Tinerci Genç, Bağımlılıktan Kurtulmak İstiyor

Tinerci Genç, Bağımlılıktan Kurtulmak İstiyor

Karabük'te 8 Yıldır 'Bali' Çeken Taner Eren (30) Tiner Bağımlılığından Kurtulmak İstediğini Söyledi.

Tinerci Genç, Bağımlılıktan Kurtulmak İstiyor

Karabük'te 8 yıldır ''bali'' çeken Taner Eren (30) tiner bağımlılığından kurtulmak istediğini söyledi.

Baliyle sokaklarda tanıştığı söyleyen Taner Eren, İstanbul'da Bakırköy Hastanesi'nde tedavi gördüğünü belirterek, meraktan başladığı baliyi 8 yıldır kullandığını kaydetti. Eren, 1999 yılında girdiği cezaevinde yaşadıklarını günlük notlar halinde kaleme aldığını belirtti.

Yaşadığı kötü anıların gençlere ders olmasını isteyen Eren, "Madde bağımlısı olduğum için Karabük Devlet Hastanesi'nden İstanbul Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'ne sevk edildim. Hastanede yataklı tedavi görmek istediğimi söylediğim psikiyatri doktoru beni yatırmak istemedi. Ben de kendisine 'Hastanede yatmak için seni öldürmem mi gerekiyor?' deyince beni akıl hastalarının kaldığı bölüme yatırdılar" dedi.

Sokakta yürürken deli olarak algılandığını ifade eden Eren, kendisinin deli olmadığını belirtti. Kendi yazdığı, "Ben bir garip deliyim. Varsın deli desinler, önemli değil. Ben beni biliyorum, ben beni. Kıt akılla çıktım yola. Ara sıra verdim mola. Kandırmışlar beni zamanla. Adım Taner, cebim bazen dolu, bazen boş. Dünyada benden daha aç yok. Olsa bile Afrika ülkeleri Somali ve Kongo'da. Oralardaki açlık hepimizin açlığı. Sen seni biliyorsan sen seni. Oradakilere yardımcı ol. Deli ol, akıllı ol ama önce

insan ol. Beni de insan et. Beni çözecek insanlar, açlık sorununu çözsünler" şiirini okuyan Eren, toplumdan dışlanmak istemediğini ve toplumun kendisini kabullenmesi gerektiğini belirterek, baliden kurtulmak istediğini söyledi.

(YE-İÇ-CMH-ÖK-Y)

Kaynak: İHA