Tırnak Diplerine Bakarak Hastalığını Öğren...!!

Tırnak Diplerine Bakarak Hastalığını Öğren...!!

??Tırnak Dipleri Geniş isetırnak diplerinin geniş olması, yüksek tansiyon ve fazla çalışan bir kalbin göstergesidir.

??Tırnak Dipleri Geniş ise

tırnak diplerinin geniş olması, yüksek tansiyon ve fazla çalışan bir kalbin göstergesidir. Genellikle temelinde stres yatar.

Dar ise

Tırnak diplerinin dar olması, düşük enerji, düşük tansiyon ve ağır ilerleyen kan dolaşımının göstergesidir. Bağışıklığınızın zayıf olduğuna da işaret ediyor olabilir.

Fil dişi veya beyaz ise

Tırnak dipleri rengi fil dişi veya beyaz ise normal ve sağlıklı.

Gri ise

Tırnak dipleri beyaz yerine gri ise bu da enerjinizin düşük olduğuna işaret ediyor olabilir. Normalden daha yorgun hissediyor, sindirim problemleri yaşıyor olabilirsiniz. Pembe ise

Tırnak dipleri, neredeyse tırnağın geri kalanıyla aynı renkte ise kendinizi fazla zorluyor ve vücudunuza fazla fiziksel gerilim uyguluyor olabilirsiniz. Akciğer hastalıklarına da işaret ediyor olabilir.

Mor ise

Tırnak dipleri mor ise, kan dolaşımınız yeterince iyi olmayabilir. Organlarınıza ve dokularınıza yeterince oksijen gitmiyor olabilir. Aynı zamanda baş dönmesi veya baş ağrısı yaşıyorsanız sorun büyük ihtimalle kan dolaşımınızla alakalı

Siyah ise

Siyah veya koyu renkteki tırnak dipleri, metal ve ilaç zehirlenmesinin belirtisi olabilir. Tırnak dipleriniz koyu renge döndüyse acilen tıbbi yardım alın.

Görünmüyor ise

Tırnak diplerinin görünür olmaması da dar olması gibi düşük enerji ve zayıf bağışıklık sistemi belirtisi. Tırnak dipleri görünmüyorsa hastalıklara ve soğuğa karşı daha dayanıksız olabilirsiniz. Aynı zamanda vücudun vitamin ve besin emiliminde sorun yaşadığına da işaret ediyor olabilir.

Sadece bir tırnakta farklılık var ise

Çin tıbbına göre her parmak farklı organları temsil ediyor. Sadece bir tırnağınızın diplerinde değişiklik olduğunu gözlemlerseniz, onunla alakalı organda sorun olabilir.

Baş parmak: Akciğer ve dalak

İşaret parmağı: Sindirim sistemi

Orta parmak: Kalp zarı ve beyin

Yüzük parmağı: Üreme sistemi

Serçe parmak: Kalp ve böbrek te sorun olabilir anlamına gelmektedir.