Tokatspor'da Olağanüstü Kongre Kararı

Tff 3. Lig'i Şampiyon Olarak Tamamlayan ve 2. Lig'e Yükselen Tokatspor'da Olağanüstü Kongre Kararı Alındı.

Tokatspor'da Olağanüstü Kongre Kararı

TFF 3. Lig'i şampiyon olarak tamamlayan ve 2. Lig'e yükselen Tokatspor'da olağanüstü kongre kararı alındı.

Tokatspor Kulüp Başkanı Sami Ülkü, kulüp binasında düzenlediği basın toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. Ünlü Sanatçı Seda Sayan'a masraflarla birlikte toplam 105 bin YTL ödeme yapılırken, Tokat halkının beklenen oranda bilet almadığını ve bu masrafın yarısının bile karşılamadığını ifade eden Ülkü, "Burada amaç Tokatspor'a destek olmaktı. Tokatspor tarihinde 2. şampiyonluğu tadarken, Tokat'ın olaya kilitlenmesi lazımdı. Maalesef Tokat halkından bunu göremedik" dedi.

Ülkü, yönetimde birkaç ay önce gelen istifaların ardından bardağı taşıran son damlanın Gümenek Parkı'nda eski yönetim tarafından yapılan organizasyon olduğunu ifade ederek, "Takımın pikniğe gittiği haberini aldık ve hocamıza talimat verdik. Toplantı yaptık ve tesislerde 15-20 dakika içinde olmalarını istedik. Bizi üzen nokta Tokatsporlu futbolcuların pikniğe gitmesi değil, giderken genel menajerden izin alınmaması. Bu piknikte bir gövde gösterisi, bir ifade var. Bu yöneticileri ezerek yapılan bir olay.

Bu olayı yemek, yutmak mümkün değil. Biz arkadaşlara para ödemesi için hazırlık yaparken, böyle bir sonuç çıktı ve arkadaşlarımızı ikna edemedik. Yapılan oylama ile genel kurul kararı alındı. Eski yönetimdeki arkadaşlarımızın belki de önünü açtık. Takımımızın yeni yönetim kurulunu oluştururlar. Ben bu arkadaşlarımıza 50 bin dolar bağış yapacağım. Namus şeref sözü veriyorum" diye konuştu.

"ÖNCE BU SPORCULARIN HAKKI VERİLMELİ" Öte yandan, kulüp binasında başka bir mekanda basın mensuplarına futbolcu ve teknik heyet açıklamalarda bulundu. Takım kaptanı Eray, hak etmedikleri bir muamele ile karşılaştıklarını, içeride geçen seneden oynayan futbolcuların alacakları, oynayanların peşinatları, 16 maç başı ve belki şampiyonluk primi olduğunu savundu. Eray, ligin bittiği ve bir günde pikniğe gitmelerinin yanlış olmadığını söyleyerek, takımın menajerine bilgi verildiğini kaydetti.

Teknik Direktör Mehmet Kaya ise, kendi ve sporcularının alacaklarını ödenmesi noktasında hiçbir mazeretin arkasına sığınılamayacağını belirterek, "Eski yönetim ile yeni yönetimin birbiri ile olan çatışmasının cezasını futbolcular çekiyor. Bunu hangi vicdan kabul eder. Bunun izahı var mı? Başka bir şey söylemeye gerek yok. Günahtır, yazıktır. 40 yıllık meslek hayatımda böyle bir şey görmedim. Önce bu sporcuların hakkı verilmeli, sonra kongre yapılmalı" şeklinde konuştu.

(Nİ-SA-AC-OK-S)

Kaynak: İHA