Tokat: Türkiye 2. Futbol Ligi B Kategorisi

Türkiye 2. Futbol Ligi B Kategorisi'ne yükselen Tokatspor, iç ve dış transferde anlaşma sağladığı futbolcularla sözleşme imzaladı.

Tokat: Türkiye 2. Futbol Ligi B Kategorisi

Türkiye 2. Futbol Ligi B Kategorisi'ne yükselen Tokatspor, iç ve dış transferde anlaşma sağladığı futbolcularla sözleşme imzaladı.

Tokatspor, iç transferde Levent Güler, Hakan Üstün, Yasin Keleş, Ahmet Çelikzencir, Haluk Ulaş ve Volkan Keskin ile sözleşme yenilerken, dış transferde ise Alanyaspor'dan Şahin Gökçe, Batman Belediyespor'dan İsa Ayhan ile sözleşme imzaladı. Büyük Tokat Oteli'nde gerçekleştirilen imza töreninde konuşan Kulüp Başkanı Muhsin Kurulay, takımda istikrarın sağlanması amacıyla sporcularla 2 yıllık sözleşme imzaladıklarını kaydetti. Yeni sezonda iç transferde sıkıntı yaşamadıklarını, dış transferde ise önemli derecede mesafe aldıklarını belirten Kurulay, "Yeni sezonda bizimle beraber olmasını istediğimiz futbolcu arkadaşlarımızda bize herhangi bir sıkıntı yaşatmadı. Dış transferde çalışmalarımız başladı ve büyük mesafe aldık. Görüşmelerimizin devam ettiği arkadaşlarımız da var. Yeni sezonda en iyisi neyse onu yapmaya çalışacağız. Kuracağımız takım, Tokat'a ve hedeflerimize layık olacak. Biz her sene kadroyu değiştirmek yerine istikrarı sağlamak adına her futbolcu ile 2 yıllık sözleşme yapmayı uygun gördük'' dedi.

Basın mensuplarının bir dönem Beşiktaş'ta top oynayan Yasin Sülün ve Fazlı'nın transferi konusunda soruları üzerine Başkan Kurulay, yaptıkları araştırmalarda maddi ve manevi olarak takıma uyum sağlayamayacağını düşündükleri futbolculardan vazgeçtiklerini, gelecek yeni isimlere ise açık olduklarını söyledi. Konuşmaların ardından iç ve dış transferde anlaşma sağlanan futbolcular, resmi sözleşmeye imza attılar.

Kaynak: İHA