Tokat Protokolü, Kendilerine Ayrılan Koltuklara Engellileri Oturttu

Tokat Protokolü, Kendilerine Ayrılan Koltuklara Engellileri Oturttu

Tokat protokolü, kendilerine ayrılan koltuklara engellileri oturttuTokat'ta Engelliler Haftası dolayısıyla düzenlenen etkinlikte Tokat Valisi Ozan Balcı ve protokol üyeleri akülü araç ve tekerlekli sandalye dağıtımında kendilerine ayrılan koltuklara oturmayarak programı ayakta takip etti.

Tokat Protokolü, Kendilerine Ayrılan Koltuklara Engellileri Oturttu

Tokat protokolü, kendilerine ayrılan koltuklara engellileri oturttu


Tokat'ta Engelliler Haftası dolayısıyla düzenlenen etkinlikte Tokat Valisi Ozan Balcı ve protokol üyeleri akülü araç ve tekerlekli sandalye dağıtımında kendilerine ayrılan koltuklara oturmayarak programı ayakta takip etti. Protokol için ayrılan koltuklara etkinliğe katılan engelliler oturtuldu.


Tokat'ta Valilik, Belediye ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünün organizasyonu ile 10-16 Mayıs Engelliler Günü için yürüyüş ve bir dizi etkinlik gerçekleştirildi. Engelliler ve il protokolünün de katılımı ile Niksar kavşağından başlayan yürüyüş Cumhuriyet Meydanında son buldu. Yürüyüş sonrası kent meydanında bir dizi etkinlik gerçekleştirildi. Programa katılan Vali Ozan Balcı, Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Aydın Turhan ve il protokolü engellilere destek olmak için kendileri için ayrılan koltuklara oturmayarak programı ayakta takip etti. Makamlar için ayrılan koltuklara engelli bireyler oturtuldu. Programda Tokat Konfederasyonu tarafından temin edilen 10 akülü araç ve 45 tekerlekli sandalye engellilere dağıtıldı.


Tokat Valisi Ozan Balcı, engellilerin derdini dert edinmek onlarla bir araya gelmek için bu etkinliği yaptıklarını belirterek, Çok güzel bir etkinlik oldu, şenlik havasında oldu. Yürüyüş yaptık. Koltukları da engellilere bıraktık. Onların sorunlarına problemlerine dikkat çekmek için bunu yaptık. Devletimiz engellilerin hayatını kolaylaştırmak, yaşamlarına değer katmak için her alanda güzel işler yaptı ve yapmaya da devam etmekte. Biz de Tokat'ta devlet olarak engellilerin derdini dert ediniyoruz. Problemlerini hissediyoruz, ailelerin ne tür sıkıntı ile karşı karşıya kaldığını biliyoruz. Amacımız onların hayatını kolaylaştırmak. Şehir olarak bir aileyiz. Ailenin diğer fertlerinin sıkıntılarını dert olarak yüreğimizde hissediyoruz. Çözmek için de gayret ediyoruz dedi.


Tokat Konfederasyonu Başkanı Ahmet Yılmaz ise İl protokolünün koltukları bize bırakmasına çok sevindik. Bugün burada sayın protokolün protokole oturmaması kendilerinin yerine engellileri oturtmaları bizleri gururlandırdı, şereflendirdi diye konuştu.

Kaynak: DHA