Tillo Haberleri

Tillo haber, Tillo son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Tillo - 31.3.2019
Siirt'te Toplam 7 İlçeden Resmi Olmayan Sonuçlara Göre, Seçim Sonucu Belli Olan 3'ünde AK Parti...
Resmi olmayan sonuçlara göre Siirt'te belli olan ilçelerde kazanan belediye başkanları ve partileri şöyle: Eruh - Cevher Çiftçi - AK PartiŞirvan - Necat Cellek - AK PartiTillo - İdham Aydın - AK Parti.
Tillo - 31.3.2019
Siirt Son
MERKEZToplam Sandık : 268Toplam Seçmen : 87.793Açılan Sandık : 145Açılan Sandık Oranı : % 54,1Kullanılan Oy : 38.724Geçerli Oy : 37.006Katılım Oranı : % 81,28PARTİADAYOY ORANIOY SAYISIHDPBERİVAN HELEN IŞIK% 48,9918.129AK PARTİALİ İLBAŞ% 44,9716.
Tillo - 26.3.2019
Gündem Özeti / 26 Mart 2019
Bakan Selçuk, Siirt Valiliğinde koordinasyon toplantısına katılacak, şehit yakınları, engelliler, genç girişimciler, ev hanımları, STK üyeleri ve çalışan kadınlarla toplantı yapacak, seçim lokali ve esnaf ziyaretinin ardından Tillo İlçe Seçim Koordinasyon Merkezi ve İbrahim Hakkı Hazretlerinin türbesini ziyaret edecek.
Tillo - 21.3.2019
Tillo'da 'Işık Hadisesi' İlgiyle İzlendi
SİİRT'in Tillo ilçesinde, 255 yıl önce İbrahim Hakkı Hazretleri'nin uyguladığı yöntemle, her yıl ekinoks günlerinde, güneş ışınlarının ışık kırılması yoluyla, hocası İsmail Fakirullah Hazretleri'nin kabrinin başucunu aydınlatması, ilgiyle izlendi.
Tillo - 19.3.2019
Siirtli Genç Çiftçilere Küçükbaş Hayvan ve Fıstık Fidanı Dağıtımı
Genç Çiftçi Projesinden hibe almaya hak kazanan Siirt'te 2, Tillo'da 2 ve Şirvan'da 2 çiftçiye 32 koyun ile 2 koç hibe edildi.
Tillo - 17.3.2019
Güneydoğu'da İstihdam Hamlesi
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, yerel seçimler öncesinde çıktığı il gezileri kapsamında Diyarbakır, Çanakkale, Adana, Kahramanmaraş, Kocaeli, Bolu, Elazığ, Kars, Aydın, Eskişehir, Van, Ağrı, Nevşehir, Aksaray, Muş ve Bitlis'in ardından Siirt'te çeşitli programlara katıldı. Varank, Siirt'teki yatırımların açılış ve imza töreninde yaptığı konuşmada şunları söyledi: "Siirt bizim göz bebeğimiz. Siirt bizim saklı hazinemiz. Burası Mezopotamya ve Anadolu uygarlıklarının kesiştiği medeniyet şehri, ilim, tarih ve kültür yuvası. Biz Siirt'in taşıdığı bu önemi her zaman göz önünde tuttuk. İlimize 17 yılda 9 milyarın üzerinde kamu yatırımı yaptık. Ulaştırmadan eğitime, sosyal hizmetlerden sağlığa varıncaya dek Siirtli vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştıracak her projede devletimiz buradaydı. Siirt fıstığını dünya markası haline getirmek için 10 milyon avroluk yatırım yaptık. Avrupa'nın birinci ve dünyanın üçüncü büyük fıstık işleme tesisini şehrimize kazandırdık. Yıllık kapasitenin 10 bin tonun üzerinde olduğu bu tesiste ihracat için Rusya ve Avrupa'dan bir dizi ülkeyle anlaşmalar yapıldığını arkadaşlarımızdan öğrendim. Devletimizin sunduğu tüm bu imkanlar ilimizin kalkınmasını destekledi ve Siirt'in milli geliri 16 yılda 15 kat arttı. Kalkınma Ajansımız olmasaydı, bugün açılışını yapacağımız yatırımların hiçbiri hayat bulamazdı. İlk projemiz; ambalaj atıkları geri kazanım tesisi. Resmi açılışını yaptığımız 2 milyon liralık bu tesiste evsel, tıbbi ve hayvansal atıklar toplanıp sıfır atığa dönüştürülüyor. Siirt'teki bu yatırım, ülkemiz genelinde farkındalığı artırmak için büyük çaba sarf ettiğimiz, sizlerin evladı Emine Erdoğan hanımefendinin liderliğinde yürütülen Sıfır Atık Projesi için de önemli bir katkı sunuyor. Resmi açılışını yapacağımız bir diğer proje de Meyveciliğin Geliştirilmesi Mali Destek Programı kapsamında ilimize kazandırdığımız 284 bahçe. Burada anahtar teslimi bahçe veriyoruz dersem abartmış olmam sanırım. Çukuru açıyoruz, fidanı ekiyoruz, damlama sulama sistemini kuruyoruz ve çitini de vererek bahçeleri vatandaşlarımıza teslim ediyoruz. İnanç, doğa ve kültür turizmini tetiklemek adına Tillo Cam Seyir Terası'nı da şehrimize kazandırıyoruz.
Tillo - 19.2.2019
Geçici Aday Listeleri Seçim Kurullarında - Siirt
Siirt'te 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde yarışacak siyasi partiler, geçici aday listelerini seçim kurullarına teslim etti.
Tillo - 19.2.2019
Türkiye Cumhuriyeti'nin Temeli Kültürdür"
Dursun, bunun bir cehaletle savaş olduğunu vurgulayarak, şöyle devam etti: "Türkiye Cumhuriyeti'nin temeli kültürdür. Bu kültür üzerine yükselmemiz, birleşmemiz, beraber olmamız, hemhal olmamız lazım. Onun için ben de Şırnak'ta, Sur'da, Suruç'ta, Cizre'de, Tillo'da koşturuyorum ve bu bölgeyle işte Trabzon arasında, Anadolu'nun tarih ve kültür birliğinin ve geçmişe yönelik tarihi bilgilerinin ışığı altında, geleceği kurgulamak, geleceğe ışık tutmak için hep beraber buluşuyoruz ve buluşmaya inşallah devam edeceğiz.
Tillo - 5.2.2019
Siirt ile Antalya Kardeş Şehir Oldu
Tarım ve Orman Bakanlığı'nın Projesiyle Siirt'in Tillo ilçesi ile Antalya'nın Elmalı ilçesi kardeş ilçe oldu.
Tillo - 13.1.2019
AK Parti Siirt Aday Tanıtım Toplantısı
AK Parti, Siirt merkezde Ali İlbaş, Eruh'ta Cevher Çiftçi, Kurtalan'da Nevzat Karaatay, Pervari'de Tayyar Özcan, Baykan'da Mehmet Ali Erol, Tillo'da İdham Aydın, Şirvan'da Necat Cellek'i belediye başkan adayı gösterirken, Beğendik beldesinde Gürgün Özdemir, Veysel Karani beldesinde Şakir Akkurt, Gökçebağ beldesinde Emin Aydın, Kayabağlar beldesinde Salim Seven, Atabağı beldesinde de Tayyar Lale'yi belediye başkan adayı olarak açıkladı.
Tillo - 9.1.2019
Siirt'te 60 Köy Yolu Kardan Kapandı, Mahsur Kalan Aile Kurtarıldı
Siirt'in Baykan, Eruh, Pervari, Şirvan ve Tillo ilçelerine bağlı 60 köy yolu, kar yağışı nedeniyle ulaşıma kapandı.
Tillo - 9.1.2019
Dha Yurt Bülteni -12
GÖRÜNTÜ GEÇİLDİ Haber-Kamera: Ergün AYAZ-Alişan KOYUNCU / KOCAELİ, ====================== Siirt'te 60 köy yolu kardan kapandı, mahsur kalan aile kurtarıldı Siirt'in Baykan, Eruh, Pervari, Şirvan ve Tillo ilçelerine bağlı 60 köy yolu, kar yağışı nedeniyle ulaşıma kapandı.
Tillo - 7.1.2019
Yurtta Kış
Gerger İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdulmuttalip Erek ise Tillo, Gürgenli ve yüksek kesimdeki birkaç köyün yollarının kar yağışından dolayı kapalı olduğunu belirterek, "Taşımalı eğitim yapan yaklaşık 50 öğrenci, olumsuz hava şartlarından dolayı bugün okula gidemedi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Tillo Haber, Tillo Son Dakika Haberleri - Haberler - Sayfa 5 - Tillo haber sayfamızda Tillo haberleri okuyabilir, Tillo son dakika haberleri ve güncel Tillo gelişmelerini görebilirsiniz. Siirt'te İftar Programı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 3.12.2020 05:03:25. #1.15#
title