TİMAV, İHL Müdürleri ile "İstişare" Yaptı

TİMAV, İHL Müdürleri ile "İstişare" Yaptı

TİMAV yönetimi ile Konya ve ilçelerindeki İmam Hatip Lisesi müdürleri istişare toplantısında biraraya geldi.

TİMAV, İHL Müdürleri ile

Türkiye İmam Hatipliler Vakfı (TİMAV) yönetimi ile Konya ve ilçelerindeki İmam Hatip Lisesi (İHL) müdürleri istişare toplantısında biraraya geldi.

TİMAV Başkanı Ecevit Öksüz, bir otelde gerçekleştirilen toplantıda, bu tür toplantıları yıl boyunca belirli periyotlarla düzenleyeceklerini söyledi.

İmam Hatiplerin sorunlarına çözüm üretmek için Milli Eğitim Müdürlüğü ve sivil toplum arasındaki bağı güçlendirmek istediklerini belirten Öksüz, "Sivil toplum kuruluşları, Milli Eğitim ve ilgili tüm tarafların İmam Hatip camiası için her türlü imkan ve şartları seferber etmesinin; ülkenin, milletin ve hatta insanlığın gelişimi için büyük önem arz ediyor" dedi.

AK Parti Konya Milletvekili ve TİMAV Yönetim Kurulu Üyesi Cem Zorlu ise geçtiğimiz yıla oranla İmam Hatiplerin daha sorunsuz bir eğitim-öğretim yılına başladıklarını, İmam Hatip okullarının karakterli bireyler yetiştirmede öncülük görevlerinin bulunduğunu ifade etti. Zorlu, şunları kaydetti:

"İmam Hatip nesline çok büyük görevler düşüyor. TİMAV'ın da bu noktada üzerine düşen her türlü görev için hazır olduğunu söyleyebiliriz. İmam Hatip idarecilerimizle böylesi bir organize ile istişare toplantılarının Konya dışında başka bir ilde tertip edildiğini düşünmüyorum. Burada ortaya çıkan birlikteliğin ve istişarenin neticelerini, hayırlı sonuçlarını alacağımıza inanıyorum. Bu birlikteliğin ve samimi çalışmaların oluşturacağı hareketlilik, Konya'daki tüm İmam Hatiplerimize olumlu bir şekilde yansıyacaktır."

İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder Gürsoy da Konya'nın eğitim-öğretim hedeflerini daha ileriye taşımak istediklerini, bunun için de eğitim camiası olarak çok çalışmak zorunda olduklarını aktardı.

Eksikliklerin tespit edildiği, mevcut sorunların çözüm yollarının konuşulduğu toplantıda, Konya'daki İmam Hatip Liseleri'nin bundan sonraki toplantılar için bilgi ve tecrübe paylaşımlarını esas alarak toplanmaları konusunda görüş birliğine varıldı. - Konya