TOBB Heyeti, Lobi Yapmak Üzere Paris'e Geldi

TOBB Heyeti, Lobi Yapmak Üzere Paris'e Geldi

Türk İş Dünyasını Temsilen, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarsıklıoğlu Başkanlığındaki Heyet, Sözde Ermeni Soykırımın İnkarının Suç Sayılmasını Öngören Yasa Teklifi Aleyhinde Lobi Yapmak Üzere Paris'e Geldi.

TOBB Heyeti, Lobi Yapmak Üzere Paris'e Geldi

Türk iş dünyasını temsilen, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarsıklıoğlu başkanlığındaki heyet, sözde Ermeni soykırımın inkarının suç sayılmasını öngören yasa teklifi aleyhinde lobi yapmak üzere Paris'e geldi.

TOBB heyeti, bu akşam, aralarında Paris Ticaret ve Sanayi Odası ve Avrupa Ticaret ve Sanayi Odaları Birliği (Eurochambres), Fransa Ticaret ve Sanayi Odaları Federasyonu, MEDEF International (Fransız Sanayiciler Birliği) ile Fransa'nın önde gelen iş adamlarıyla görüştü.

Fransız iş dünyasının temsilcileriyle yapılan görüşmelerde, ''yasa teklifinin iki ülke arasındaki ilişkilere vereceği zarara'' dikkat çekildi.

TOBB heyeti, teklifin geçmesinin ilişkilerde onarılmaz yaralara yol açacağı mesajını vererek, Fransız iş dünyasının hareket geçmesini talep etti.