Tıp Fakültesini Kazanan Öğrencilerin 'Beyaz Önlük' Heyecanı - Haberler
Haberi Paylaş

Tıp Fakültesini Kazanan Öğrencilerin "Beyaz Önlük" Heyecanı

AA - Haberler | Güncel
Tıp Fakültesini Kazanan Öğrencilerin

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Tıp Fakültesi'ni kazanan 290 öğrenci, düzenlenen törenle beyaz önlük giydi.

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Tıp Fakültesi'ni kazanan 290 öğrenci, düzenlenen törenle beyaz önlük giydi.

ÇÜ'den yapılan açıklamaya göre, geleneksel olarak düzenlenen "Beyaz Önlük Giyme" töreni Hipokrat Konferans Salonu'nda yapıldı. Törende, saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şeref Erdoğan, 43 yıllık kurumsal yapısını tamamlamış üniversiteyi tercih eden öğrencilere ve velilere teşekkür etti.

ÇÜ Tıp Fakültesi'nin akredite olmuş sayılı fakültelerden biri olduğunu belirten Erdoğan, "Öğrencilere her türlü imkanı vermek için üniversite yönetimi olarak seferber olduk. Türkiye'nin en iyi akademik kadrosu tarafından eğitilecek olmanın farkını göreceksiniz." ifadelerini kullandı.

Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Recep Tuncel, öğrencilere önlerinde 6 yıllık bir eğitim süresi olduğunu hatırlatarak, öğrencilerden çalışmalarını, sevgi dolu olmalarını, kendilerini, mesleklerini, ülkeyi, arkadaşlarını, hayvanları, insanları ve evreni sevmelerini istedi.

Konuşmaların ardından Tıp Fakültesi'ne yeni başlayan öğrencilere törenle beyaz önlükleri giydirildi. Beyaz önlüklerini giyerek mesleğe ilk adımlarını atan doktor adayları, 'Beyaz Önlük Andı'nı okudu.

Tören, Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Turan Çetin'in ilk dersi vermesiyle sona erdi.

Törene akademisyenler, öğrenciler ve öğrenci yakınları katıldı.

AA - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım