Times Haberleri

Times haber, Times son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Times - 27.7.2020
Hindistan'ın Assam ve Bihar eyaletlerinde sel ve heyelanlarda ölenlerin sayısı 135'e yükseldi
Bihar'da 7 kişi öldü Times of India gazetesindeki habere göre, Bihar'da şiddetli muson yağışlarının yol açtığı sellerden 1 milyonun üzerinde kişi etkilenirken, şimdiye kadar 7 kişi hayatını kaybetti.
Times - 25.7.2020
Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi'ndeki ilk cuma namazı Japon basınında yankı buldu
Nihon Keizai Shimbun, Jiji Tsuushinsha, Okinawa Times, Nikkan Sports gazeteleri internet sitelerinde açılışa yer verirken, kamu yayıncısı NHK, Kyodo haber ajansı, Nippon News Network (NNN), Tokyo Broadcasting System (TBS) kanallarında açılışa dair fotoğraf ve görüntüler servis edildi.
Times - 24.7.2020
Malta ve Fransa dışişleri bakanları görüştü
Times of Malta gazetesinin haberine göre, iki bakan, Akdeniz'deki düzensiz göç ve Libya krizi başta olmak üzere pek çok konuyu ele aldı.
Times - 24.7.2020
Ayasofya-i Kebir Camii'ndeki cuma namazı Amerikan basınında yankı buldu
New York Times gazetesi, haberinde "Erdoğan saygıyla anılan amacı gerçekleştirerek Ayasofya'yı ibadete açtı" başlığını kullandı.
Times - 24.7.2020
Malezya'dan Ayasofya-i Kebir Camii'ndeki cuma namazına yoğun ilgi
New Straits Times gazetesi ise "Camiye dönüştürülmesinin ardından Ayasofya'da ilk namaz" başlıklı haberinde, camide 86 yıl sonra ilk cuma namazının kılınmasını tarihi bir an olarak niteledi.
Times - 24.7.2020
Nepal'deki sel ve heyelanlarda ölenlerin sayısı 132'ye yükseldi
Hindustan Times gazetesindeki habere göre, Nepal Afet Riskini Azaltma ve Yönetim Merkezince (NDRRMA) yapılan açıklamada, son 40 günde şiddetli yağışların yol açtığı sel ve heyelanlar nedeniyle 128 kişinin yaralandığı, 53 kişinin kayıp olduğu ve yaklaşık 1000 ailenin etkilendiği belirtildi.
Times - 23.7.2020
Nijerya'da 3 ayda 2 bin 700'den fazla kişi silahlı saldırılarda hayatını kaybetti
Batı Afrika ülkesi Nijerya'da 3 ayda 2 bin 700'den fazla kişi, silahlı çeteler, Boko Haram terör örgütü ve şiddet olayları nedeniyle öldü. Premium Times haber sitesinde yer alan "Medyadan Nijerya ölüm haberleri" başlıklı raporda, başkent Abuja ve 33 eyalette nisan-mayıs-haziran aylarında yaşanan etnik çatışmalar, Boko Haram ve silahlı çetelerin saldırılarında 2 bin 732 kişinin yaşamını yitirdiği belirtildi.
Times - 22.7.2020
Son dakika haberleri | Etiyopya kargo uçağı Çin'deki havalimanında alev aldı
Global Times gazetesine göre, Boeing-777 tipi kargo uçağında yangın yerel saatle 17.
Times - 22.7.2020
Cammu Keşmir'de sokağa çıkma yasağı
Hindustan Times gazetesindeki habere göre, Cammu Keşmir yönetimi vakaların görece daha fazla görüldüğü "kırmızı bölge" olarak belirlenen Bandipora dışındaki Keşmir'e bağlı yerlerde 27 Temmuz'a kadar sokağa çıkma yasağı uygulanacağını bildirdi.
Times - 22.7.2020
ABD, Çin'den Houston'daki konsolosluğunu boşaltmasını istedi
Çin medyasından Global Times'ın haberine göre ABD, Texas eyaletindeki Houston kentinde bulunan Çin konsolosluğunun 72 saat içerisinde boşaltılmasını istedi.
Times - 22.7.2020
ABD'nin Chicago kentinde silahlı saldırıda 14 kişi yaralandı
Amerikan gazetesi New York Times'ın 5 Temmuz tarihli haberinde, Chicago Polis Departmanına dayandırdığı bilgilere göre, şehirde bu yıl 2 Temmuz'a kadar en az 336 kişi öldürüldü.
Times - 21.7.2020
Berlin'de ırkçı ifade taşıyan metro durağının ismi değiştiriliyor
Yeni isim, yeni tartışmalara neden oldu Ancak bu kez de Glinka'nın bir antisemit olduğu iddiaları yeni bir tartışma başlattı. 1804-1857 yılları arasında yaşayan Glinka'nın en ünlü eserlerinden biri olan Prens Kholmsky'de prens, Rus İmparatorluğu'na karşı düşmanla iş birliği yapan ve çeşitli entrikalar çeviren bir Yahudi komplosuyla uğraşıyor. Ünlü müzikolog Richard Taruskin de 1997'de New York Times'ta yer alan bir makalesinde Glinka'yı Yahudi karşıtı olarak nitelendirmişti.
Times - 20.7.2020
Amerikalı rap şarkıcısı Nicki Minaj hamile olduğunu açıkladı
Nicki Minaj, The New York Times gazetesinin "tüm zamanların en etkili kadın rapçisi" olarak gösterilmiş, ikinci albümü "Pink Friday: Roman Reloaded", dünya genelinde 1,5 milyondan fazla satmıştı.
Times - 20.7.2020
Mısır yönetiminin koronavirüsle mücadele karnesi zayıf
Yabancı medyaya koronavirüs sansürü Yabancı gazeteler Mısır'daki vaka sayısını açıklamaya başlayınca Basın Enformasyon Kurumu, 17 Mart'ta İngiliz The Guardian gazetesinin ofisini kapatırken, ABD merkezli New York Times muhabiri Declan Walsh'ı da yaptığı salgın haberleri nedeniyle uyardı.
Times - 20.7.2020
BAE bölgesel nüfuz elde etmek için paralı askerleri sahaya sürüyor
Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), bölge ülkeleri üzerinde çıkar sağlamak ve nüfuz elde etmek için yabancı paralı askerleri kullanmaktan vazgeçmiyor. Ordusunda yeterli sayıda askeri bulunmayan BAE, başta Yemen ve Libya olmak üzere çeşitli bölgelerdeki çıkarları için özel şirketler aracılığıyla paralı savaşçılar kullanıyor. Özellikle fakir ülkelerdeki gençleri kandıran, paralı asker olarak kiralayan ve eğitim veren BAE, yabancı uyruklu bu kişileri savaş bölgelerine sürerek kendi çıkarlarına alet ediyor. BAE'nin paralı askerleri sahaya sürmesi yeni bir durum değil. Abu Dabi yönetiminin, Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Afrika Boynuzu'nda "önem verdiği" bazı ülkelerde nüfuz sahibi olmak için geçmişten bugüne paralı savaşçıları kullandığı biliniyor. Abu Dabi'nin bu projelerinde Filistin'deki Fetih Hareketi'nden ihraç edilen ve BAE'ye yerleşerek Veliaht Prens Muhammed bin Zayid Al Nahyan'ın güvenlik danışmanı olan Muhammed Dahlan'ın rol oynadığı belirtiliyor. Dahlan'ın özel güvenlik şirketleriyle sıkı ilişkileri olduğu ve Abu Dabi yönetiminin bölge ülkeleri üzerindeki planları için bu ilişkileri kullandığı ifade ediliyor. Bu şekilde Yemen ve Libya'da var olan BAE, Eritre ile Somali'nin uzun yıllardır siyasi çekişme yaşadığı özerk bölgesi Somaliland'da da kendini gösteriyor. New York Times gazetesinin 2015'te yayımladığı bir makaleye göre, Latin Amerika ülkelerinden 450'den fazla paralı asker, BAE'de eğitildikten sonra Yemen'de konuşlandırılarak BAE ordusu üniformasını giydi.
Times - 20.7.2020
Yeditepe Üniversitesi'nden ABD ve Kanada'da çift diploma anlaşması
Üniversitelerde sürdürülebilirlik konusunda dünyadaki ilk ve tek derecelendirme kuruluşu olan UI GreenMetric'in (Yeşil Ölçüm) 2017, 2018 ve 2019 değerlendirmesinde, Türkiye'deki vakıf üniversiteleri arasında ön sıralarda olan Yeditepe Üniversitesi, 2019 Türkiye Üniversite Memnuniyet Araştırması, "Yerleşke ve Yaşamın Doyuruculuğu" açısından birinci sırada. Yeditepe Üniversitesi ayrıca, Times Higher Education (THE) Üniversite Sıralaması listelerinde; 2019 ve 2020'de Asya Üniversiteleri sıralamasında 351-400 aralığında, 2019 ve 2020'de Genç Üniversiteler sıralamasında 351-400 aralığında, 2020'de Dünya Etki Sıralamasında 401-600 aralığında, 2019'da Gelişmekte Olan Ekonomiler Sıralamasında 351+'da, 2019'da Klinik, Klinik Öncesi ve Sağlık sıralamasında 601+'da bulunuyor.
Times - 19.7.2020
Hindistan'ın Assam eyaletinde sel ve heyelanlarda ölenlerin sayısı 79'a yükseldi
Hindustan Times'ın haberine göre, Assam Eyalet Afet Yönetim Kurumundan (ASDMA) yapılan açıklamada, Brahmaputra Nehri'ndeki su seviyesinin yer yer tehlikeli düzeye çıktığı eyalette taşkınlarından 26 bölgenin etkilendiği, 2 bin 678 köyde hasar oluştuğu belirtildi.
Times - 19.7.2020
Singapur'da yeni bir Kovid-19 test kiti geliştirildi
Strait Times'ın haberine göre, doğru standart polimeraz zincirleme reaksiyonu test kiti, işlem süresini 4 saatten 2 saate indiriyor, dolayısıyla daha hızlı sonuç veriyor.
Times - 16.7.2020
Çin: ABD'nin Komünist Parti üyelerine seyahat yasağı planladığı iddiası doğruysa içler acısı
BBC'nin haberine göre, Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hua Çunying, New York Times gazetesinin konuyla ilgili haberine ilişkin soruya şu yanıtı verdi: "ABD'de bazılarının Çin'e baskı ve zorbalık yaptığını biliyoruz.
Times - 16.7.2020
Bangladeşli teknoloji girişimcisi New York'ta şüpheli şekilde öldürüldü
New Yok Times gazetesindeki habere göre, ABD, Bangladeş ve Nijerya'da teknoloji şirketlerinin kurucusu olan 33 yaşındaki Fahim Saleh, New York'un Upper East Side bölgesindeki lüks dairesinde bedeni parçalara ayrılmış şekilde bulundu.
Times - 16.7.2020
Son dakika haberi... ABD'nin "Çin Komünist Partisi üyelerine seyahat yasağı planladığı" iddia edildi
New York Times gazetesinin konu hakkında bilgi sahibi 4 yetkiliye dayandırdığı haberine göre, ABD'de bir başkanlık bildirisi taslağı, Çin Komünist Partisinin milyonlarca üyesine ve ailelerine vize iptalini öngörüyor.
Times - 15.7.2020
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü
FETÖ'nün eğitim ve yardım kisvesi altında sürdürdüğü faaliyetlerin gerisindeki örgütlenme şekline ve asıl hedeflerine işaret eden Ulueren, "Bu kapsamda ülkenin önde gelen gazetelerinden Business and Financial Times'a mülakat verdim.
Times - 12.7.2020
İsrailli oyuncudan Filistinli çocuklara ırkçı video
İsrail Meclisindeki Ortak Arap Listesi Bloku Başkanı Eymen Avde, Times of Israel gazetesine yaptığı açıklamada, "Necef'teki Araplar, bu ırkçılıktan önce de buradaydı ve sonrasında da burada olacaklar.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Times Haberleri | Times Haber - Haberler - Sayfa 4 - Times haberleri, son dakika times haber ve gelişmeleri burada. Eylül korkusu: Ekonomiyi neler bekliyor?.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 24.9.2020 22:01:29. #1.14#
title