TOGG ne kadar, fiyatı açıklandı mı? Yerli otomobil fiyatı kaç TL, ne kadar? TOGG kaç TL olacak? TOGG ne kadar olacak? TOGG özellikleri nelerdir? - Haberler
Haberi Paylaş

TOGG ne kadar, fiyatı açıklandı mı? Yerli otomobil fiyatı kaç TL, ne kadar? TOGG kaç TL olacak? TOGG ne kadar olacak? TOGG özellikleri nelerdir?

Haberler.com - Haberler | Gündem
TOGG ne kadar, fiyatı açıklandı mı? Yerli otomobil fiyatı kaç TL, ne kadar? TOGG kaç TL olacak? TOGG ne kadar olacak? TOGG özellikleri nelerdir?

Sanayi Bakanı Varank, Türkiye'nin yerli otomobili TOGG'un merak edilen fiyatıyla ilgili çok önemli açıklamada bulundu. Bunun ardından vatandaşlar, TOGG fiyatı açıklandı mı? Yerli otomobil fiyatı ne kadar? TOGG kaç TL olacak? TOGG ne kadar olacak? TOGG özellikleri nelerdir? merak etti. İşte yerli otomobil TOGG fiyatı ile ilgili bilgiler...

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, TEKNOFEST'te yer alan yerli otomobil Togg standında dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Bakan Varank, sıkça sorulan "Yerli otomobilin fiyatı ne kadar olacak?" sorusuna da yanıt verdi. İşte detaylar...

Araçların, 2022 yılının sonunda seri üretim bandından indirdiğinde tüm Türkiye'nin gurur duyacağını kaydeden Varank fiyatı konusunda ise "Aracın fiyatı şu andan belli değil. Şunun sözünü veriyor arkadaşlar. Araç kendi sınıfında Türkiye'deki araçlarla yarışacak bir fiyattan piyasaya çıkacak "dedi.

Sanayi Bakanı Varank, Türkiye'nin yerli otomobili Togg'un merak edilen fiyatıyla ilgili çok önemli açıklamada bulundu. Bakan Varank, "Aracın fiyatı şu andan belli değil. Şunun sözünü veriyor arkadaşlar. Araç kendi sınıfında Türkiye'deki araçlarla yarışacak bir fiyattan piyasaya çıkacak" dedi.

TOGG ne kadar, fiyatı açıklandı mı? Yerli otomobil fiyatı kaç TL, ne kadar? TOGG kaç TL olacak? TOGG ne kadar olacak? TOGG özellikleri nelerdir?

Sabah'ın haberine göre; Bakan Varank, "Ben alanda geziyorum, Türkiye'nin otomobiline olan ilgi benden daha fazla. Kimse Bakan'a bakmıyor ama arabaya bakıyor. İnşallah orada da süreçler planladığımız şekilde devam edecek. Biz Türkiye'nin otomobili projesiyle dünyada değişen otomotiv endüstrisine Türkiye'nin bir cevabını vermiş oluyoruz" diye konuştu. Haberler.com son dakika haberler, gündem haberler ve tarafsız haberler için okumaya devam edin.

Varank, "Otomotiv endüstrisindeki değişimi biz daha erken görerek doğuştan elektrikli, otonom özellikleri olan ve fikri mülkiyet hakları yüzde 100 bize ait olan, bu sayede de çok farklı teknolojileri çok kolay bir şekilde entegre edebildiğimiz bir projeyi başlatmıştık. O projede planlandığı şekilde gidiyor. Bundan memnunuz" dedi. Haberler.com haberini okuyorsunuz. Haber kaldığı yerden devam ediyor.

TOGG' u milli bir proje olarak gördüklerini ve bunu siyasal bir tartışmaya dönüşmesini istemediklerini kaydeden Varank "Türkiye yılda 2 milyon otomobil ürüten bir ülke. Bu sene Türkiye'de 750 bin araç satılması öngörülüyor. 2 milyon araç üreten bir Türkiye'nin otomotiv endüstrisindeki dönüşümü yakalaması lazım. Bunu nasıl yapacak? Türkiye'nin otomobili ile yapacak. Biz geleceğin teknolojilerini bu otomobil projesi ile şu anda tasarlıyoruz, üretiyoruz, tedarikçilerimiz geleceğin otomobiline yönelik üretim yapma kabiliyetini kazanıyor" diye konuştu.

  • -Daha hızlı şarj edilebilir.
  • -500 kilometre menzili olacak
  • -Yüksek güvenlik seviyesi
  • -Gelişmiş batarya yönetim
  • -İnternete bağlanabilmek için farklı bir cihaza ihtiyaç duymayacak.
  • -"Holografik Asistan" teknolojisi için hazırlıklarını sürdürüyor.
  • -Sessiz, keyifli ve sıfır emisyonla temiz bir sürüş özellikler arasındadır.

Haberler.com - Gündem
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Haber: TOGG ne kadar, fiyatı açıklandı mı? Yerli otomobil fiyatı kaç TL, ne kadar? TOGG kaç TL olacak? TOGG ne kadar olacak? TOGG özellikleri nelerdir? - Haberler
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 17.10.2021 16:50:53. #1.13#