Tmyk'da Terör Olayları Değerlendirildi

Tmyk'da Terör Olayları Değerlendirildi

Terörle Mücadele Yüksek Kurulu'nun Toplantısında, Türkiye'de Son Dönemde Meydana Gelen Terör Olaylarına İlişkin Mevcut Durumun Değerlendirildiği Bildirildi.

Tmyk'da Terör Olayları Değerlendirildi

Terörle Mücadele Yüksek Kurulu'nun toplantısında, Türkiye'de son dönemde meydana gelen terör olaylarına ilişkin mevcut durumun değerlendirildiği bildirildi.

Başbakanlık Basın Merkezinden yapılan yazılı açıklamada, ''Terörle Mücadele Yüksek Kurulu''nun, Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül'ün başkanlığında bugün toplandığı hatırlatılarak, şöyle denildi:

''Toplantıda, son dönemde ülkemizde meydana gelen terör olaylarına ilişkin mevcut durum değerlendirilmiş, bu konuda alınan tedbirler gözden geçirilmiş, önümüzdeki dönemde terörle mücadelede atılacak adımlar ve alınması gereken önlemler üzerinde durulmuştur.

Toplantıda ayrıca, terörle mücadele konusunda devletin çeşitli birimleri tarafından yürütülmekte olan çalışmalar değerlendirilerek, bu alanda faaliyet gösteren kurumların birbirleriyle daha etkin bir koordinasyon ve işbirliği içerisinde olmalarını temin edecek tedbirler ele alınmıştır.''

Kaynak: AA