Tokat Derneklerinden Teröre Ortak Tavır : Oyuna Gelmeyeceğiz!

Tokat Derneklerinden Teröre Ortak Tavır : Oyuna Gelmeyeceğiz!

Tokat Dernekleri, Yerel Basın Kuruluşları ve İş Dünyası Ortak Basın Açıklaması Yaparak 7 Askerin Şehit Edilmesi Olayını Kınadı. Tokatlılar, Oynanan Oyunun Farkında Olduklarını Belirterek Herkesi Sağduyulu Olmaya Çağırdı.

Tokat Derneklerinden Teröre Ortak Tavır : Oyuna Gelmeyeceğiz!

Tokat dernekleri, yerel basın kuruluşları ve iş dünyası ortak basın açıklaması yaparak 7 askerin şehit edilmesi olayını kınadı. Tokatlılar, oynanan oyunun farkında olduklarını belirterek herkesi sağduyulu olmaya çağırdı.

İstanbul'daki Tokat dernekleri ve sivil toplum örgütleri, Tokat Reşadiye'de 7 askerin şehit edilmesi olayı ile ilgili basın açıklaması yaptı. Esenler Belediyesi Kültür Merkezi'nde bir araya gelen Tokatlılar, saldırıyı nefretle kınadıklarını belirterek faillerin bir an önce yakalanmasını istedi.

Tokatlılar adına ortak açıklamayı okuyan tokat Gündem Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Zekeriya Yılmaz, 7 askerin şehit edilmesi olayını insanlık dışı bir eylem olarak niteledi. Yılmaz, "Bu olay, karalnık ellerin yaptığı bir provokasyon, ve demokratik yaşama sıktıkları bir kurşundur. Biz Tokatlılar, hiçbir zaman terörün, kargaşanın karanlık emellerin yanında olmadık olmayacağız." şeklinde konuştu.

Zile Dernekleri Federasyonu Başkanı Ali Bektaş da Tokatlıların içine çekilmek istenen oyunun farkında olduğunu söyledi. Bektaş, yaşanan olaylar karşısında herkesi sağduyulu olmaya davet etti.

Sazak Derneği Yöneticisi İbrahim Gül ise, 7 askerin şehit edilmesinin ülkeye, bölgeye, cumhuriyete ve ekonomiye vurulan bir darbe olduğunu ifade etti. Gül, Tokatlıların ülkeyi bölmeye çalışanlara fırsat vermeyeceğini belirtti.

Almus Derneği Yöneticisi Ali Gökçe de, benzer olayların bölgede 12 Eylül döneminde de görüldüğüne dikkat çekti. Saldırıyı kınadıklarını dile getiren Gökçe, benzer olaylarla Tokatlıların yurtseverlik bilincinin yok edilemeyeceğini aktardı.

Konuşmacıların ardından dernek üyeleri de söz alarak konuyla ilgili görüşlerini açıkladı. Bazı üyeler, "Tokat hainlere mezar olacak, Şehitler ölmez Tokat bölünmez" şeklinde slogan attı. Bazı dernek üyeleri, daha sert eylemlerin yapılması gerektiğini savundu. Konuşmacı olan dernek başkanları, üyelerini saldırıyı gerçekleştirenlerin oyununa gelmemelir ikonusunda sık sık uyardı.

Tokat dernekleri, yerel basın kuruluşları ve iş dünyasının ortak basın açıklamasında 7 askerin şehit edildiği terör saldırısı kınandı. Tokatlılar, birlik ve beraberlik mesajı vererek, herkesi sağduyulu olmaya çağırdı. (CİHAN)

Kaynak: CHA