Tokat'taki Silahlı Saldırı

Tokat'taki Silahlı Saldırı

Tokat'ta, Sokak Ortasında 3 Kişiyi Silahıyla Yaraladığı İleri Sürülen Şahıs, Polis Tarafından Evinin Yakınlarında Yakalanırken, Olay Bir İşyerinin Güvenlik Kamerasına Saniye Saniye Yansıdı.

Tokat'taki Silahlı Saldırı

Tokat'ta, sokak ortasında 3 kişiyi silahıyla yaraladığı ileri sürülen şahıs, polis tarafından evinin yakınlarında yakalanırken, olay bir işyerinin güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı.

Edinilen bilgiye göre, Yeraltı Çarşısı önünde 2 gün önce meydana gelen olayda, aralarında alacak-verecek meselesi yüzünden husumet bulunduğu ileri sürülen iki grup arasında tartışma çıkmıştı. Tartışmanın büyümesi sonucu olay yerine otomobille gelen iki şahıstan biri aracından inerek karşı tarafa kurşun yağdırırken olayda 2'si ağır 3 kişi yaralanmıştı. Şehrin en işlek caddesinde silahlı saldırıda bulunan şahıs ise otomobil ile hızla olay yerinden uzaklaşmıştı. Yaşanan olay sonrası kısa sürede olay yerine gelen ve delileri toplayan polis 5 köyde operasyon yaptı. Silahla yaralama olayını gerçekleştirdiği iddia edilen S.B (48) ise evinin yakınlarında polis tarafından yakalandı. Sorgulanması tamamlanan S.B geniş güvenlik önlemi altında Tokat Adliyesi'ne sevk edildi.

Öte yandan, silahlı saldırının bir iş yerinin güvenlik kameraları tarafından saniye saniye kaydedildiği ortaya çıktı. Kamera görüntülerinde otomobilden inen şahısın baba ve oğluna ateş açma anı ve yaşanan panik gözler önüne serildi. Olayda yaralanana baba oğul Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne sevk edilirken, yaralılardan İhsan B.'nin boynundan giren ve sol gözünden çıkan kurşun nedeni ile bir gözünün alındığı öğrenildi.

(Nİ-MAY-RA-Y)