Tika Haberleri

Tika haber, Tika son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Tika - 26.10.2020
TİKA Gürcistan'da eğitim alanındaki yardım faaliyetlerini sürdürüyor
Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Türkiye'nin sınır komşusu Gürcistan'ın Marneuli şehrinde bulunan Momavali Okulu'nda fizik, kimya ve biyoloji laboratuvarları kurdu.
Tika - 26.10.2020
AA ile TİKA iş birliğiyle "On-line Diplomasi Muhabirliği Eğitim Programı'" başladı
Anadolu Ajansının (AA) Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) iş birliğiyle TİKA'nın Muhabir Eğitim Programı (MEP) kapsamında düzenlenen "On-line Diplomasi Muhabirliği Eğitim Programı'" başladı.
Tika - 25.10.2020
TİKA'dan Sudan'da "madde bağımlılığı"nı yenen gençlere destek
Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Doğu Afrika ülkesi Sudan'da madde bağımlılığından kurtulan sokak çocukları ve gençlere mesleki eğitim malzemeleri temin etti.
Tika - 24.10.2020
TÜ heyetinden Kosova'da ziyaretler
TÜ'nün bölgedeki çalışmalarından memnuniyet duyduğunu dile getiren Dinçer, TİKA'nın Balkanlardaki politikasının etnik ya da dini ayrım gözetmeksizin bütün kesimleri içerecek bir perspektif oluşturmak olduğunu ve bu bakımdan Trakya Üniversitesi'nin Balkanlar vizyonu ile örtüştüklerini kaydetti.
Tika - 22.10.2020
Dışişleri Bakan Yardımcısı Kıran, Arakanlı mültecilerin eve dönüş çabalarının hızlandırılması gerektiğini söyledi Açıklaması
Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran, Arakanlı Müslümanların en temel insani ihtiyaçlardan bile mahrum bırakıldığını belirterek "Rohingya Müslümanlarının gönüllülük esası çerçevesinde, güvenli ve insanlık onuruna yakışır bir şekilde Myanmar'daki evlerine dönüşlerini sağlamak istiyoruz.
Tika - 22.10.2020
TİKA'dan Bosna Hersek'te tarım kapasitesinin geliştirilmesine destek
Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığınca (TİKA) Bosna Hersek'in Una Sana Kantonu'ndaki (USK) Tarım Enstitüsü bünyesinde hizmet veren laboratuvarda kullanılmak üzere teknik ekipman desteğinde bulunuldu.
Tika - 22.10.2020
TİKA, Hace Abdullah-ı Ensari Çilehanesi'ni restore etti
Afganistan'ın batısındaki Herat vilayetinin tarihi eserlerinden Hace Abdullah-ı Ensari Çilehanesi, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığınca (TİKA) restore edilerek, tekrar İslam kültür mirasına kazandırıldı.
Tika - 22.10.2020
Son dakika haberi: Lübnan'daki Türk Hastanesi'nde görev alacak hemşireler Türkiye'de eğitim görüyor
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beyrut Liman'ındaki şiddetli patlamanın ardından ülkedeki sağlık ihtiyaçları göz önünde bulundurularak Sayda Türk Hastanesi'nin bir an önce hasta kabulüne başlamasını sağlamak üzere Sağlık ve Gıda Politikaları Kurulu Başkanvekili Prof.
Tika - 20.10.2020
TİKA'dan Pakistan'da ihtiyaç sahibi 1000 aileye gıda kolisi yardımı
Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Pakistan'da ihtiyaç sahibi 1000 aileye gıda kolisi yardımında bulundu.
Tika - 19.10.2020
AA ve TİKA iş birliğinde "Çevrim içi Diplomasi Muhabirliği Eğitim Programı" başladı
Anadolu Ajansının (AA), Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) iş birliğiyle TİKA'nın Muhabir Eğitim Programı (MEP) kapsamında düzenlenen "Çevrim içi Diplomasi Muhabirliği Eğitim Programı" başladı.
Tika - 18.10.2020
Son Dakika | Türk STK'ların Sudanlı selzedeler için inşa ettiği "Türk köyü"ndeki konutlar teslim edildi
Son dakika haberleri... Türk Kızılay ile Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) da aralarında bulunduğu sivil toplum kuruluşlarının (STK) Sudan'da geçen yıl selde evlerini kaybedenlere yönelik inşa ettiği kalıcı konutlar teslim edildi.
Tika - 17.10.2020
Son Dakika | TİKA, Afganistan'da Mevlana Kütüphanesi kurdu
Son dakika haberi... Afganistan'ın başkenti Kabil'de, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından yapımı tamamlanan, Şehit Prof. Rabbani Eğitim Üniversitesi Yabancı Diller Fakültesi Türkoloji Bölümü Kütüphanesi hizmete açıldı.
Tika - 16.10.2020
Türkiye'nin Yeniden Asya girişimi ve Bangladeş
Bangladeş'in Türkiye Büyükelçiliği kompleksinin açılış töreninde Bangladeş Başbakanı Şeyh Hasina'nın yaptığı konuşmada tekrar vurguladığı üzere, Bangladeş ile Türkiye arasındaki gayri resmi ilişkiler 13. yüzyılda "Türk General İhtiyaruddin Muhammed Bahtiyar Halaci'nin Bengal'i fethetmesiyle" başlayıp 1974'ten bu yana resmi diplomatik ilişkilerle devam etmektedir. Türkiye ile Bengal halkları arasında orta çağdan günümüze (Saltanat, Babür ve İngiliz dönemleri) kapsamlı ilişkiler mevcuttur. Babür-Osmanlı ilişkilerinin yanı sıra, Bengalli Müslümanlar Türk Kurtuluş Savaşı'nda (1919-1922) Türkiye'ye destek vermişlerdir. Tarih boyunca etkileşimler ve kültürel değişimler farklı yönleriyle önemli işbirlikleri doğurmuştur. Türk siyasetinin ve dış politikasının Soğuk Savaş'tan sonra dünya çapında stratejik önemi artmıştır.
Tika - 15.10.2020
Türkiye'nin koronavirüsle mücadelesinde son 24 saatte yaşananlar
Türkiye'de son 24 saatte 1693 kişiye Kovid-19 tanısı konuldu, 66 kişi yaşamını yitirdi.
Tika - 15.10.2020
Türkiye'nin Bamako Büyükelçisi Onart, Mali Başbakanı tarafından kabul edildi
Türkiye'nin Bamako Büyükelçisi Murat Mustafa Onart, Mali'de geçiş sürecinin Başbakanı Moctar Ouane tarafından kabul edildi.
Tika - 15.10.2020
Latin Amerika ülkeleriyle diplomatik ilişkilerimizin 70. yılı ve açılım politikamız
Tam 70 yıl önce bugünlerde Türkiye Cumhuriyeti Latin Amerika ülkeleriyle ilişkilerini geliştirmek üzere çok önemli bir girişimde bulunarak o dönem henüz diplomatik münasebetleri bulunmayan 13 bölge ülkesiyle ilişki tesis edilmesi için ilk adımı atmıştı.
Tika - 13.10.2020
Türkiye ile Japonya arasında Teknik İşbirliği Anlaşması imzalandı
Türkiye ile Japonya arasında teknik iş birliği faaliyet ve projelerine hız kazandırmak için Teknik İşbirliği Anlaşması imzalandı.
Tika - 12.10.2020
AA ve TİKA iş birliğinde "Online Ekonomi ve Finans Haberciliği Eğitim Programı" başladı
Anadolu Ajansının (AA) Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) iş birliğiyle, TİKA'nın Muhabir Eğitim Programı (MEP) kapsamında düzenlenen "Online Ekonomi ve Finans Haberciliği Eğitim Programı" başladı.
Tika - 10.10.2020
TİKA'dan Kuzey Makedonya'ya eğitim desteği
Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Kuzey Makedonya'nın güneydoğusunda bulunan Yörük Türk Köyü Gökçeli'nin yeni okul binasının donanımı temin edildi.
Tika - 09.10.2020
Son dakika haberi | Türkiye-Afrika Ekonomi ve İş Forumu
Gözbaşı, "Girişimci kadın sayısını arttırmak, kadın gücünü desteklemek, cesaretlendirmek ve ilham vermek amacıyla bugün ilk adımını attığımız 'Türkiye-Afrika Kadın Liderlik Diyaloğu' platformunu, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) sürecini atlattıktan sonra Ticaret Bakanlığımız ve Afrika Birliği ile işbirliğinde 2021 yılının Nisan ayında İstanbul'da gerçekleştirmeyi planladığımız Üçüncü Türkiye-Afrika Ekonomi ve İş Forumu kapsamında daha geniş katılımlı olarak organize etmeyi arzu ediyoruz." değerlendirmesinde bulundu. Black Business Council (BBC) Genel Sekreteri Judi Nwokedi de Türkiye'de ki televizyon dizileri ve tüketimlerin Afrikalı halkları çok etkilediğini, Türkiye'nin sinema geçmişi çok güçlü olduğunu ve çok yüksek kalitede televizyon programları ürettiğini ifade etti. "Türk iş dünyası, Afrika'da fırsatlar bakıyor" Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Tosyalı ise "Yeni Normalde Yatırımlar Üzerine Beyin Fırtınası" başlıklı panelde yaptığı konuşmada Afrika'nın Kovid-19'u bir fırsata çevirmesi gerektiğini ve Afrika'da belli lokasyonların derhal hızlı bir şekilde dünyadan gelecek iş insanlarını karşılamaya başlaması gerektiğine işaret etti. Tosyalı, Afrika'nın, 54 ülkelik muazzam bir kıta olduğunu belirterek, "Kıtanın farklı zenginlikleri var. Avrupa, ABD ve Kanada da işletmeler üretimlerini yavaşlattılar. Pandemiden dolayı üretimleri yavaşladı. Yeniden toparlanmalarda biraz zorlanıyorlar. Afrika bu boşluğu çok rahat doldurabilir. Yavaşlayan ekonomilerden kendine fırsat arayan yatırımcıları kendine çekebilir. 5-10 yıl içerisinde bunun sonuçlarını çok rahat görebilirler." ifadelerini kullandı. Türk iş dünyası çok dinamik olduğuna işaret eden Tosyalı, "Türk iş dünyası, Afrika'da fırsatlar bakıyor. Avrupalı iş insanlarını biraz daha yorgun olduğunu gözlemliyorum. Boşuna orada zaman tüketmesin Afrikalı politikacılar ve ülke yöneticileri, Türk iş insanlarını Afrika'ya çekmenin yollarını arasınlar.
Tika - 08.10.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye-Afrika Ekonomi ve İş Forumu'nda konuştu: (3)
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türkiye olarak bu süreçte kendi önceliklerimiz doğrultusunda dengeli politikalar geliştirdik.
Tika - 07.10.2020
TİKA'dan Arjantin'deki Türkiye Cumhuriyeti Okuluna malzeme yardımı
BUENOS Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Arjantin'deki Türkiye Cumhuriyeti Okuluna malzeme yardımında bulundu.
Tika - 07.10.2020
Son dakika: TİKA'dan Tunus'un Kovid-19'la mücadelesine ambulans desteği
Bir son dakika haberine göre Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Tunus'un yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadelesine destek için tam teçhizatlı ambulans yardımında bulundu.
Tika - 07.10.2020
TİKA'dan Gürcistan'da organik meyve suyu üretim tesisi
Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı, (TİKA) Gürcistan'da meyve suyu üretim tesisi kurdu.
Tika - 06.10.2020
TİKA'dan Pakistan'da evsizler için konaklama tesisi
Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Pakistan hükümetinin ihtiyaç sahiplerinin ücretsiz konaklamasını sağlamak amacıyla başlattığı "Kimsesizler Evi" (Panahgah) Projesi'ne katılarak İslamabad'da ilk ücretsiz konaklama tesisinin temelini attı.
Tika - 05.10.2020
Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Serdar Çam Türk-Arap diyaloğu çağrısında bulundu
Ne yazık ki bu büyük güçlerin, Akdeniz'de kaos yürüttüğünü dile getiren Çam, AB ve Çin ile rekabet eden Rusya'nın ABD ile de yarış halinde olduğunu, uluslararası arenada hızlı değişikliklerin yaşandığını, bu nedenle, komşuları anlamak, ortak yaklaşımlar ve politikalar geliştirebilmek için bölge ülkeleri tarafından çaba sarf edilmesi gerektiğini kaydetti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Tika Haberleri | Tika Haber - Haberler - Sayfa 7 - Tika haberleri, son dakika tika haber ve gelişmeleri burada. TİKA'dan Afganistan'daki tarımsal kalkınmaya sera desteği.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 9.3.2021 14:03:19. #1.15#
title