TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu Afyonkarahisar'da

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu Afyonkarahisar'da

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Türkiye'yi Dünyanın Bir Numaralı Ekonomisi Haline Getirebilecek Güçte Olduklarını Belirterek, "Bizim Tek İsteğimiz Var. Ayağımızdaki Prangaları Çözün Arkadaş" Dedi.

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu Afyonkarahisar'da

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Türkiye'yi dünyanın bir numaralı ekonomisi haline getirebilecek güçte olduklarını belirterek, "Bizim tek isteğimiz var. Ayağımızdaki prangaları çözün arkadaş" dedi.

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) tarafından düzenlenen vergi rekortmenleri ödül törenine katılan TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, hem ekonomide, hem de siyasette dünyanın lideri olmak istediklerini belirtti. Tembellikle bir yere varılamayacağını, yatarak kimsenin lider olamayacağını ve çalışmadan hiçbir şeyin elde edilemeyeceğini ifade eden Hisarcıklıoğlu, Türkiye'de ortaklık kültürünün gelişmediğinden yakındı. Bunu mizahi bir dille anlatan Hisarcıklıoğlu, "Bizde yokluk varken iki kardeş

çok iyi anlaşır. İki kardeş ortak dükkan açar. Bir araba alırlar, işlerini geliştirirler. İki kardeş, evli olduğu için aynı binadan hak geçmesin diye iki daire alırlar. İş yine iyi. Epey bir para kazanmaya başlayınca, büyük kardeş küçüğe 'Sabahları dükkanı sen aç' demeye başlar. Bu böyle gidince 15. gün küçüğün hanımı 'Hiç mi ağabeyin dükkanı açmayacak, sen açacaksın?' dedi mi, bir bakarsın 3 ay sonra o dükkanın 8 metrelik cephesi 4 metreye inmiş. İkisi birbirini boğmaya çalışır" ifadelerini kullandı.

Türkiye'de müthiş bir değişimin olduğuna dikkat çeken Hisarcıklıoğlu, "25 yıl önce biz neredeydik? Bunu hiçbir zaman unutmayalım. 25 yıl önce dünyanın gelişmiş ilk 25 ekonomisi arasındaydık. Bugün 17. ekonomisi haline geldik. Bugün gururla söylüyorum ki, Avrupa'da satılan her iki televizyondan birisi Türk malı. Türk müteşebbisi yapıyor bunu. Avrupa'da satılan her üç beyaz eşyadan bir tanesi Türk malı. Bunu kim yaptı? Biz yaptık, bu salondakiler yaptı. Türkiye, dünyanın 17. büyük ekonomisi. Biz ilk 10'un

içine sokarız. İleride de dünyanın bir numaralı ekonomisi haline getiririz. 25 senelik başarı hikayemiz ortada. Tek isteğimiz var. Ayağımızdaki prangaları çözün arkadaş" diye konuştu.

Konuşmaların ardından, Afyonkarahisar'da yüksek düzeyde Gelir ve Kurumlar Vergisi ödeyen, ihracaat ve döviz girdisi sağlayan vergi mükellefleriyle, meslekte 25. ve 50. yıllarının tamamlayan üyelere ödül verildi. Ödül gecesine, Afyonkarahisar Valisi Haluk İmga, CHP Milletvekili Halil Ünlütepe, MHP Milletvekili Abdülkadir Akcan, Cumhuriyet Başsavcısı Abdülkadir Şahin, ATSO Başkanı Melih Yurter, çok sayıda işadamı ve davetli katıldı.

(ATA-OK-Y)