Tokat: Fransa'da, Sözde "Ermeni Soykırımını İnkar Yasası Tasarısı'nın" Kabul Edilmesine Tepkiler

Tokat: Fransa'da, Sözde "Ermeni Soykırımını İnkar Yasası Tasarısı'nın" Kabul Edilmesine Tepkiler

- Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Osman Kültürel, "Bugün Türkiye'nin, Ekonomik ve Siyasal Zaaflarından Faydalanmak İsteyen Emperyalist Güçler, Osmanlı Döneminde Olduğu Gibi Köşeye Sıkıştırmak İstemektedirler" Dedi.

Tokat: Fransa'da, Sözde

- Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Osman Kültürel, "Bugün Türkiye'nin, ekonomik ve siyasal zaaflarından faydalanmak isteyen emperyalist güçler, Osmanlı döneminde olduğu gibi köşeye sıkıştırmak istemektedirler" dedi.

Partisinin binasında basın açıklaması yapan Osman Kültürel, Fransız Parlamentosu'nda, sözde 'Ermeni Soykırımını İnkar Yasa Tasarısı'nın kabul edilmesine tepki gösterdi. Kültürel, geçmişte yaşanan tehcir olayını soykırımı gibi gösterip Türkiye'yi mahkum etmek istenildiğini ileri sürerek, "Sakarya'da, Dumlupınar'da, Kocatepe'de yedikleri şamarın acısını çıkartmak istiyorlar. Lozan'ı yok sayıp Sevr'i getirmek istiyorlar. Fransız Parlamentosu'nun Ermeni soykırımını kabul etmesi bunun bir sonucudur. Sırada diğer Avrupa ülkeleri bulunmaktadır. Laik Türkiye Cumhuriyeti kolay kurulmadı. Bu devletin kurulmasında çok büyük bedeller ödedik. Bu ülke için verdiğimiz kanlar daha kurumadı. Her cephede izlerimiz ve şehit cesetlerimizin kemikleri bulunmaktadır. Bizi yok saymak isteyen bu güçler amaçlarına ulaşamayacaklardır. Bugün Türkiye'nin, ekonomik ve siyasal zaaflarından faydalanmak isteyen emperyalist güçler, Osmanlı döneminde olduğu gibi köşeye sıkıştırmak istemektedirler" diye konuştu.

Kültürel, TBMM de gündeme gelen, Fransızların Cezayir'de yapmış olduğu soykırımla ilgili yasa tasarısını da lüzumsuz bulduğunu sözlerine ekledi.

(Nİ-SA)