağlamakla görevli jandarma timi mensupları ile, törenin organizasyonunun gerçekleştiren TOKİ görevlileri arasındaki tartışmanın, bir anda öngörülmeyen bir boyuta ulaşmasıyla yaşanan arbedenin ardından, İdaremiz Basın Müşaviri Uğur Dülekalp ile Danışman Sadık Soylu gözaltına alınmış ve sorgulamaları yapılmıştır.

Sorgulamanın ardından, İdaremiz adına töreni organize etmekle görevli personelimiz ile Jandarma timi görevlileri arasında karşılıklı olarak hiçbir kasıt bulunmadığı yönünde görüş birliğine varılmış, konu hoşgörü çerçevesinde noktalanmış ve personelimiz serbest bırakılmıştır.

Yaşan olaydan duyduğumuz derin üzüntüyü yineler, saygılarımızı sunarız." (ANKA)

Kaynak: ANKA