Tilbe Saran Haberleri

Tilbe Saran haber, Tilbe Saran son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Tilbe Saran: Sinema - 'Çekmeceler'Tilbe Saran 5.3.2015
Tilbe Saran 5.3.2015
Bu Hafta 9 Film Vizyona Girecek
   - "Çekmeceler" M. Caner Alper ile Mehmet Binay'ın yönettiği filmin oyuncu kadrosunda; Ece Dizdar, Tilbe Saran, Taner Birsel ile Nilüfer Açıkalın yer alıyor.
Tilbe Saran: Büyük Usta'ya VedaTilbe Saran 2.3.2015
Tilbe Saran 2.3.2015
Yaşar Kemal'e Veda Töreni
Törende ünlü isimler Meltem Cumbul, Selçuk Yöntem, Cihan Ünal ve Tilbe Saran ile Zeynep Oral ünlü yazarın eserlerinden bölümler okudu.
Tilbe Saran 2.3.2015
Yaşar Kemal'e Kendi Sözleriyle Veda'
Yaşar Kemal için Lütfi Kırdar Kongre Merkezi'nde düzenlenen anma töreni saygı duruşuyla başladı. Törende konuşma yapılmasına izin verilmedi. Bu karar çarpıcı bir şekilde, " Bugün burada konuşmalara yer vermeyeceğiz. Hele hele nutuklara hiç yer yok" diyerek duyuruldu. Kimse kürsüye çağrılmadı. Kürsüde Yaşar Kemal'in fotoğrafları ve bugüne kadar yazdığı kitapları vardı. Salon tamamen doldu. Törenin başında Yaşar Kemal'in hayatının anlatıldığı kısa bir belgesel gösterimi yapıldı. Ardından "Bugün burada sadece Yaşar Kemal söz alacak" denilerek, Tilbe Saran, Meltem Cumbul, Selçuk Yöntem ve Cihan Ünal sahneye davet edildi.
Tilbe Saran 2.3.2015
14. !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali Sona Erdi!
Festivalin Türkiye'den konukları ise; Jon Stewart'ın Gael Garcia Bernal'ı başrole taşıdığı "Rosewater/Gül Suyu"nun oyuncularından Haluk Bilginer; dünya galasını !f İstanbul'da yapan "Çekmeceler"in yönetmenleri M. Caner Alper, Mehmet Binay, oyuncuları Ece Dizdar, Tilbe Saran, Taner Birsel ve Nilüfer Açıkalın; Keş!f bölümünde Türkiye'den yarışan "Toz Ruhu"nun yönetmeni Nesimi Yetik; absürd mockumentary "Oflu Hocayı Aramak: O.
Tilbe Saran 24.2.2015
Baharın Tüm Renkleri Mart Ayında İş Sanat'ta
Dünyaca ünlü piyanist ve şef Christoph Eschenbach yönetimindeki Londra Filarmoni Orkestrası ile yetenekli keman virtüözü Ray Chen'in konuk olacağı İş Sanat, Türk Rock Antolojisi projesi ile Sabri Tuluğ Tırpan, Can Bonomo, Fatma Turgut ve Murat Beşer'i; Parlayan Yıldızlar serisinde genç bas-bariton Oğulcan Yılmaz'ı müzik severlerle buluşturuyor. Sahne Denilen Büyülü Kutu ve Keloğlan müzikali ile çocukları tiyatro ve müziğin eğlenceli dünyasıyla buluşturmaya devam eden İş Sanat, Ümit Yaşar Oğuzcan'ın aşk şiirleri ile birlikte mart ayı etkinlikleriyle baharın gelişini müjdeliyor… İş Sanat, Alman piyanist ve şef Christoph Eschenbach yönetimindeki Londra Filarmoni Orkestrası ve genç kuşağın nefes kesen virtüözü Ray Chen'in vereceği muhteşem bir konserle baharı karşılıyor. Ülkemizin önemli müzisyen, besteci ve aranjörlerinden Sabri Tuluğ Tırpan'ın müzik direktörlüğünde ve Murat Beşer'in anlatımıyla ilk kez İş Sanat'ta gerçekleşecek Türk Rock Antolojisi vokalde ülkemizin başarılı genç sanatçıları Can Bonomo ve Fatma Turgut'u bir araya getirecek. Ümit Yaşar Oğuzcan'ın duygu yüklü şiirleri Tilbe Saran, Metin Belgin, Hakan Gerçek ve Bülten Emin Yarar'ın sesinde hayat bulacak.
Tilbe Saran 16.2.2015
"Çekmeceler: Evdeki Kralın Tacını Çıkarın"
"ÇEKMECELER"in, !f İstanbul Film Festivali kapsamında Fitaş sinemasında yapılan ilk gösteriminin ardından izleyicilerin sorularını cevaplayan yönetmenlerden Mehmet Binay; "Kadına yönelik şiddetin kökeninde binlerce yıldır kendi evimizde baş tacı ettirilen erkeklik olgusu ve iktidara saygı geleneği var." dedi. Filmin yönetmeni ve senaristi M.Caner Alper ise konuşmasında "Evdeki kralın tacını çıkaramazsak, sessizliğimizi bozmazsak, cinsler ve cinsiyet yönelimleri arasındaki barışı da sağlayamayız." şeklinde vurgu yaptı. Filmde Saadet karakterini canlandıran oyuncu Tilbe Saran ise gösterimin ardından; "Toplumda yaşayan bütün kadınlar vuruk, hiçbirimiz sağlam değiliz.
Tilbe Saran 5.2.2015
"Çekmeceler" Ezber Bozacak!
Çekimleri toplam 9 hafta süren ve Temmuz 2014'te sona eren "ÇEKMECELER"in başrollerinde; Ece Dizdar, Taner Birsel, Tilbe Saran, Nilüfer Açıkalın ve Hakan Çimenser var.
Tilbe Saran 14.1.2015
Şehir Tiyatroları Talat Halman'ı Anacak
"Kahramanlar ve Soytarılar" oyununa Aliye Uzunatağan, Ani İpekkaya, Bülent Emin Yarar, Defne Halman, Derya Alabora, Engin Alkan, Erhan Yazıcıoğlu, Genco Erkal, Göksel Kortay, Gülriz Sururi, Hümay Güldağ, Kadriye Kenter, Levent Öktem, Mehmet Ali Kaptanlar, Meral Çetinkaya, Muhammet Uzuner, Murat Garibağaoğlu, Orhan Alkaya, Osman Wöber, Selçuk Yöntem, Taner Barlas, Taner Birsel, Tilbe Saran, Tomris İncer, Toron Karacaoğlu, Ülkü Duru, Yetkin Dikinciler, Yıldız Kenter, Zafer Ergin, Zeliha Berksoy ve Zihni Göktay ses verecek.
Tilbe Saran 13.1.2015
Her Şey İnsanı Sevmekle Başlar
Sait Faik hikâyeleri İş Sanat sahnesinde bir kez daha seslendiriliyor Modern Türk hikâyeciliğinin öncülerinden, kendine has tarzıyla ön plana çıkan Sait Faik, ardından gelen edebiyat kuşaklarına çeşitli açılardan öncülük etmiştir. Yazar, insan ve insan sevgisi üzerinde temellenen, sade bir dille kaleme aldığı öykülerinde merkez-taşra ilişkisi üzerinde durmuş, insanın günlük hayatından kesitleri, İstanbul'u, adaları ve deniz temalarını sıklıkla işlemiştir. "Her Şey İnsanı Sevmekle Başlar" dinletisinde Sait Faik'in sevilen hikâyelerinden özenle bir araya getirilen seçkiyi Tilbe Saran, Metin Belgin, Bülent Emin Yarar ve Hakan Gerçek seslendirecek.
Tilbe Saran 23.12.2014
İş Sanat, Yeni Yılda Dopdolu
Türk edebiyatının büyük ustası Sait Faik Abasıyanık'ın, "Her Şey İnsanı Sevmekle Başlar" başlığı altında derlenen hikayeleri, 19 Ocak'ta İş Sanat'ın dinletiler serisinde edebiyat meraklılarının beğenisine sunulacak. Dinletide, seçkiyi Tilbe Saran, Metin Belgin, Bülent Emin Yarar ve Hakan Gerçek seslendirecek.
Tilbe Saran 9.12.2014
Düzelterek Yeniden) - Türkiye'nin İlk Kültür Bakanı Talat Halman Son Yolculuğuna Uğurlandı
Talat Sait Halman için ilk tören Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi'nde gerçekleştirildi. Törene Halman'ın tiyatrocu kızı Defne Halman, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Erhan Yazıcıoğlu, Şehir Tiyatroları Genel Müdürü Şevket Demirkaya, iBB Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Abdurrahman Şen, Genco Erkal, Zafer Ergin, Tilbe Saran, Zeliha Berksoy'un da aralarında bulunduğu sanatçılar katıldı.
Tilbe Saran 12.9.2014
Kıbrıs Gazisi Dizi Setinde Hayatını Kaybetti
Yaşanan ölümü olumsuz çalışma koşullarına bağlayan oyuncu sendikası ise duruma tepki gösterdi. Oyuncu Sendikası Genel Sekreteri Tilbe Saran, ağır çalışma koşullarının ortada olduğunu belirterek, "Çalışma koşullarının ne kadar ağır olduğu ortada bu konuda bütün yapım şirketlerinin yapımcıların çalışma bakanlığının uluslar arası koşularla imza atmış olduğumuz çalışma koşullarının uygulanmasını denetlemek bunu talep etmek ve bu koşullarını yerine getirmesini biran önce sağlamak bütün bu kurum ve kuruluşlara düşüyor.
Tilbe Saran 17.7.2014
Zenne"nin Yaratıcılarından Yeni Film: "ÇEKMECELER"
Yine gerçek olay ve kişilerden esinlenilerek, M.Caner Alper tarafından kaleme alınan "Çekmeceler"in senaryosu; Türkiye'nin pek çok önemli oyuncusunu bir araya getiriyor. Yaklaşık 25 yıla yayılan bir hikayenin, tiyatro ve oyun motifleriyle bezenerek anlatıldığı filmde, "Deniz" karakterini Ece Dizdar, annesi "Saadet"i Tilbe Saran, babası "Ayhan"ı Taner Birsel ve üvey annesi "Ayşe"yi Nilüfer Açıkalın canlandırırken; diğer rollerde Pınar Töre, Tuğrul Tülek, Burak Altay, Gizem Erdem, Yekta Kopan ve Cengiz Coşkun yer alıyor.
Tilbe Saran 8.4.2014
18. Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri Adayları Açıklandı
-YILIN EN BAŞARILI OYUNCU ADAYLARI- Yılın en başarılı kadın oyuncusu kategorisinde Tülay Günal-Yaşamaya Dair, Melike Güner-Tavşan Deliği, Özge Özder- Müziksiz Evin Konukları,Tilbe Saran-Savaş, Zerrin Tekindor-Kim Korkar Hain Kurttan isimli oyunlardaki rolleriyle aday gösterildiler.
Tilbe Saran 8.4.2014
18'inci Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri Adayları Açıklandı
18'inci Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri'nin adayları açıklandı.
Tilbe Saran 24.3.2014
Enka Kültür Sanat Buluşmaları Bahar Etkinlikleri Bitiyor
26. Yıl ENKA Kültür Sanat Buluşmaları, bahar etkinliklerini Pürtelaş'ın Savaş oyunuyla tamamlıyor. Gelenekselden çağdaşa, alternatiften popülere tüm sanat anlayışlarına ev sahipliği yapan 26. Yıl ENKA Kültür Sanat Buluşmaları 25 Mart akşamı Pürtelaş'ın Savaş oyunuyla tiyatroseverlerin karşısına çıkacak. İsveçli oyun yazarı Lars Noren'in Bosna trajedisinden hemen sonra yazdığı "Savaş", yıkıma uğrayan bir coğrafyada ölüm-kalım savaşı veren bir ailenin hikayesini anlatıyor. Serdar Biliş'in yönettiği oyunda Tilbe Saran, Erkan Avcı, Sermet Yeşil, Damla Sönmez ve Ecem Uzun rol alıyor.
Şu an buradasınız: Tilbe Saran Haberleri | Tilbe Saran Kimdir - Haberler - Sayfa 5 - Tilbe Saran haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Tilbe Saran kimdir, hayatı ve biyografisi. Haldun Taner Sempozyumu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 9.8.2020 01:08:20. #1.14#
title