Haberler » Ekonomi » Haber

TOKİ Adana Gürselpaşa'da Konutları İçin 9 Şubat'ta Başvuru Kabulüne Başlıyor

Adana'nın Merkez Seyhan İlçesi Gürselpaşa Mahallesinde Toplu Konut İdaresi'nce (TOKİ) Yaptırılan 188 Konut Satışa Çıkarılıyor. 9 Şubat Tarihinde Başlayacak ve 4 Mart'a Kadar Sürecek Başvuruların Ardından TOKİ, Hak Sahiplerini 10 Mart'ta Kurayla Belirleyecek.

TOKİ Adana Gürselpaşa'da Konutları İçin 9 Şubat'ta Başvuru Kabulüne Başlıyor

Adana'nın merkez Seyhan ilçesi Gürselpaşa mahallesinde Toplu Konut İdaresi'nce (TOKİ) yaptırılan 188 konut satışa çıkarılıyor. 9 Şubat tarihinde başlayacak ve 4 Mart'a kadar sürecek başvuruların ardından TOKİ, hak sahiplerini 10 Mart'ta kurayla belirleyecek.

TOKİ'den yapılan yazılı açıklamaya göre, Gürselpaşa'daki konutlardan 72'si 90 metrekare, 116'sı ise 130 metrekareden oluşuyor. Peşinata göre her konut için fiyatlar değişiklik gösteriyor. TOKİ, peşinat olarak yüzde 10, 15 ve 25'lik seçenekler belirledi. Konut almak için başvuranların Türkiye Halk Bankası'na 2 bin TL başvuru bedeli yatırması gerekiyor. 84 metrekarelek daireler 62 bin ile 71 bin 300 TL, 131 metrekarelik daireler ise 89 bin 300 ile 106 bin TL arasında katına ve konumuna göre değişen fiyatlarla 96 ve 120 ay vadeyle satışa çıkarıldı.

TOKİ yetkilileri, konut sayısından daha az başvuru olması halinde 'Konut Alma Hakkı ve Belirleme Kurası' çekilmeyip idarenin kullanıma açacağı bloklar arasından kategori önceliğine göre, başvuru sırası esas alınarak konut seçimlerinin yaptırılacağını bildirdi.

Konut satın almak için başvuruda bulunanların kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocukları üzerine tapuda kayıtlı bağımsız konutların bulunmaması, bu kişilerin daha önce TOKİ'den konut satın almamış ve kredi kullanmamış olma şartı aranıyor. İsteyenler, TOKi'nin www. toki.gov.tr. adlı sitesinden daha detaylı bilgi alabilir. (CİHAN)