Afrin Şehidinin Haberi Tokat'taki Baba Ocağına Kor Gibi Düştü! 3 Gün Önce Memleketine Gitmiş

Afrin Şehidinin Haberi Tokat'taki Baba Ocağına Kor Gibi Düştü! 3 Gün Önce Memleketine Gitmiş

Afrin'de teröristlerin tuzakladığı el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit düşen 3 askerden birinin sözleşmeli Er Gökhan Güllü olduğu öğrenildi. Güllü, 3 gün önce memleketi Tokat'a gitmiş.

Suriye'nin Afrin kentinde arama tarama çalışması sırasında teröristlerin tuzakladığı el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit olan 3 askerden Piyade Sözleşmeli Er Gökhan Güllü'nün (25) acı haberi, Tokat'ın Turhal ilçesindeki baba ocağına kor gibi düştü.

AİLESİ VE YAKINLARI ACI HABERLER YIKILDI

Acı haber, Celal Mahallesi'nde oturan anne Naciye ve baba Şahin Güllü'ye İlçe Kaymakamı Ahmet Süheyl Üçer, Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Geniş ve askeri yetkililer tarafından verildi. Haberi alan aile fertleri ve yakınları büyük üzüntü yaşadı.

3 GÜN ÖNCE MEMLEKETİNE GİTMİŞ

Bekar olan şehit Güllü'nün ailenin iki çocuğundan küçüğü olduğu, izinli olarak geldiği memleketinden 3 gün önce tekrar Afrin'e gittiği öğrenildi.

VATANDAŞLAR ŞEHİDİN EVİNE AKIN ETTİ

Haberin duyulmasının ardından çok sayıda vatandaş başsağlığı için şehidin evine akın etti. Şehidin evine ve sokağa Türk bayrakları asıldı.

SOSYAL MEDYADAN 20 GÜN ÖNCE BUNU PAYLAŞMIŞ

Şehidin 20 gün önce sosyal medya hesabından 'Suriye Afrin'den Selamın Aleyküm' diyerek bir paylaşımda bulunduğu görüldü.