Tıp Fakültesi Önlük Giydirme Töreni Yapıldı

Tıp Fakültesi Önlük Giydirme Töreni Yapıldı

Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi 2012-2013 eğitim-öğretim yılı 1.dönem öğrencileri için 'Geleneksel Önlük Giydirme Töreni' düzenlendi.

Tıp Fakültesi Önlük Giydirme Töreni Yapıldı

Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi 2012-2013 eğitim-öğretim yılı 1. dönem öğrencileri için 'Geleneksel Önlük Giydirme Töreni' düzenlendi.

Sabancı Kültür Sitesi'nde yapılan törene İl Sağlık Müdürü Ahmet Öksüzkaya, ERÜ Rektör Yardımcısı Murat Doğan, Tıp Fakültesi Hastaneleri Başhekimi Prof. Dr. Muhammet Güven ve çok sayıda öğretim görevlisi katıldı.

Törenin açılış konuşmasını yapan Tıp Fakültesi Hastaneleri Başhekimi Prof. Dr. Muhammet Güven, "Bugün sembolik olan bu önlük giyindirme töreniyle ilgilide öğrencilerimiz sadece öğrencilik kurallarına ve ahlakına bağlı olacaklarını değil aynı zamanda da hekimlik kural ve ahlakına da bağlı olmaları gerektiğini anlayacaklardır. Bundan sonra bunlar öğrenciler olarak değil, doktor bey doktor hanım olarak çağrılacaklar. Bu açıdan sembolik de olsa çok önemli bir gün. Çocuklarımızı bu mutlu gününden dolayı tebrik ediyorum." diye konuştu.

Konuşmaların ardından öğrencilere önlükleri giydirildi.

(SK)

12.10.2012 16: 59: 45

TSI

NNNN - KAYSERİ