Times Haberleri

Times haber, Times son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Times - 29.6.2020
ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Pelosi'den istihbarat kuruluşlarına çağrı Açıklaması
New York Times'ın iddiası New York Times gazetesi, ABD'li istihbarat yetkilileri ve bulgularına dayandırdığı haberinde, Avrupa'da suikast girişimleriyle de bağlantısı olan Rus istihbarat biriminin, Taliban militanlarına Afganistan'daki Amerikan askerini öldürmeleri için para teklif ettiğini iddia etmişti.
Times - 29.6.2020
Myanmar'da ordunun "etnik silahlı gruplara karşı operasyon" uyarısıyla köylüler evlerini terk etti
Myanmar Times gazetesi, ordunun, 23 Haziran'da Koetenkauk köyünde Arakan Ordusu örgütü tarafından kurulan pusuda 3 sınır polisi ile bir sivil şoförün ölmesinin ardından harekete geçtiği bilgisini paylaştı.
Times - 29.6.2020
Çin'de klinik testleri süren Kovid-19 aşısı orduda kullanılmaya başlandı
Global Times gazetesinin haberine göre, CanSino Biologics, ÇHKO bünyesindeki tıbbi araştırma enstitüsü tarafından ortak geliştirdikleri Kovid-19 aşısının, askeriyede kullanılması konusunda ülkedeki en yüksek askeri liderlik mekanizması olan Çin Merkezi Askeri Komisyonundan (CMC) birkaç gün önce onay alındığını açıkladı.
Times - 29.6.2020
Son dakika haberi | Rusya'nın Taliban'a ABD askerlerini öldürmesi için para teklif ettiği iddiaları
Kabulov, Rus RİA haber ajansına yaptığı açıklamada, New York Times ve Washington Post gazetelerinin Rus istihbarat biriminin Taliban militanlarına Afganistan'daki ABD askerlerini öldürmeleri için para teklif ettiği yönündeki iddialarını değerlendirdi.
Times - 29.6.2020
Çin'in Uygurlara zorla doğum kontrol yöntemleri uyguladığı iddia ediliyor
Çin hükümet raporu basına sızmıştı New York Times gazetesinin Kasım 2019'da basına sızdırılan Çin yönetimine ait 403 sayfalık resmi belgeye dayandırdığı haberinde, Sincan Uygur Özerk Bölgesi'ndeki güvenlik birimlerine, nasıl hareket etmeleri gerektiğine dair verilen detaylı talimatlar dikkati çekmişti.
Times - 29.6.2020
"Rusya'nın Taliban'a para teklifi bazı Amerikan askerlerinin ölümüne yol açtı" iddiası
New York Times'ın iddiası New York Times gazetesi, ABD'li istihbarat yetkilileri ve bulgularına dayandırdığı haberinde, Avrupa'da suikast girişimleriyle de bağlantısı olan Rus istihbarat biriminin, Taliban militanlarına Afganistan'daki Amerikan askerini öldürmeleri için para teklif ettiğini iddia etmişti.
Times - 28.6.2020
Trump'tan 'Rusya Taliban'a ABD askerlerini öldürdüğü için ödül verdi' iddialarına yanıt
ABD Başkanı Donald Trump, ABD merkezli New York Times gazetesinin haberinde yer verdiği "Rusya'nın Taliban'a, Afganistan'da ABD askerlerini öldürmesi için ödül verdiği" iddialarını yanıtladı.
Times - 28.6.2020
Son dakika haberi | Beyaz Saray: "Rusya'nın Taliban'a para teklif ettiğine yönelik istihbarattan Trump'ın haberi yoktu"
ABD'de New York Times'ın ortaya attığı Rusya'nın Afganistan'daki Amerikan askerleri ve koalisyon güçlerini öldürmeleri için Taliban militanlarına para teklif ettiği iddialarıyla ilgili Beyaz Saray'dan bir açıklama yapıldı.
Times - 28.6.2020
Beyaz Saray'dan New York Times'ın iddiasına ilişkin açıklama Açıklaması
Beyaz Saray, Rusya'nın Taliban bağlantılı militanlara Afganistan'daki Amerikan askerleri ve koalisyon güçlerini öldürmeleri için gizlice para teklif ettiği istihbaratı olduğu iddialarına ilişkin, Başkan Donald Trump'a bu konuda bir bilgilendirme yapılmadığını açıkladı.
Times - 27.6.2020
Yeni Delhi'de çekirge sürüsü alarmı
Times of India gazetesindeki habere göre, başkent ve çevresindeki bölgeleri içerisine alan Delhi Ulusal Başkent Bölgesi sınırları içerisindeki Gurugram'da çekirge sürüleri görüldü.
Times - 27.6.2020
NYT: Rusya Taliban'a ABD askerlerini öldürdüğü için ödül verdi
ABD merkezli New York Times gazetesi, Rusya'nın Taliban'a, Afganistan'da ABD askerlerini öldürmesi için ödül verdiğini iddia etti.
Times - 26.6.2020
ABD'de Kovid-19 vaka ve ölü sayısında yeniden artış endişelendiriyor
New York Times, Arizona, Florida, Teksas gibi salgının artış gösterdiği eyaletlerde Kovid-19 testi pozitif çıkanların önemli bir çoğunluğunun yaş ortalamasının 20 ila 40 olduğunu yazdı.
Times - 26.6.2020
Rus siber korsanlar evden çalışan Amerikalıları hedef alıyor
New York Times'ın haberine göre, aralık ayında ABD Adalet Bakanlığınca hakkında dava açılan bir Rus fidye yazılım grubu 'intikam" için evden çalışan Amerikalıları hedef aldı.
Times - 26.6.2020
ERÜ, THE Genç Üniversiteler Dünya Sıralaması'nda ilk 300 üniversite arasına girdi
Erciyes Üniversitesinin (ERÜ), üniversite derecelendirme organizasyonu Times Higher Education (THE) 2020 Genç Üniversiteler Dünya Sıralaması'nda ilk 300 üniversite arasına girdiği bildirildi.
Times - 25.6.2020
Son dakika haberleri | GTÜ dünyanın "En İyi Genç Üniversiteleri" arasında gösterildi
Gelen son dakika haberlerine göre Gebze Teknik Üniversitesinin (GTÜ), Times Higher Education'un (THE) açıkladığı 2020 yılının "En İyi Genç Üniversiteleri" arasında yer aldığı bildirildi.
Times - 25.6.2020
Zambiya Sağlık Bakanı yolsuzluktan gözaltına alındı
Lusaka Times'ın haberine göre, Chilufya, Yolsuzlukla Mücadele Ofisi (ACC) tarafından yürütülen soruşturma kapsamında haksız kazanç sonucu edinilen gelirle 4 mülk sahibi olmakla suçlandı.
Times - 24.6.2020
KBÜ, dünyanın en iyi genç üniversiteleri arasında
Karabük Üniversitesinin (KBÜ), Times Higher Education (THE) tarafından açıklanan genç üniversiteler dünya sıralamasında 251-300 bandında yer aldığı bildirildi.
Times - 24.6.2020
Çin-Hindistan sınır kavgası ve ABD'nin Hint-Pasifik Stratejisi
Çin'in bölgesel nüfuzu artıyor Çin'de yayın yapan Global Times gazetesi Çin tarafının kayıplarının olduğunu açıklarken sayı konusunda bir detay vermedi.
Times - 24.6.2020
Son 24 saatte Singapur'da 191, Bangladeş'te 3 bin 462 yeni Kovid-19 vakası görüldü
Straits Times'ın haberine göre, Singapur Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamada, ülkede son 24 saatte 191 yeni Kovid-19 vakası görülürken, toplam vaka sayısının 42 bin 623'e yükseldiği belirtildi.
Times - 23.6.2020
Son dakika haber | Çin'den 4 Çinli medya kuruluşunu daha "yabancı misyon" olarak tanımlayan ABD'ye tepki
ABD Dışişleri Bakanlığı, Çin Halk Cumhuriyeti'ne bağlı Çin Merkezi Televizyonu, haber ajansı China News Service, People's Daily ve Global Times'ı Çin hükümetinin parçası olarak kabul edip bu kuruluşlara "yabancı misyon koşullarının" uygulanacağını duyurmuştu.
Times - 23.6.2020
Singapur'da erken genel seçim 10 Temmuz'da yapılacak
Strait Times'ın haberinde, Yakub'un parlamentoyu feshetmesinin ardından erken genel seçimin 10 Temmuz'da yapılacağı, adayların gelecek salı açıklanacağı belirtildi.
Times - 23.6.2020
Son 24 saatte Singapur'da 119, Bangladeş'te 3 bin 412 yeni Kovid-19 vakası görüldü
Straits Times'ın haberine göre, Singapur Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamada, ülkede son bir günde 119 yeni Kovid-19 vakası görülürken, toplam vaka sayısı 42 bin 432'ye yükseldi.
Times - 23.6.2020
AA, salgının "sessizliğine" tanıklık ettiği fotoğrafları "Karantina" albümünde topladı
Fotoğrafları anlatan metinde, dünyada Kovid-19 virüsünün en fazla etkilediği ülkelerin başında ABD'nin geldiğine işaret edilerek, salgının en çok yayıldığı şehirlerden New York'ta her yıl milyonlarca yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği Times Meydanı, Central Park, Brooklyn Bridge, The Metropolitan Museum of Art gibi mekanlar ve müzelerde büyük bir sessizliğin hakim olduğu, Central Park'ta sahra hastanesi kurulduğu, yılın her mevsimi yaşamın hareketli olduğu şehir ve eyaletlerde de virüsün yayılması nedeniyle insanların evlerine kapandığı anlatıldı.
Times - 23.6.2020
Kovid-19'dan son 24 saatte Brezilya'da 654, Meksika'da 759, Hindistan'da 312 kişi öldü
Hindustan Times'ın haberine göre, Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamada, ülkede toplam vaka sayısının 440 bin 215'e yükseldiği belirtildi.
Times - 22.6.2020
ABD'den 4 Çinli medya kuruluşuna daha "yabancı misyon" tanımlaması
ABD Dışişleri Bakanlığı, aralarında Çin Merkezi Televizyonu (CCTV) ve Global Times'ın da yer aldığı 4 medya kuruluşunu daha Çin hükümetinin parçası olarak kabul edip bu kuruluşlara "yabancı misyon koşullarının" uygulanacağını duyurdu.
Times - 22.6.2020
Son dakika haber... Son 24 saatte Singapur'da 218, Bangladeş'te 3 bin 480 yeni Kovid-19 vakası görüldü
Straits Times'ın haberine göre, Singapur Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamada, ülkede son bir günde 218 yeni Kovid-19 vakası görülürken, toplam vaka sayısı 42 bin 313'e yükseldi.
Times - 22.6.2020
Rooney'den "Liverpool ligi domine edebilir" iddiası
Kariyerini Derby County'de sürdüren 34 yaşındaki Rooney'nin İngiliz The Times gazetesinde yer alan yazısında, "Jurgen Klopp, hiçbir takımın Manchester United gibi ligi domine edemeyeceğini söylüyor ama yanılıyor.
Times - 21.6.2020
Son 24 saatte Singapur'da 262, Bangladeş'te 3 bin 531 yeni Kovid-19 vakası görüldü
Straits Times'ın haberine göre, Singapur Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamada, ülkede son bir günde 262 yeni Kovid-19 vakası görülürken, toplam vaka sayısı 42 bin 95'e yükseldi.
Times - 20.6.2020
Son 24 saatte Singapur'da 218, Bangladeş'te 3 bin 240, Tayland'da 1, Malezya'da 21 yeni Kovid-19...
Straits Times'ın haberine göre, Singapur Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamada, ülkede son 24 saatte görülen 218 yeni vaka ile Kovid-19 vaka sayısının 41 bin 833'e yükseldiği belirtildi.
Times - 19.6.2020
Brezilya'nın Çin'den sipariş ettiği solunum cihazlarının teslim edilmemesi gerilime neden oldu
Çin basınından Global Times gazetesine konuşan isminin açıklanmasını istemeyen Çinli yetkililer, Brezilya hükümetinin Çin'den nisan ayı başında siparişini verdiği 600 solunum cihazının nakliyesiyle ilgil imzalanan kontratta yükümlüklerini yerine getirdiğini savundu.
Haberler.com Ios Uygulaması Haberler.com Android Uygulaması Haberler.com Huawei Uygulaması
Şu an buradasınız: Times Haberleri | Times Haber - Haberler - Sayfa 6 - Times haberleri, son dakika times haber ve gelişmeleri burada. ABD'deki George Floyd protestoları ülke tarihindeki en geniş katılımlı eylem.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 21.9.2020 13:13:41. #1.15#
title