'Ben Sinema Artisti Olmak İstiyorum'un Provaları Başladı…

'Ben Sinema Artisti Olmak İstiyorum'un Provaları Başladı…

İBB Şehir Tiyatroları, Ben Sinema Artisti Olmak İstiyorum Adlı Yeni Oyunun Provalarına Başladı.

22.11.2010 22:48 | Son Güncelleme: 23.11.2010 12:10
'Ben Sinema Artisti Olmak İstiyorum'un Provaları Başladı…

İBB Şehir Tiyatroları, Ben Sinema Artisti Olmak İstiyorum adlı yeni oyunun provalarına başladı. Neil Simon'un yazdığı S. Bora Seçkin'in yönettiği oyun, Aralık ayında seyirciyle buluşacak.

Ben Sinema Artisti Olmak İstiyorum'da; Libby Tucker, on altı yıldır görmediği babasının yanına geldiğinde nasıl karşılanacağını bilmiyordur. Hollywood'da senaryo yazarı olan babası Herbert Tucker, onun sinema artisti olma hayallerine yardım edecek midir? Bu karşılaşmayla başlayan geçmişin sorgulanmasına, babasının kız arkadaşı Steffy ile arasındaki sorunlar da eklenince gerilim artar.

Genç bir kızın hayalleriyle, hayattan düş kırıklıklarından yorulmuş bir adamın birbirlerini nasıl etkilediğine ve birbirlerine nasıl ihtiyaç duyduklarına tanık olacaksınız. Bu baba kız hikâyesinde içten içe sessiz sinemadan başlayarak sinemanın gelişimi, sorunları, insandaki yansımaları da işlenmekte...

Çevirisini Bilge Koloğlu'nun, dramaturgluğunu Hatice Yurtduru'nun, sahne tasarımını Ayhan Doğan'ın, kostüm tasarımını Nihal Kaplangı'nın, ışık tasarımını F. Kemal Yiğitcan'ın, efekt tasarımını Ersin Aşar'ın yaptığı oyunda; Ezgim Kılınç, Derya Çetinel, Erhan Yazıcıoğlu rol alıyor.

Kaynak: Bültenler

Abone Ol
Google'da Takip Et
Paylaş
Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!
title