Tilbe Saran Haberleri

Tilbe Saran haber, Tilbe Saran son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Tilbe Saran: Maçka Parkı Akşam NöbetiTilbe Saran 26.1.2017
Tilbe Saran: Yılın Yazarı Orhan Kemal'Tilbe Saran 24.1.2017
Tilbe Saran 12.1.2017
İş Sanat'ta Nâzım Hikmet şiirleri:
Bir Tren Kalkar Haydarpaşa Garı'ndan Nâzım Hikmet'in 1940'larda çok güç koşullarda yazdığı "Memleketimden İnsan Manzaraları" şaheserinden seçilmiş şiirleri Atilla Birkiye derledi, Mehmet Birkiye ise sahneye uyarladı. Serdar Yalçın'ın müzik yönetmenliğinde "tren atmosferi"nin imgesel olarak canlandırıldığı sahnede sergilenen "Bir Tren Kalkar Haydarpaşa Garı'ndan" başlıklı dinletide şiirleri Tilbe Saran, Hümay Güldağ, Hakan Gerçek, Bülent Emin Yarar ve Metin Belgin yorumlayacak.
Tilbe Saran: Vanya, Sonya, Maşa ve SpikeTilbe Saran 3.1.2017
Tilbe Saran 19.12.2016
Yeni yılda da İş Sanat'ta buluşalım
Dünya şairi Nazım Hikmet'ten memleket şiirleri İş Sanat'ın 10 yılı aşkın zamandır büyük bir ilgiyle takip edilen dinleti serisinin en gözde şairlerinden Nâzım Hikmet'in dizeleri bir kez daha izleyicilere sunuluyor. Nâzım Hikmet'in 1940'larda çok güç koşullarda yazdığı "Memleketimden İnsan Manzaraları" şaheserinden seçilmiş şiirleri Atilla Birkiye derledi, Mehmet Birkiye ise sahneye uyarladı. Serdar Yalçın'ın müzik yönetmenliğinde "tren atmosferi"nin imgesel olarak canlandırıldığı sahnede sergilenen "Bir Tren Kalkar Haydarpaşa Garı'ndan" başlıklı dinletide şiirleri Tilbe Saran, Hümay Güldağ, Hakan Gerçek, Bülent Emin Yarar ve Metin Belgin yorumlayacak.
Tilbe Saran: Vanya, Sonya, Maşa ve SpikeTilbe Saran 22.10.2016
Tilbe Saran 3.5.2016
21. Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Oyuncu Ödülleri
"Yılın En Başarılı Yardımcı Erkek Oyuncusu" ödülü, "Sarmaşık" filmiyle Kadir Çermik'e verilirken, "Yılın En Başarılı Yardımcı Kadın Oyuncusu" ödülü ise "Çekmeceler" filmiyle Tilbe Saran'ın oldu.
Tilbe Saran 3.5.2016
21. Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Oyuncu Ödülleri
"Yılın En Başarılı Yardımcı Erkek Oyuncusu" ödülü, "Sarmaşık" filmiyle Kadir Çermik'e verilirken, "Yılın En Başarılı Yardımcı Kadın Oyuncusu" ödülü ise "Çekmeceler" filmiyle Tilbe Saran'ın oldu.
Tilbe Saran 29.4.2016
Sadri Alışık Ödüllerinde Geri Sayım Başladı
21. Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Oyuncu Ödülleri Töreni için geri sayım başladı.
Tilbe Saran 23.3.2016
Sahnelerden Aşk Şarkıları" Etkinliği
Etkinlikte, ünlü oyunculardan Selçuk Yöntem, Tanju Okan'ın "Öyle Sarhoş Olsam ki", Tilbe Saran, Cabaret Müzikali'nden "Maybe This Time" ve Hatice Aslan, Timur Selçuk tarafından bestelenen "İspanyol Meyhanesi" ve Erkin Koray'ın "Yalnızlar Rıhtımı" eserlerini söyledi.
Tilbe Saran 9.2.2016
İş Sanat'ta Bu Hafta
Bilet Fiyatları: 1. Kademe: 70 TL 2. Kademe: 60 TL 3. Kademe: 50 TL İndirimli: 40 TL Öğrenci: 20 TL 15 ŞUBAT 2016, PAZARTESİ SAAT: 20.30 SENDE BEN İMKÂNSIZLIĞI SEVİYORUM Aşk Şiirlerinden Seçmeler II Bir şubat ayı klasiği haline gelen Aşk Şiirlerinden Seçmeler, şiir tutkunlarına romantik bir gece vadediyor. "Sende Ben İmkânsızlığı Seviyorum" başlıklı dinletide modern şiirimizin ustaları Ahmed Hâşim, Nâzım Hikmet, Ahmet Hamdi Tanpınar, Ahmet Muhip Dıranas, Cahit Sıtkı Tarancı, Ziya Osman Saba, Bedri Rahmi Eyüboğlu, Oktay Rıfat, Orhan Veli, Melih Cevdet Anday, Behçet Necatigil, Cahit Külebi, İlhan Berk, Sabahattin Kudret Aksal, Necati Cumalı, Özdemir Asaf, Attilâ İlhan, Arif Damar, Can Yücel, Ümit Yaşar Oğuzcan, Turgut Uyar, Edip Cansever ve Cemal Süreya'dan seçilmiş şiirler seslendirilecek. Tilbe Saran, Hümay Güldağ, Metin Belgin ve Hakan Gerçek'in sesleriyle hayat vereceği dizeler, Sevgililer Günü'nün hemen ertesinde 15 Şubat, Pazartesi akşamı saat 20.
Tilbe Saran 14.1.2016
Yılın En Kısa Ayı İş Sanat İle Dolu Dolu
Türk şiirinin usta kalemlerinden aşk dizeleri Bir şubat ayı klasiği haline gelen Aşk Şiirlerinden Seçmeler, şiir tutkunlarına romantik bir gece vadediyor. "Sende Ben İmkânsızlığı Seviyorum" başlıklı dinletiyi Atilla Birkiye hazırladı, Mehmet Birkiye sahneye uyguladı. Serdar Yalçın'ın piyanosu ve besteleri eşliğinde bir sanatçı lokali atmosferinde gerçekleşecek dinletide, modern şiirimizin ustalarından Ahmed Hâşim, Nâzım Hikmet, Ahmet Hamdi Tanpınar, Ahmet Muhip Dıranas, Cahit Sıtkı Tarancı, Ziya Osman Saba, Bedri Rahmi Eyüboğlu, Oktay Rifat, Orhan Veli, Melih Cevdet Anday, Behçet Necatigil, Cahit Külebi, İlhan Berk, Sabahattin Kudret Aksal, Necati Cumalı, Özdemir Asaf, Attilâ İlhan, Arif Damar, Can Yücel, Ümit Yaşar Oğuzcan, Turgut Uyar, Edip Cansever ve Cemal Süreya'dan seçilmiş şiirler yer alıyor. Tilbe Saran, Hümay Güldağ, Metin Belgin ve Hakan Gerçek'in sesleriyle hayat vereceği dizeler, Sevgililer Günü'nün hemen ertesinde 15 Şubat, Pazartesi akşamı saat 20.
Tilbe Saran 5.1.2016
Bir Tren Kalkar Haydarpaşa Garı'ndan
Nâzım Hikmet'in 1940'larda çok güç koşullarda yazdığı "Memleketimden İnsan Manzaraları" şaheserinden seçilmiş şiirleri Atilla Birkiye derledi, Mehmet Birkiye ise sahneye uyarladı. Serdar Yalçın'ın müzik yönetmenliğinde "tren atmosferi"nin imgesel olarak canlandırıldığı sahnede sergilenen "Bir Tren Kalkar Haydarpaşa Garı'ndan" başlıklı dinletide şiirleri Tilbe Saran, Hümay Güldağ, Hakan Gerçek, Bülent Emin Yarar ve Metin Belgin yorumlayacak.
Tilbe Saran 17.12.2015
Prof. Dr. Berin Ergin'e Saygı Günü
Okan Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Fevzi ŞAHLANAN'ın oturum başkanı olduğu ikinci oturumda ise Oyuncular Sendikası Genel Sekreteri Tilbe SARAN, tiyatrolardaki mevcut çalışma ilişkileri hakkında bilgi verdi.
Tilbe Saran 7.12.2015
Haldun Taner Anısına Hikaye Dinletisi Gerçekleştirildi
Doğumunun 100. yılı anısına Haldun Taner'den dört hikaye seçtiğini dile getiren yazar Birkiye, şu bilgileri verdi: "Hikayeleri seçmek çok zor ama ben okullarda Haldun Taner okuttuğum için bütün hikayelerini biliyorum. Hikayenin okunması var bir de, bazı hikayeler ise sahneye taşınamıyor. Mesela 'Onikiye Bir Var' hikayesi çok önemli bir hikayedir fakat çok uzun, sahneye taşımak çok zor. Seçtiğim dört hikayeyi hazırlamak için aylarca çalıştım, metin çıkması uzun sürüyor tabii. Sonra da okumalar çalışıldı, iki gündür ise İş Sanat'ta provadayız."  Birkiye, hikaye dinletisi çalışmalarının Türk modern hikayeciliğini kuran farklı isimlerle devam edeceğini söyledi.  Etkinlikte Haldun Taner'in "Bayanlar 00" hikayesini seslendiren tiyatro oyuncusu Bülent Emin Yarar da, hikaye okumanın kendisi için bir sürpriz olduğunu dile getirerek, "Daha önce benzer bir çalışma yapmamıştım. Eskiden radyolarda 'Arkası Yarın'lar vardı, biz onlara bir şekilde yetiştik ama dinleyici olarak yetiştik" diye konuştu.  Yarar: "Keyifle andık" Yarar, Haldun Taner ile konservatuvar ikinci sınıf öğrencisiyken karşılaştığına işaret ederek, şunları paylaştı: "O günlerde oynadığım 'Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım' oyununda 'Vicdani' rolü benimdi, çok keyifli ve heyecan vericiydi. O zaman gerçekten onunla tanışmak başka bir duyguydu. Hala da o duygum coşkuyla devam etmekte. Bugün de bu hikaye dinletisi ile kendisini doğumunun 100. yılında, izleyiciyle birlikte keyifle andık." Atilla Birkiye'nin metinlerini düzenlediği, Mehmet Birkiye'nin sahneye uyarladığı "İnsan Sadece Bir Araç" hikaye dinletisinde, Haldun Taner'in  "Bayanlar 00", "Konçinalar", "İznikli Leylek" ve "Sancho'nun Sabah Yürüyüşü' hikayeleri, Tilbe Saran, Metin Belgin, Bülent Emin Yarar ve Hakan Gerçek tarafından seslendirildi.
Tilbe Saran 27.11.2015
Uluslararası Edirne Film Festivali Sona Erdi
En iyi erkek oyuncu ödülüne "Abluka" filmindeki rolüyle Mehmet Özgür, en iyi kadın oyuncu ödülüne de "Çekmeceler" filmindeki oyunuyla Tilbe Saran layık görüldü.
Tilbe Saran 27.11.2015
Uluslararası Edirne Film Festivali Sona Erdi
En iyi erkek oyuncu ödülüne "Abluka" filmindeki rolüyle Mehmet Özgür, en iyi kadın oyuncu ödülüne de "Çekmeceler" filmindeki oyunuyla Tilbe Saran layık görüldü.
Tilbe Saran 26.11.2015
Haldun Taner Sempozyumu
Senaryosu Gülşah Özdemir Koryürek tarafından yazılan, müzikleri Borusan Quartet'e ait olan, ışık tasarımını Kemal Yiğitcan'ın gerçekleştirdiği belgesel, Demet Taner ile Gülriz Sururi, Metin Akpınar, Zeliha Berksoy, Ferhan Şensoy, Halit Ergenç, Tilbe Saran, Engin Alkan gibi ünlü sanatçıların katkılarıyla hazırlandı.
Tilbe Saran 26.11.2015
Haldun Taner Sempozyumu
Senaryosu Gülşah Özdemir Koryürek tarafından yazılan, müzikleri Borusan Quartet'e ait olan, ışık tasarımını Kemal Yiğitcan'ın gerçekleştirdiği belgesel, Demet Taner ile Gülriz Sururi, Metin Akpınar, Zeliha Berksoy, Ferhan Şensoy, Halit Ergenç, Tilbe Saran, Engin Alkan gibi ünlü sanatçıların katkılarıyla hazırlandı.
Tilbe Saran 17.11.2015
100. Doğum Yılında Haldun Taner" Sempozyumu
Senaryosu Gülşah Özdemir Koryürek tarafından yazılan, müzikleri Borusan Quartet'e ait olan, ışık tasarımını Kemal Yiğitcan'ın gerçekleştirdiği belgesel, Demet Taner ile Gülriz Sururi, Metin Akpınar, Zeliha Berksoy, Ferhan Şensoy, Halit Ergenç, Tilbe Saran, Levent Üzümcü, Engin Alkan, Yiğit Özşener, Erkan Can gibi ünlü sanatçıların katkılarıyla hazırlandı.
Tilbe Saran 17.11.2015
"100. Doğum Yılında Haldun Taner Sempozyumu"
HALDUN TANER DOĞUMUNUN 100. YILINDA ÖZEL BİR SEMPOZYUMLA ANILIYOR İstanbul Tiyatro Festivali, İstanbul Üniversitesi Haldun Taner Tiyatro Uygulama ve Araştırma Merkezi, İstanbul Üniversitesi Tiyatro Eleştirmenliği ve Dramaturji Bölümü, Pera Müzesi ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü işbirliğiyle, Haldun Taner, doğumunun 100. yılında özel bir sempozyumla anılıyor. Sempozyum, kuramla sahne arasındaki bağın güçlenmesini önemseyen ve yazılarında tiyatronun bilimsel yanını vurgulayan Haldun Taner'in yapıtları ile tiyatroya olan katkılarını uluslararası ve disiplinlerarası bir tiyatro buluşmasında değerlendirmeyi hedefliyor. Tiyatro profesyonellerinin ve sanatçıların katılımıyla yapılacak sempozyumun ayrıntılı programına tiyatro.iksv.org ve https://udtb.wordpress.com/program-schedule/ adresinden ulaşılabilir. Sempozyumun son gününde, yapımcılığını İstanbul Tiyatro Festivali'nin üstlendiği, yönetmenliğini Selçuk Metin'in yaptığı Haldun Taner belgeselinin gösterimi gerçekleştirilecek. Senaryosu Gülşah Özdemir Koryürek tarafından yazılan, müzikleri Borusan Quartet'e ait olan, ışık tasarımını Kemal Yiğitcan'ın gerçekleştirdiği belgesel, Gülriz Sururi, Metin Akpınar, Zeliha Berksoy, Ferhan Şensoy, Halit Ergenç, Tilbe Saran, Levent Üzümcü, Engin Alkan, Yiğit Özşener, Erkan Can, Erdem Akakçe, Can Yılmaz, Mehmet Erbil, Alayça Öztürk gibi pek çok sanatçının ve Demet Taner'in değerli katkılarıyla hazırlandı.
Tilbe Saran 26.5.2015
Aydınlardan Hükümete "Acil Çağrı!"
Aralarında prof. Dr. Gençay Gürsoy, Prof. Dr. Ali Nesin, Prof. Dr. Ahmet İnsel, Prof. Dr. Raşit Tükel, Prof. Dr. Taner Timur, Jülide Kural, Kadir İnanır, Tilbe Saran, İbrahim Betil, Vedat Türkali, İsmail Beşikçi, Zülfü Livaneli, Turgut Kazan, Çiğdem Aydın, Arzu Çerkezoğlu, Aziz Çelik ve Cevat Öneş'in de bulunduğu 200 yazar, aydın ve sanatçı, "Acil Çağrı!" başlıklı bir metin yayımlayarak, son gelişmeler ve seçim güvenliği ile ilgili olarak hükümeti uyardı.
Tilbe Saran 18.3.2015
13. Pera Fest, 21 Mart'ta Başlayacak
 "Kadına Karşı Şiddet ve Tiyatro" başlıklı söyleşi, Ebru Nihan Celkan, Jale Karabekir, Zeynep Özyağcılar, Merve Engin, Tilbe Saran ve Sündüz Haşar'ın katılımıyla 26 Mart'ta Aznavur Pasajı'ndaki Sekizinci Kat adlı tiyatroda düzenlenecek.
Tilbe Saran: Çekmeceler FilmiTilbe Saran 7.3.2015
Şu an buradasınız: Tilbe Saran Haberleri | Tilbe Saran Kimdir - Haberler - Sayfa 4 - Tilbe Saran haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Tilbe Saran kimdir, hayatı ve biyografisi. Cesur ve Güzel 12. Bölüm Fragman.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 13.8.2020 17:34:26. #1.15#
title