TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu Karaman'da

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu Karaman'da

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarçıklıoğlu, Bazı Ziyaret ve Karaman Ticaret ve Sanayi Odası'nın (Ktso) Ödül Törenine Katılmak Üzere Karaman'a Geldi.

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu Karaman'da

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarçıklıoğlu, bazı ziyaret ve Karaman Ticaret ve Sanayi Odası'nın (KTSO) ödül törenine katılmak üzere Karaman'a geldi.

Hisarcıklıoğlu, ilk olarak Karaman Valisi Fatih Şahin'i makamında ziyaret ederek bir süre sohbet etti. Ziyaret sonunda Karaman Valisi Fatih Şahin ve TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu birbirlerine çeşitli hediyeler verdi. Hisarcıklıoğlu daha sonra Ticaret ve Sanayi Odası'na kayıtlı ve mesleğinde 40 yılı tamamlayanlar ile ilçelerde 2005-2006 yılında vergi rekortmeni olanlar için düzenlenen ödül törenine katıldı. Belediye Yunus Emre Toplantı Salonu'nda gerçekleşen ödül törenine Karaman Valisi Fatih Şahin,

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarçıklıoğlu, AK Parti Karaman Milletvekili Mevlüt Akgün, Belediye Başkanı Ali Kantürk, Karaman Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehdi Dinçer, diğer il ve ilçelerin Ticaret ve Sanayi Odaları Başkanları, sanayiciler ve işadamları ile ödül alacaklar katıldı. Burada konuşan Hisarcıklıoğlu, Türkiye'de büyüme sürecinin devamı için bazı eksik bırakılan yasal reformların yapılanması gerektiğini söyledi. Türkiye'de ileriye dönük sanayileşme ve büyümeden

umutlu olduklarını da belirten Hisarcıklıoğlu, sanayicilere seslenerek, yokluk içinde rekabetten ziyade varlık içinde birleşmenin kalkınma sürecinde olumlu olacağını ve bu durumda Türkiye ekonomisinin büyük 10 devletler arasında yerini alacağını belirtti. Biz devletten para istemiyoruz diyen Hisarcıklıoğlu, "Yeter ki devlet bize rakiplerimizle aynı sahada top oynayacağımız alanlar temin etsin" şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, meslekte 40. yılını tamamlayan ile ilçelerde vergi rekortmeni olanlara teşekkür belgesi ile plaket verdi. Programın sonunda Hisarcıklıoğlu salonda bulunanlarla birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

(MD-FM-SN-SN-Y)