Tmok Olimpiyat Meşalesi Ödülleri Sahiplerine Verildi

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi'nin (Tmok) '2007 Yılının Başarılıları Olimpiyat Meşalesi Ödülleri', İstanbul Olimpiyatevi'nde Düzenlenen Törenle Sahiplerine Verildi.

Tmok Olimpiyat Meşalesi Ödülleri Sahiplerine Verildi

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi'nin (TMOK) ''2007 Yılının Başarılıları Olimpiyat Meşalesi Ödülleri'', İstanbul Olimpiyatevi'nde düzenlenen törenle sahiplerine verildi.

Olimpiyatevi'ndeki ödül törenine Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu da katılırken, törende açılış konuşmasını yapan TMOK Başkanı Togay Bayatlı, geçen günlerde vefat eden Dünya ve Olimpiyat Şampiyonu eski milli güreşçi Gazanfer Bilge'ye, IOC'nin Spor ve Toplum Ödülü'nün verildiğini belirterek, ''Kendisini hastanede ziyaret ettim ve ödülünü verdim.'' dedi.

Bu arada törenden erken ayrılmak zorunda kalan bakan Başesgioğlu, Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) Olimpizm ve Spor Ödülü'nü, Türk Spor Vakfı Başkanı Jerfi Fıratlı'ya verdi.

Ödül töreni için İstanbul'a gelen Avrupa Fair Play Birliği (EFPM) Jüri Başkanı Sloven Miroslav Cerar, EFPM Fair Play Şeref Diploması Ödülü'ne layık görülen Türk Spor Vakfı Olimpiyat ve Spor Kütüphanesi'nin ödülünü, Kütüphane Bilgi Birikim Merkezi Yöneticisi Güner Canbay'a, Togay Bayatlı ile birlikte verdi.

Jimnastikte 2 olimpiyat altın madalyası sahibi olan Cerar, kütüphaneye ' 'Slovenya'nın Olimpizmi'' kitabını armağan etti.

-ÖDÜL KAZANANLAR-

Öte yandan kategorilerine göre TMOK 2007 Yılın Başarılıları Olimpiyat Meşalesi Ödülleri'ni kazanan isimler şöyle:

Sporcu Ödülleri:

Bayanlar: 1-Yıldız Bayan Voleybol Milli Takımı, 2-Elvan Abeylegesse (atletizm), 3-Tuğba Karademir (buz pateni)

Erkekler: 1-Ramazan Şahin (güreş), Bahri Tanrıkulu (tekvando), 3-Halil Akkaş (atletizm)

Antrenör Ödülleri:

1-Mehmet Bedestenlioğlu (voleybol), 2-Bülent Uygun (futbol), 3-Ali Şahin (tekvando)

Hakem Ödülleri:

1-Ümit Sokullu (voleybol), 2-Ender Büyükerşen (güreş), 3-Soner Sivri (tenis)

Yönetici Ödülleri:

1-Özkan Kılıç (Bandırma Banvitspor Kulübü Başkanı-Basketbol), 2-Lucien Arkas (Arkasspor Kulübü-Voleybol), 3-Nasuf Dinçer (Fethiye Kürek Şubesi Yöneticisi)

Özel Ödül: Gündüz Tekin Onay

Jüri Özel Ödülü:

Sultan Hancıoğlu (Yelken hakemi), Ahmet Tulga (Sutopu hakemi), Pınar Ünlü ve Mehtap Şimşek (Hentbol hakemleri)

Törende ayrıca, TMOK'ta 25 yılını dolduran üyeler Metin Çakmak ve Kemal Gökçay'a gümüş rozetleri takıldı.