Tokat'ta, Erzurum'un Düşman İşgalinden Kurtuluşu Çeşitli Etkinliklerle Kutlanacak

Tokat'ta, Erzurum'un Düşman İşgalinden Kurtuluşu Çeşitli Etkinliklerle Kutlanacak

Tokat'ta, Erzurum'un Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 90. Yıl Dönümü Çeşitli Etkinliklerle Kutlanacak.

Tokat'ta, Erzurum'un Düşman İşgalinden Kurtuluşu Çeşitli Etkinliklerle Kutlanacak

Tokat'ta, Erzurum'un düşman işgalinden kurtuluşunun 90. yıl dönümü çeşitli etkinliklerle kutlanacak.

Tokat'ta yaklaşık 1 yıl önce birlikteliği sağlamak, kültürel etkinliklerde bulunmak amacıyla kurulan Erzurumlular Eğitim Kültür ve Sosyal Dayanışma Derneği Erzurum'un düşman işgalinden kurtuluşunun 90. yıl dönümünü nedeniyle çeşitli etkinlikler düzenledi. 11 Mart 2008 Salı günü Hüseyin Akbaş Spor Salonu'nda yapılacak programda Erzurum Atatürk Üniversitesi Bar ekibi, Tokat halk oyunları ekibi, halk ozanları, Teyo Pehlivan ve TRT Türk Halk Müziği Sanatçısı Semra Algül sahne alacak. Derneğin Basın Halkla İlişkiler Sorumlusu Uğur Hızarcıoğlu, Erzurum'un Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 90. yılını Tokat'ta da kutlamanın sevincini yaşadıklarını ifade ederek, "Kurtuluş mücadelemizi, Ermeni mezaliminin bir daha yaşanmamak üzere geçmişi halkımıza bir daha hatırlatmak istiyoruz. Gençlerimize kültürümüzü gelenek ve göreneklerimizi yaşatmamızın gerekliliğini hatırlatmak için biraya geliyoruz. Değerli Tokat'ımızın insanlarının ilgi alaka ve teveccühüne sonsuz şükranlarımızı sunar minnettarlığımızı belirtiriz.

Tokat'ımızda yaşayan tüm insanları bu gecede aramızda görmek onlarla sevincimizi, mutluluğumuzu paylaşmak istiyoruz. Bu gecenin gerçekleşmesinde katkı ve destek veren başta Tokat Belediyesi olmak üzere herkese teşekkür ediyoruz" dedi.

Öte yandan, 12 Mart 2008 Çarşamba günü akşam namazından sonra ise Ali Paşa Camii'nde başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere şehit düşen vatan evlatları için mevlit okunacağı bildirildi.

(Nİ-MAY-HE-ÖZ-Y)

Kaynak: İHA