Tmyk'nın "Sınır Ötesi" Vurgusu Dünyada Yankı Buldu

Tmyk'nın "Sınır Ötesi" Vurgusu Dünyada Yankı Buldu

09.10.2007 19:11 | Son Güncelleme: 09.10.2007 19:11
Tmyk'nın

Bbc, "Türkiye Sınır Operasyon ile Tehdit Ediyor" Derken Amerika'nın Sesi "Alarma Geçen Devletin, Sınır Ötesi Operasyon Dahil, Her Türlü Önlemin Alınması İçin Son Hazırlıklarını Yaptığı"nı Söyledi.

-BBC, "Türkiye sınır operasyon ile tehdit ediyor" derken Amerika'nın Sesi "Alarma geçen devletin, sınır ötesi operasyon dahil, her türlü önlemin alınması için son hazırlıklarını yaptığı"nı söyledi.

LONDRA/WASHINGTON (ANKA) - Terörle Mücadele Yüksek Kurulu'ndan çıkan sınır ötesi harekat vurgusunun ardından BBC, "Türkiye sınır operasyon ile tehdit ediyor" derken, Amerika'nın Sesi "Alarma geçen devletin, sınır ötesi operasyon dahil, her türlü önlemin alınması için son hazırlıklarını yaptığı"nı söyledi.

-BBC: "TÜRKİYE IRAK SINIR OPERASYONU İLE TEHDİT EDİYOR"-

İngiliz yayın kurumu BBC, "Türkiye, sınır ötesi operasyon ile tehdit ediyor" başlıklı haberinde Başbakan Erdoğan'ın olası bir sınır ötesi operasyonu için izin verdiğini belirtti. BBC, Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi Sözcüsü Gordon Johndroe'nun da olası operasyon için spesifik bir destek vermediğine dikkat çekti.

-VOA: "ALARMDAKİ DEVLET HER TÜRLÜ ÖNLEM İÇİN HAZIRLIK YAPIYOR"-

Kaynak: ANKA

Manşet

Haberler

title