Tisk'ten Siyasal Partilere Teröre Karşı Birlik Çağrısı

Tisk'ten Siyasal Partilere Teröre Karşı Birlik Çağrısı

Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (Tisk), Ulus'taki Patlamanın Ardından, Seçim Dönemi de Olsa Tüm Siyasal Partilerin Teröre Karşı Ortak Hareket Etmek İçin Devlet Politikası Oluşturması Gerektiği Çağrısında Bulundu.

Tisk'ten Siyasal Partilere Teröre Karşı Birlik Çağrısı

Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK), Ulus'taki patlamanın ardından, seçim dönemi de olsa tüm siyasal partilerin teröre karşı ortak hareket etmek için devlet politikası oluşturması gerektiği çağrısında bulundu.

TİSK'ten yapılan yazılı açıklamada, Türkiye'nin demokratik yapısına ve istikrarına, Türk insanının dayanışma güdüsüne ve sağduyusuna yönelik bu tarz saldırıların ülkenin birlik ve beraberliğini bozamayacağını ifade edildi. Açıklamada, şöyle denildi:

"Türkiye'nin seçim sürecine girdiği bu dönemde, bütün siyasi partilerimizin, tüm sivil toplum kuruluşlarımızın, bütün çıkarlarını, beklentilerini ve seçim taktikleri ile bireysel ya da partisel görüşlerini, bir yana bırakarak, ısrarla ve cesaretle, terör üzerine bir devlet politikası dahilinde gitmesinin önemi açıktır.

Türkiye'nin iki temel sorunu olan güvenlik ve işsizlik konularına yönelik ortak girişim ve politikaların oluşturulmasının vazgeçilmezliği daha belirgin hale gelmiştir. Öncelikle terörün arkasında kimlerin olduğu net bir şekilde ortaya konulmalıdır. Gün gerçekleri görme ve gerekli tedbirleri alma ve harekete geçme günüdür."(ANKA)

Kaynak: ANKA