Tokat: Türkiye 2. Futbol Ligi B Kategorisi

Türkiye 2. Futbol Ligi B Kategorisi'nin yeni takımlarından Tokatspor, yeni sezonu düzenlenen törenle açtı.

Tokat: Türkiye 2. Futbol Ligi B Kategorisi

Türkiye 2. Futbol Ligi B Kategorisi'nin yeni takımlarından Tokatspor, yeni sezonu düzenlenen törenle açtı.

Gaziosmanpaşa Stadı'nda düzenlenen törene Vali Erdoğan Gürbüz, Tokat Belediye Başkanı Adnan Çiçek, 48. Piyade Eğitim Alay Komutanı Albay Nigail Guzey, AK Parti Tokat Milletvekilleri Şükrü Ayalan, Zeyid Aslan ile Resul Tosun, CHP Tokat Milletvekili Feramuz Şahin, İl Emniyet Müdürü İhsan Ünal, Tokatspor Kulübü Başkanı Muhsin Kurulay, daire müdürleri ve çok sayıda taraftar katıldı. Tokatlı Tiyatro Sanatçısı Orhan Şeref Ayça'nın sunuculuğunu yaptığı törende futbolcular tek tek isimleri okunarak taraftarlara tanıtıldı.

Açılış töreninde bir konuşma yapan Vali Erdoğan Gürbüz yeni sezonda Tokatspor'a başarılar dilerken, Tokatspor Kulübü Başkanı Muhsin Kurulay ise, 2. Lig'de Tokat'ı başarıyla temsil edeceklerini ve bir üst gruba yükselmenin mücadelesini vereceklerini kaydetti.

Tokat Belediye Başkanı Adnan Çiçek de, Tokatspor'un geçtiğimiz yıllarda yakaladığı heyecan ve ruhla bugüne geldiğini belirterek, "Taraftarın, halkın ve yöneticilerin desteğiyle Tokatspor'un daha iyi yerlere geleceğine inanıyorum. Bu sezon Tokatspor altyapısıyla, oyuncusu ve tesisleşmesiyle bulunduğu yerde zirveye oynayan bir takım olacak" diye konuştu.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Tokat Milletvekili Şükrü Ayalan ise, takıma başarılar dileyerek, Tokatspor'un bu sezon birlik ve beraberlikle daha iyi yerlere geleceğine inandığını kaydetti.

Yapılan konuşmalardan sonra Tokatspor'un 2. Lig'e yükselmesinde emeği geçenlere Tokatspor yönetimi tarafından plaket verildi. Okunan dualarla kurban kesimi yapılırken, Tokatspor yeni sezon açılışında Bulancakspor ile bir hazırlık maçı yaptı.

Kaynak: İHA