Tokat'ta Kkka Hastalığı Şüphesiyle 1 Kişi Sivas'a Sevk Edildi

Tokat'ta Kkka Hastalığı Şüphesiyle 1 Kişi Sivas'a Sevk Edildi

Tokat'ta Kırım Kongo Kanmalı Ateşi (Kkka) Hastalığı Şüphesiyle 1 Kişi, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'ne Sevk Edildi.

Tokat'ta Kkka Hastalığı Şüphesiyle 1 Kişi Sivas'a Sevk Edildi

Tokat'ta Kırım Kongo Kanmalı Ateşi (KKKA) hastalığı şüphesiyle 1 kişi, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'ne sevk edildi.

Alınan bilgiye göre, Almus ilçesine bağlı Durudere köyünde çiftçilikle uğraşan 68 yaşındaki Ali İ., tedavi gördüğü Tokat Dr. Cevdet Aykan Devlet Hastanesi intaniye servisinden Sivas'a sevk edildi. Hastanede yapılan kontrol ve tahliller sonucu şahsın kanında trombosit oranı değerlerinin yüksek çıkması, ateş ve halsizlik belirtileri sonucu KKKA hastalığı şüphesiyle ambulansla Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'ne sevk edilmesine karar verildiği öğrenildi. Sedye ile

ambulansa alınan yaşlı şahsın bitkin ve konuşamayacak halde olduğu gözlendi. Babasının KKKA hastası olduğunun kendilerine ifade edildiğini belirten Selli İ., "Sabah geldik, bir şey demediler. Akşam saatlerinde kene hastası dediler. Ben de hastaneyi ayağa kaldırdım. Sonunda sevk ettiler" dedi.

Öte yandan, Tokat'tan Sivas'a KKKA hastalığı şüphesi ile gün içinde 4 kişinin daha sevk edildiği öğrenildi.

(Nİ-SA-OK-Y)