Tokat: Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Ayalan Tokat'ta

Tokat: Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Ayalan Tokat'ta

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Tokat Milletvekili Dr. Şükrü Ayalan, muhtarların emeklilikten sonra silah taşıması için çalışma içerisinde olduklarını söyledi.

Tokat: Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Ayalan Tokat'ta

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Tokat Milletvekili Dr. Şükrü Ayalan, muhtarların emeklilikten sonra silah taşıması için çalışma içerisinde olduklarını söyledi.

Tokat Muhtarlar Derneği'nde mahalle muhtarlarıyla biraraya gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Tokat Milletvekili Dr. Şükrü Ayalan, hükümet olarak yaptıkları çalışmalarla ilgili bilgi verdi. Muhtarlara yönelik iyileştirmelerin devam ettiğini kaydeden Ayalan, muhtarların emekli olduktan sonra silah taşıması için çalışma içerisinde olduklarını söyledi.

Ayalan, Türkiye'de bulunan 51 bin 800 muhtarın çalışma şartlarının iyileştirilmesi için çalışma yaptıklarını belirterek, "Muhtarlık gönüllülük esasına dayalı bir iş. Muhtarlarımızın maaşlarını artıracağız. Silahla ilgili de çalışma yapıyoruz. Nasıl şimdi harç taşımadan silahımızı taşıyoruz, emeklilikten sonra da böyle bir hakkı olsun muhtarlarımızın. Bunu inşallah bu yasama döneminde çıkarmayı düşünüyoruz" dedi.

Ayalan ayrıca, Tokat'a yapılması planlanan 600 yataklı Devlet Hastanesi'nin zemin etüdü konusunda çeşitli spekülasyonların çıktığını ifade ederek konuya açıklık getirdi. Bir süre önce bir televizyon kanalında yapmış olduğu açıklamaların farklı söylemlere yol açtığını belirten Ayalan, söylentileri Tokat'ı sevmeyenlerin dedikodusu olarak değerlendirdi.

Ayalan, "Tokat'a yeni modern bir devlet hastanesinin kazandırılması için çalışmalarımız devam ediyor. Ekim-Kasım aylarında bir itiraz eden olmazsa temelini atacağız. Sağlık Müdürlüğü'ne 7 milyon YTL para geldi. Bu para bloke edilmiş durumda, bundan kaygımız yok. Ama hastanenin zemin etüdü doğru çıkmadığı gibi çeşitli söylemler var. Hastanenin zemin etüdüyle ve elimizdeki tip projelerle ilgili olarak zeminin çok sağlam olması gerektiğini söylemem yanlış noktalara çekildi. Bu projeler, iki ilde yaptığımız biri 10, biri 14 katlı hastane projesi. O projeler, Tokat'ta ayrılan yerin zemin sağlam olmadığı için olmadı. Bu nedenle yeniden proje yapıldı. Mimar yeni proje çizeceği için aradan bir süre geçti. Parası çıktıktan sonra tam 4 aydır hastanenin projesi çiziliyor. Ayın 20'si itibariyle projeyi teslim alıyoruz. Hastane ihaleye çıkıyor. Bunu televizyonda anlattım, 'Zemin etüdü bozuk çıkmış' diye dedikodu çıkartıyorlar. Bu Tokat'ı sevmeyenlerin dedikodusu. Kesinlikle hastane yapılacak" diye konuştu.

Muhtarlar Derneği'ndeki toplantıda Tokat Belediye Başkanı Adnan Çiçek, AK Parti İl Başkanı Mustafa Boyraz, İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Elibol, Muhtarlar Deneği Başkanı Mustafa Gökrem ve muhtarlar hazır bulundu.

Kaynak: İHA