Tmok Yönetiminden Büyükşehir'e Ziyaret

Tmok Yönetiminden Büyükşehir'e Ziyaret

24.05.2016 12:43 | Son Güncelleme: 24.05.2016 12:43
Tmok Yönetiminden Büyükşehir'e Ziyaret

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) Fair Play Konseyi Başkanı Murat Faruk Özbay ile yönetim kurulu üyeleri, Bursa Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret etti.

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) Fair Play Konseyi Başkanı Murat Faruk Özbay ile yönetim kurulu üyeleri, Bursa Büyükşehir Belediyesi'ni ziyaret etti.

Heykel'deki tarihi başkanlık binasında gerçekleşen ziyarette TMOK üyelerini Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe adına Başkanvekili Abdülkadir Karlık ağırladı. Sıcak bir atmosferde gerçekleşen görüşmeye, Dünya Olimpiyat Şampiyonu Güreşçi Ahmet Ayık ile dünyanın en iyi atletlerinden İsmail Akça da katıldı.

TMOK Fair Play Konseyi Başkanı Murat Faruk Özbay, sahip olduğu değerler itibariyle Bursa'nın olimpiyatların tek başına düzenlenebileceği ender şehirlerden biri olduğunu kaydetti. Görüşmede kendi kurumuyla alakalı bilgileri de Başkanvekili Karlık'a aktaran Özbay, TMOK yönetiminin 1981 yılından bu yana 'fair play' olgusunun ülke genelinde yaygınlaştırılması için faaliyet gösterdiğini hatırlattı. Özbay, bu konudaki gerekli çalışmaları TMOK Fair Play Komisyonu aracılığıyla yürüttüklerini belirtti.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanvekili Abdülkadir Karlık ise, Osmanlılar döneminde kurulan TMOK yönetimini yine Osmanlı şehri Bursa'da ağırlamaktan memnuniyet duyduklarını ifade etti. Konuşmasında Bursa'da Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan spor yatırımlarına da işaret eden Başkanvekili Karlık, son 10 yılda yapılan spor tesisi sayısının 230'u aştığını belirtti. Sağlanan alt yapı sebebiyle şehirde olimpiyat oyunlarının rahatlıkla oynanabileceğini ifade eden Karlık, "Barış, kardeşlik ve dostluk cihetiyle ciddi, yaygın yatırımlar yapıyoruz. Nilüfer Çayı üzerinde uluslararası kano yarışlarının düzenlenebileceği alt yapıyı bile sağladık. Yüzme havuzlarından, tenis kortlarına, çeşitli spor dallarından organizasyon gereksinimlerine kadar her şeyimiz tam. Bursa'da olimpiyat oyunlarını gerçekleştirecek yatırımlarımız mevcut" dedi.

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) Fair Play Konseyi Başkanı Murat Faruk Özbay, ziyaretin anısına Başkanvekili Karlık'a bir teşekkür madalyası takdim etti. Ziyarete, Bursa Büyükşehir eski başkanlarından Erdem Saker de katıldı. - BURSA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title