TOBB Yönetim Kurulu Başkanı Hisarcıklıoğlu Van'a Geliyor

TOBB Yönetim Kurulu Başkanı Hisarcıklıoğlu Van'a Geliyor

Van Ticaret ve Sanayi Odası (Vatso) Yönetim Kurulu Başkanı Zahir Kandaşoğlu, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'nun Bir Heyetle Vatso Hizmet Binasının Açılışına Katılmak Üzere Van'a Geleceğini Söyledi.

TOBB Yönetim Kurulu Başkanı Hisarcıklıoğlu Van'a Geliyor

Van Ticaret ve Sanayi Odası (VATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Zahir Kandaşoğlu, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'nun bir heyetle VATSO hizmet binasının açılışına katılmak üzere Van'a geleceğini söyledi.

Kandaşoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, VATSO'nun sahip olduğu olanakları büyük bir başarı ile değerlendirerek 2 yıl gibi kısa bir sürede tamamlayarak faaliyete geçirdiği hizmet binasını coşkulu bir açılışla imza atmayı hedeflediklerini söyledi. VATSO Meclis ve Yönetim Kurulu üyelerinin tarihi bir güne tanıklık etmenin haklı heyecanını şimdiden yaşamaya başladıklarını söyleyen Kandaşoğlu, 2004 yılında başladıkları hizmet binasının yapma macerasını tamamlayarak taçlandırmayı başardıklarını vurguladı.

Kandaşoğlu, "Binanın faaliyete geçtiği 4 ay gibi kısa bir sürede 56 bin insana hizmet verdik. Burada yüzlerce eğitim seminer, panel ve toplantılar düzenledik. Sadece Van değil, bölgemize de ciddi katkılar sunduk. Sağlıktan eğitime, sosyal hayattan ekonomiye birçok konuda halkımıza tüccarımıza ve sanayicimize eğitimler verdik. Danışmanlık hizmeti sunduk" ifadelerini kullandı.

Odanın kurulduğundan bu yana aradan geçen 45 yılda oluşan bilgi ve tecrübeyi ulusal ve uluslararası ölçme-değerlendirme kriterlerine göre yeniden ele aldıklarını da ifade eden Kandaşoğlu, bu süreçte kalite ve akredite belgeleri ile belgelendiklerini kaydetti. Hizmet binasının açılış coşkusunu yine üyeleriyle birlikte paylaşmak için 5 bin davetiyenin tüm işyerlerine tek tek dağıtımını gerçekleştirdiklerini anlatan Kandaşoğlu, "Ayrıca 2005 yılında yapamadığımız vergi rekortmenleri plaket törenini bu yılki

ile birleştirerek eksikliği açılış coşkusuyla gireceğiz" ifadelerini kaydetti.

Kandaşoğlu, açılışa TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ile birlikte TOBB Başkan Yardımcısı Faik Yavuz, Yönetim Kurulu Üyesi Fahrettin Akyıl, TOBB Ticaret ve Sanayi Odaları Konsey Başkanı Nafi Güral, TSE Başkanı Kenan Malatyalı'nın geleceğini kaydetti. Heyetin Van Valisi Özdemir Çakacak'ı makamında ziyaret ettikten sonra TOBB ve VATSO tarafından Yalım Erez Mahallesi'nde yaptırılan Şehit Mehmet İzdal İlköğretim Okulu'nun 16 derslikli ek binasını ziyaret edeceğini belirten Kandaşoğlu, heyetin düzenlenecek

vergi rekortmenleri ödül törenine de katıldıktan sonra geldikleri özel uçakla Ankara'ya döneceğini ifade etti.

(ŞA-MET-OK-Y)

Kaynak: İHA