Tokat: Milletvekili Yazıcıoğlu'nu Duygulandıran Tören

Tokat: Milletvekili Yazıcıoğlu'nu Duygulandıran Tören

Tokat'ta Recep Yazıcıoğlu Devlet Hastanesi Ek Bina Temel Töreninde Merhum Vali Recep Yazıcıoğlu'nun Ağabeyi AK Parti Ankara Milletvekili Sait Yazıcıoğlu Duygulu Anlar Yaşadı.

Tokat: Milletvekili Yazıcıoğlu'nu Duygulandıran Tören

Tokat'ta Recep Yazıcıoğlu Devlet Hastanesi ek bina temel töreninde merhum Vali Recep Yazıcıoğlu'nun ağabeyi AK Parti Ankara Milletvekili Sait Yazıcıoğlu duygulu anlar yaşadı.

Tokat Devlet Hastanesi'ne yapılan isim değişikliğiyle yaklaşık 2 ay önce Vali Recep Yazıcıoğlu Devlet Hastanesi ismi verilmesi nedeniyle temel atma törenine Merhum Vali Recep Yazıcıoğlu'nun oğlu Mehmet Kemal Yazıcıoğlu ve AK Parti Ankara Milletvekili Sait Yazıcıoğlu katıldı. Törende protokolde yer bulmakta zorlanan Mehmet Kemal Yazıcıoğlu ise töreni yan sıralardan izlemek zorunda kaldı. Ek binanın toplam maliyetinin 3 milyon 500 bin YTL olduğu ve binanın 4 ay içerisinde tamamlanacağı bildirildi. Törende ilk konuşmayı yapan merhum Vali Yazıcıoğlu'nun kardeşi Milletvekili Sait Yazıcıoğlu, konuşması sırasında bir süre duygulanarak zor anlar yaşadı. Yazıcıoğlu, kardeşinin yaptığı hizmetleri anlatarak, ''Merhum ağabeyimin ilk valilik yaptığı yer burasıydı. Burada güzel bir vesileyle toplanmış bulunuyoruz. Fazla duygusal olup da bu sevinçli günümüze keder katmak istemiyorum. Bu hastaneye rahmetli ağabeyimin isminin verilmesi kadirşinaslık örneğidir. Bu kadirşinaslığı Tokatlılar her vesileyle göstermişlerdir. Bu ince hassasiyetten dolayı herkese teşekkür ediyorum" dedi.

AK Parti Tokat Milletvekili Resul Tosun, merhum Vali Yazıcıoğlu ile yaşadığı anıları anlatarak, "Kendisinden önceki 70 seneye bedel hizmet yapmıştır. Doğrusunu söylemek gerekirse Recep Yazıcıoğlu, en iyi anlaştığımız valilerden bir tanesiydi" diye konuştu.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dr. Şükrü Ayalan ise konuşmasında, önümüzdeki 30 yıl için kentin sağlık sorununu iktidarları döneminde çözmüş olacaklarını ifade ederek, "Biz yaptığımız bu hizmetleri sırtımıza alıp götürmeyeceğiz. Biz Tokat'ın çocukları olarak geleceğiz ve sizlerin arasında yaşayacağız. Tek isteğimiz şu, siyasi parti gözetmeksizin şehre gelen hizmetleri insanların desteklemesi gerekir. Eğer içlerinde haset duyguları varsa bunları biraz bastırsınlar. Sonuçta Tokat'a hizmet getiriyoruz'' şeklinde konuştu.

Tokat Valisi Erdoğan Gürbüz, Recep Yazıcıoğlu'nun valiliğe geldiğinde yaptığı hizmetleri takdir ettiklerini belirterek, "Rahmetli ile 1979 yılından bu yana ayrı ayrı ilçelerde çalıştık. Kendisini çok yakından tanıyorum. Sıra dışı bir valiydi. Yaptığı hizmetler sadece şehre değil tüm çalıştığı yerlerde minnet ve şükranla anılmaktadır" dedi.

Yapılan konuşmaların ardından AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dr. Şükrü Ayalan, Merhum Vali Recep Yazıcıoğlu'nun oğlu Mehmet Kemal Yazıcıoğlu'na günün anısına plaket verdi. Plaket töreni sonrası dualarla kurban kesilerek temel atıldı.